• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ściąganie napletka po zabiegu

Ghggggg

New member
Cześć, 8 dni temu miałem zabieg plastyki napletka, po zabiegu lekarz powiedział tylko żeby przez pierwsze dwa dni nie ściągać opatrunku (co się nie udało ze względu na to że nie potrafiłem się z nim wysikać) kazał używać octaniseptu i antybiotyku w aerozolu. Nic mi jednak nie powiedział o tym kiedy powinienem zacząć ściągać napletek. Starałem się robić to od początku żeby te leki stosować bezpośrednio na ranę, przez pierwsze parę dni to było niemożliwe ze względu na ból. Dzisiaj udaje mi się ściągnąć go na spokojnie do 1/3. I tutaj moje pytanie czy powinienem próbować go ściągać do końca czy jeszcze powinienem czekać aż to się trochę bardziej zagoi. Od wczoraj zaczęła mi schodzić opuchlizna więc wydaje się to wykonalne, problem w tym że mam bardzo wrażliwy żołądź i przy ściąganiu napletka czuję jakby mi się te szwy w niego wbijały. Czy próbować go całkowicie ściągać teraz czy lepiej skontaktować się z lekarzem?
 

Podobne tematy

Do góry