stulejka + wędzidełka prosze o rady

grzes88

New member
Witam

Proszę o jakieś rady.

jestem już 1,5 tyg po zabiegu. lekarz i pielęgniarka zapewniała jak wychodziłem że wszystko pięknie wygląda, robota dobrze zrobiona...

przez kilka pierwszych było trochę krwi na opatrunkach, przemywałem rano i wieczorem ( + oktaniset ) po kilu dniach krwi już nie było, pojawiały się żółte plamy, po kilu dniach także plamienie zanikło, teraz wszystko jest suche , nic nie boli ale od kilku dni zauważyłem ze NIC się nie zmienia jeżeli chodzi o gojenie, czy tak to ma wyglądać ?

na 1 kwietnia mam umówioną wizytę na ściągniecie szwów


zdjecie - > https://imgur.com/a/KglNcuT
 

Trolo

Active member
Spora ta opuchlizna, ale 1.5 tyg to jeszcze mało i sądzę, że trzeba poczekać. Jeżeli masz możliwość i obawiasz to udaj się do lekarza.
 

grzes88

New member
dziękuje za odpowiedz.

czyli to jest jeszcze rana (opuchlizna ) nie oponka ?

jeszcze jedno zdjęcie https://imgur.com/a/HCHIaSr widać tam trochę czerwonego (rana) czyli czekać , bo się goi


ps: warto czyms smarowac ? jakas mascia, lekarz nic nie powiedzial tylko myc i oktanisem
 
Ostatnia edycja:

grzes88

New member
bylem po wypis na oddziale i poprosiłem żeby lekarz rzucił okiem i stwierdził ze wszystko jest ok, opuchlizna nadal jest i powinna schodzić.

opuchlizna jest troche mniejsza.
 

Janek77

Member
Nieszczesna opuchlizna. Mój wygląda podobnie (szwy 4 kwietnia) oczywiście trochę lepiej niż na zdjęciu no przez te 5 dni trochę zmalała. Nieważne. Mam pytanie dajesz rade nasuwac napletek? Robisz coś w tym kierunku czy chodzisz z odslonietym i czekasz?
 

grzes88

New member
chodzę z odsłoniętym, trochę dziwnie ale z każdym dniem co raz lepiej. ja miałem pełne obrzezanie wiec nie mam co nasuwać
 
Do góry