• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Skrzywienie w dół

Witam w końcu biorę się za temat. Działo jeszcze nie uzywane ale skrzywienie chyba nadaje się na zabieg. Proszę powiedzcie jak to przebiega, czy jest bolesne czy zakłada się cewnik itp? Już się zaczynam negatywnie nakręcać... Czekam na pierwszą wizytę u chirurga ale to dopiero w maju...
 

Zib33

Active member
Masz na forum trochę relacji, poszukaj. Skrzywienia są operowane pod znieczuleniem ogólnym. Obudzisz się już z cewnikiem. Bólu praktycznie nie było - pod tym względem nawet lepiej niż przy operacji napletka. Ale o ile plastyki czy obrzezania są dość powtarzalne, to skrzywienie to już grubsza sprawa i lekarze preferują różne metody. Zrób dobry wywiad i nie spiesz się.
A swoją drogą, warto użyc "działa" wcześniej. Może się okazać, że wcale nie potrzebujesz operacji.
 

Chlopak23

New member
Ciężko powiedzieć czy krzywizna akceptowalna jak nie podasz co jak itp. Mówisz, że "chyba się nadaje na zabieg", ale z drugiej strony może się nie nadawać. Twoje skrzywienie może być naturalne. Większość ma lekką krzywiznę, nawet ja, ale nie wiem w którą stronę bo jest to tak naturalne, że nawet nie zwracam na to uwagi 😂
 

Trolo

Well-known member
Ja bym nie zwracał uwagi na tego typu wpisy. Sam dobrze wiesz, jakie masz skrzywienie i jak bardzo Ci przeszkadza i w Twoim wypadku zabieg wskazany.
 

dandoo

Active member
fakt, masz spore ale i to da się naprawić widziałem na forum podobny wpis, kolo miał operacje i ładnie mu to zrobili, odszukaj na forum, tytuł był też coś ze skrzywieniem, powodzenia, najlepiej udaj się do urologa to dokładnie ci powie.
 

user842

Member
Ja miałem cewnik przez pierwszą dobę po operacji. Nie było to wygodne, trochę bolało mnie pod moszną, w miejscu gdzie zakręca cewka moczowa. Ale można przeżyć, nie jest to coś co powinno decydować o tym czy zdecydujesz się na operację czy nie. Poza tym penis sam z siebie nie bolał praktycznie w ogóle, ale przez pierwsze dni był mocno wrażliwy na bodźce - musiałem powoli chodzić, bo przy szybkim chodzeniu mógłby boleć od trzęsienia się. Do tego jeszcze podczas wzwodów nocnych pojawiał się na początku dość silny ból, ale tylko przez moment, więc też nie jest to nic strasznego. Poza tym przy ściąganiu napletka podczas mycia też oczywiście trochę na początku boli ze względu na opuchliznę i szwy, ale to też nie był jakiś wielki problem.

Długo wcześniej zwlekałem z operacją, bo też się stresowałem, ale okazało się, że cały zabieg i powrót do zdrowia przebiegły u mnie bezstresowo. Powiedziałbym nawet, że czas po operacji to jeden z najszczęśliwszych momentów mojego życia ze względu na poczucie ulgi i satysfakcję po udanym zabiegu.
 
Ja miałem cewnik przez pierwszą dobę po operacji. Nie było to wygodne, trochę bolało mnie pod moszną, w miejscu gdzie zakręca cewka moczowa. Ale można przeżyć, nie jest to coś co powinno decydować o tym czy zdecydujesz się na operację czy nie. Poza tym penis sam z siebie nie bolał praktycznie w ogóle, ale przez pierwsze dni był mocno wrażliwy na bodźce - musiałem powoli chodzić, bo przy szybkim chodzeniu mógłby boleć od trzęsienia się. Do tego jeszcze podczas wzwodów nocnych pojawiał się na początku dość silny ból, ale tylko przez moment, więc też nie jest to nic strasznego. Poza tym przy ściąganiu napletka podczas mycia też oczywiście trochę na początku boli ze względu na opuchliznę i szwy, ale to też nie był jakiś wielki problem.

Długo wcześniej zwlekałem z operacją, bo też się stresowałem, ale okazało się, że cały zabieg i powrót do zdrowia przebiegły u mnie bezstresowo. Powiedziałbym nawet, że czas po operacji to jeden z najszczęśliwszych momentów mojego życia ze względu na poczucie ulgi i satysfakcję po udanym zabiegu.
jak u Ciebie wygladal caly proces przygotowania do operacji od 1 wizyty u urologa ? byly jeszcze jakies zabiegi wczesniej robione ?
 
Byłem u Piotra Świniarskiego, wybrał metodę plikacji. Koszt 20tys. Jak dobrze pójdzie to 1 dnia zabieg, 2 do domu. Ryzyko krwiaki, problemy z erekcja skrócenie prącia od 1 do 1.5cm. także tak to się prezentuje
 
+ obrzezanie jeśli zajdzie potrzeba ale chyba zrobię bo u mnie się jakieś dziwne rzeczy wyprawiają, zwężenie taki pierścień w pełnym wzwodzie i często ten napletek sam się zwija, co myślicie ?
 
zapisałem się na zabieg
termin: początek lipcja
lekarz: Piotr Świniarski
lokalizacja: Warszawa
koszt: 20k ( duzo ale mu ufam )
napletek zostaje usunięty jeśli zajdzie potrzeba. Mam maly pierścień i chyba go zlece zeby usunac tak czy inaczej bo czuje dyskomfort
 

pathron

New member
zapisałem się na zabieg
termin: początek lipcja
lekarz: Piotr Świniarski
lokalizacja: Warszawa
koszt: 20k ( duzo ale mu ufam )
napletek zostaje usunięty jeśli zajdzie potrzeba. Mam maly pierścień i chyba go zlece zeby usunac tak czy inaczej bo czuje dyskomfort
Daj znać jak będziesz po operacji, ja też jestem zdecydowany na zabieg tylko nie wiem jeszcze gdzie i u kogo..
 
13 lipca termin zabiegu, no niby jeszcze kupa czasu a stres juz jest, narkoza i w ogole obudzic sie trzeba bedzie i dowiedziec czy zabieg sie udalo czy nie :D
 

Podobne tematy

Do góry