• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ucisk na prostacie.

Tomek96

New member
Witajcie.
Na wstepie chciałbym powiedzieć że prowadzę dość zdrowy tryb życia
1. Zero alkoholu, papierosów i narkotyków
2. Od ponad 10 lat ściśle trzymana dieta (ogrom warzyw i owoców, nie pamiętam dnia bez nich)
3. Regularnie uprawiany sport

Od ok. miesiąca zauważyłem lekki ucisk na prostacie, na ogół jest on znakiem żę trzeba oddać mocz, chociaż pojawia się też czasami po oddaniu stolca.
Mocz jest duży, nic mnie nie piecze, nie ma uczucia "że coś zostało", pęcherz nie boli, czyli zupełnie normalny proces.

Czytałem że zapalenie prostaty może pojawić się poprzez wdarcie bakterii chociażby z jedzenia. Zdałem sobie sprawę że jest to możliwe ponieważ nigdy nie dbałem zbytnio o czystość warzyw i owoców (przemywałem na szybko wodą). W ciagu ostatnich lat zjadłem wiele orzechów oraz pestek dyni, których nie myłem nigdy... Zostawiwszy je z ciekawości na noc w szklance z solą, następnego dnia całą woda była czarna. Zrozumiałem że ogrom bakteri mógł dostać się do mojego organizmu.

Nigdy nie brałem lekków, stroniłem od nich i chciałem wszystko wyleczyć naturalnymi sposobami. Zacząłem od płukania warzyw/owoców/orzechów i occie a potem w sodzie oczyszczonej, do tego dużo cebuli i czosnku.

Co o tym sądzicie? Macie jakieś porady? Czy wizyta u urologa jest koniecznością?

Pozdro.
 

Kazek30

Member
Zapalenie prostaty wywołane bakteriami z jedzenia? Całe nasze jelita są zasiedlone milionami bakterii (e.g. enterococcus faecalis), które powodują bardzo dokuczliwe zakażenia dróg moczowych. A ile jest bakterii w drogach rodnych płci damskiej? Jedzonko to Twój najmniejszy problem :).

U mnie problem z prostatą zaczynał się jak u Ciebie, tylko jeszcze wtedy nie wiedziałem co mnie czeka. Zacznij ćwiczyć i się rozciągać. Napraw miednicę, biodro, pośladek. Jak objawy są delikatne to raczej nie bakteria. Jeżeli wyjdą Ci jałowe posiewy nie radzę faszerować się antybiotykami.

Poszukaj mojego tematu na forum.
 

Podobne tematy

Do góry