• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Usunięty napletek (płat skóry)-czy ktoś zachował po zabiegu?

Zbigniew85

New member
Witam, pytanie jak w tytule. Sam jestem już prawie 10 miesięcy po zabiegu całkowitego obrzezania. Czy zachował ktoś, ew. widział jaką powierzchnię skóry lekarz usuwa podczas obrzezania - pytam tak z czystej ciekawości, bo żałuję, że nie zachowałem sobie tego - w końcu to było częścią mnie...;) a teraz poniewiera się nie wiadomo gdzie (chyba że zostało spalone ;)).
Jakby ktoś miał coś takiego i mógłby wrzucić fotę, chętnie wymienię się na foty mojego obrzezanego sprzętu (10 miesięcy po).
 

konik

New member
Re: Usunięty napletek (płat skóry)-czy ktoś zachował po zabi

widziałem dwa fragmenty napletka w takim małym plastikowym pojemniczku z jakimś płynem, spytałem się pielęgniarki czy dostanę to na pamiątkę, a ona zaczęła się śmiać i włożyła sobie do fatucha... :D i tyle je widziałem, więc raczej nie masz na co liczyć tym bardziej po takim okresie czasu:D
 
Re: Usunięty napletek (płat skóry)-czy ktoś zachował po zabi

Moja mama dostała kamień z woreczka żółciowego po usunięciu :mrgreen: Jest bardzo dziwny - taki idealnie gładki i żółty. Wyczytała w internecie, że tak wygląda kamień z woreczka u biedoty z krajów trzeciego świata...
Jednak kamień to kamień - ma go do dziś. Ciało rozkłada się i trudno byłoby je przechować w warunkach domowych.
 

jasieceq

New member
Re: Usunięty napletek (płat skóry)-czy ktoś zachował po zabi

Wszystko idzie na badania Histopatologiczne (mają one na celu wykryć , czy nie ma ewentualnego nowotworu) Mi też nie dali , tylko pokazali. Zresztą miałem już dość swojej stulejki, za długo na to patrzyłem :p
 

Zbigniew85

New member
Re: Usunięty napletek (płat skóry)-czy ktoś zachował po zabi

jasieceq: a duży to kawał skóry był jak Ci pokazali? - od razu napisz czy miałeś całkowite, czy częściowe. A co do tych badań - może z przychodni, w której robiłeś zabieg wysyłają napletki na takie badania - w mojej wątpię - chyba, że wiesz coś więcej.
A może ktoś sobie jednak zostawił na pamiątkę.
Wiem, że ciało się rozkłada, jednak skóra ususzona już się nie rozłoży przechowywana w suchym miejscu.
 

marko

New member
Re: Usunięty napletek (płat skóry)-czy ktoś zachował po zabi

On chciał sobie do książki włożyć i ususzyć :D Od razu mi się przypomniała komedia Meet The Fockers :D
 

jasieceq

New member
Re: Usunięty napletek (płat skóry)-czy ktoś zachował po zabi

Ja akurat hodowałem to gów%# 3 lata.... była wielka narośl niewidoczna z zewnątrz , tylko biała zarośl wewnątrz. Wiem ,ale nie mogłem się przełamać. Trudno nazwać to rodzajem obrzezania , ponieważ zostawił malutki kawałek napletka (moim zdaniem zbędny) , ale potraktujmy to jako częściowe ;P
2 pytanie: zawsze wysyłają , czy to prywatnie , czy za pośrednictwem służby zdrowia
Ps. nie przejmuj się wynikiem...(to rutyna , i każdemu wysyłają. Ja miałem akurat tylko zapalenie żołędzia (Łaciny nie znałem , i myślałem , że to rak) jednakże pracuję w szpitalu a urolog , który robił mi zabieg miał obchód i nie znalazł czasu , aby mi to przetłumaczyć, to cwany lis (czyt. "ja") poszedł do anestezjologa i poprosił aby mi to przetłumaczył :D Pamiętaj dbaj o swojego małego! Nie będziesz żałował swojej decyzji (jestem 3 tyg po zabiegu)
 

Zbigniew85

New member
Re: Usunięty napletek (płat skóry)-czy ktoś zachował po zabi

Czy wynik tego badania wysyłają każdemu do domu? Ja zabieg miałem w styczniu w przychodni prywatnej - do tej pory żadnego wyniku nie otrzymałem. Nie słyszałem także, żeby komukolwiek wynik takiego badania przesłali do domu.
Może jest inaczej i ktoś otrzymał takie badanie - jeśli tak, to po jakim czasie.

Co do mojego głównego pytania, to może ktoś widział odcięty napletek i jest w stanie określić jakiego rzędu wymiary są takiego odciętego kawałka skóry - tak z czystej ciekawości.
 

marko

New member
Re: Usunięty napletek (płat skóry)-czy ktoś zachował po zabi

Nie wiem jak inni ale ja przed zabiegiem, podczas rejestracji w szpitalu byłem pytany czy zgadzam się na udostępnienie danych nt. leczenia komuś z rodziny a że nie widziałem takiej potrzeby to nie zgodziłem się ich udostępniać nikomu. No ale pewnie jak ktoś jest niepełnoletni to musi o wszystkim wiedzieć ktoś z rodziców.
 

mellopl

New member
Re: Usunięty napletek (płat skóry)-czy ktoś zachował po zabi

Kliniki i szpitale nie mogą rozdawać amputowanych napletków, to nielegalne. Tkanki ludzkie są specjalnie utylizowane.
 

Zbigniew85

New member
Re: Usunięty napletek (płat skóry)-czy ktoś zachował po zabi

mellopl napisał:
Kliniki i szpitale nie mogą rozdawać amputowanych napletków, to nielegalne. Tkanki ludzkie są specjalnie utylizowane.


No tak myślałem, że pewnie są spalane, ale jak widać opinie są różne - jedni mówią, że wszystkie napletki są wysyłane do badań, inni że są utylizowane (pewnie palone). Chociaż jedno nie wyklucza drugiego, znam przypadek, w którym oddali napletek.
 

Podobne tematy

Do góry