• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Skrzywienie w dół

Update przed zabiegiem: (sorry za jakos tekstu ale skopiowalem z pdf)



Operacje prącia i moszny z hospitalizacją po zabiegu Przygotowanie do zabiegu w obrębie prącia i moszny w znieczuleniu ogólnym:


  1. Dwa tygodnie przed zabiegiem wykonać na czczo rano badania laboratoryjne:

    • Morfologia krwi

    • APTT, INR

    • Jonogram - Na, K

    • Glukoza,

    • Kreatynina,

    • Mocznik,

    • antygen HBS

    • Przeciwciała HBS

    • przeciwciała przeciw HCV,

    • przeciwciała HIV-1 i HIV-2

    • Grupa krwi (wynik z dwóch pobrań- potwierdzony)- beztermonowe

    • EKG z opisem spoczynkowe (ważne 3 miesiące)

    • RTG klatki piersiowej (nie starsze niż rok)

  2. 3-4 dni przed zabiegiem ogolić włosy łonowe (na prąciu, mosznie i na spojeniu łonowym).

  3. W dniu zabiegu rano dokładnie umyć genitalia.

  4. W dniu zabiegu nie jeść 6 godzin przez zabiegiem i nie pić 2 godziny przed zabiegiem.

  5. Na zabieg proszę przynieść wyniki badań laboratoryjnych oraz przyjść w dość

    ciasnych/obcisłych majtkach.

  6. Sam zabieg trwa zwykle 60 – 150 min zależnie od rodzaju i skomplikowania zabiegu,

    przygotowanie anestezjologiczne przed ok. 10-20 min w sali zabiegowej, po zabiegu pacjent pozostaje w szpitalu przez 1 noc. Wypis ze szpitala zwykle w dniu następnym po zabiegu po usunięciu ew. drenów, cewników, kontroli opatrunków. W sytuacjach szczególnych (np. duża ilość treści z drenu, duże krwiaki, inne) pacjent może pozostać w szpitalu dłużej lub nawet wymagać reoperacji.

  7. W przypadku nagłych zdarzeń losowych, grypy, przeziębienia lub innych chorób wykluczających z zabiegu, proszę o jak najszybszą informację telefoniczną (ew. mail).

Postępowanie po zabiegu:


  1. Unikać chodzenia i wysiłku fizycznego przez 2-3 dni.

  2. Oszczędzający tryb życia przez 1 tydzień.

  3. Przez kilka dni po zabiegu nosić mosznę i prącie do góry (na podbrzuszu) w ciasnych

    majtkach (zmniejszenie ryzyka krwawienia).

  4. W dniu operacji po zabiegu nie myć prącia/moszny, od następnego dnia myć genitalia

    codziennie (1x, max 2x/dzień) delikatnie wodą z mydłem, osuszyć ręcznikiem

    papierowym.

  5. Po umyciu spryskać ranę Octeniseptem przez 7-10 dni.

  6. Antybiotyk doustny (tylko jeśli był zalecony!) wybrać do końca opakowania


    po zabiegu:


    1. Opatrunek na ranie utrzymać przez kilka dni po zabiegu (ochrona bielizny przed zabrudzeniem krwią). Jeśli rana jest już sucha, nic się z niej nie sączy, można nie zakładać opatrunku.

    2. Szwy są wchłanialne i spadną same za 3-4 tyg.

    3. Zakaz na masturbację, seks, siedzenie w wannie (prysznic dozwolony) i w basenie przez 1

      m-c po zabiegu. Wznowienie aktywności w/w po wygojeniu rany i wytworzeniu trwałej

      blizny (chyba, że lekarz zaleci dłuższy okres wstrzemięźliwości płciowej!).
    10.Kontrola w Poradni 4 tyg po zabiegu (chyba, że lekarz wyznaczy inny termin kontroli).

 
jutro zabieg, humor mam zajebisty, najbardziej sie obawiam motylka XD ale moze wbiją mi juz po gazie usypiającym. Ktos mial wbijany tak motylek, po znieczuleniu?
 
wydaje mi sie ze nasilily sie u mnie dolegliwosci rematyczne po tym cipronexie - bol stopy... tak jak pisali gdzies na forum.
odstawiam
 

eRKa

Member
Możesz coś więcej napisać o tej metodzie którą mają u Ciebie stosować. Rozumiem, że nie jest to ani Nesbit ani Yachia ani Stage. Cena zbliżona to tego ostatniego. Na czym ona polega?
 

Baryy

New member
Polecam doktora Świniarskiego, zabieg miałem wykonywany rok temu, wszystko przebiegło tak jak lekarz mówił, pomimo bardzo dużego skrzywienia, po zabiegu codzienny kontakt z lekarzem (wysyłanie zdjęć i ocena lekarza jak się goi)
 

toastt

Well-known member
dostalem cipronex ten co tak strasza nim na forach i diclovit :p narazie biore
Dostałeś leki, których się nie powinno łączyć. Nawet ulotka tego syfu cipronexu o tym podaje. Dobrze zrobiłeś, że odstawiłeś, bo byś się mógł kaleką zrobić (lekarz by Cię mógł kaleką zrobić).
 
Dostałeś leki, których się nie powinno łączyć. Nawet ulotka tego syfu cipronexu o tym podaje. Dobrze zrobiłeś, że odstawiłeś, bo byś się mógł kaleką zrobić (lekarz by Cię mógł kaleką zrobić).
taa, mam wrazenie ze mi sie troche pogorszyly reumatyczne dolegliwosci ktore mialem juz i tak :p teraz jak leze to mnie czesto bola stopy i rece ( mialem juz tak ale teraz jest gorzej, moze to nie od leku ale kto wie )
 

Podobne tematy

Do góry