• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ściąganie napletka po zabiegu

Paveł_

New member
Witam 28.03.23 miałem zabieg modelowania stulejki. Problem jest tak że do dnia dzisiejszego czuje duży opór i ból przy odprowadzaniu napletka żeby przemyć rany i odkazić . Smaruje żelem sutrisept ale codziennie jest to samo. Staram się robić to 3razy dziennie ale wydaje mi się, że napletek jest za ciasny i dlatego tak się dzieje. Czy macie jakiś pomysł co z tym zrobić? Jakies maści które rozszerzają skórę na żołędziu i pomagają łatwiej ją sciagac? Trochę się martwię bo po 12dniach od zabiegu powinno się poprawiać a jest średnio.
 

dandoo

Active member
ja tak jak Marcin nie bawiłem się w plastykę, z racji braku 100 % skuteczności i też miałem staplerem. niestety nawet jak byś chciał obrzezanie teraz to chyba musisz odczekać aż sie zagoi rana. poza tym ból możesz czuć przecież co dopiero jesteś po nacięciu napletka i właśnie w miejscach nacięcia mogą powstawać blizny i zwężenia. ale trzymam kciuki, jak coś to pisz do lekarza który Ci to robił albo na wizyte do niego albo innego, który mógłby to naprawić. powodzenia
 

marcin234

Member
Ja do niedawna też planowałem plastykę napletka, bo nie wyobrażałem sobie tego obrzezania. Myślałem, że to w ogóle będzie bardziej skomplikowane i bolesne. Na szczęście po zgłębieniu tematu zmieniłem zdanie. Plastyka trochę mija się z celem, bo jest duże ryzyko powikłań z racji samej metody zabiegu + problem może powrócić w przyszłości i podobno często tak właśnie się dzieje.
 

Krystiankendroj

Active member
Nie słuchaj tych wyżej, zrobili niedawno obrzezanie i będą polecać
Jak miałeś plastykę i coś cie uwiera albo tworzy dyskafort , najpierw skontaktuj się z urologiem czy wszystko wporzadku , może to być też kwestią jakiegoś obrzęku, coś może jeszcze jest napuchniete , najlepiej zgłosić lekarzowi prowadzącemu zabieg , obrzezanie w ostateczności
 

dandoo

Active member
nic nie polecamy zawsze wszystko trzeba konsultować z lekarzem, my powiedzieliśmy jak my podeszliśmy do tematu a decyzje powinien podjąć pytający po naradzie z lekarzem, tyle w temacie. Wesołego Alleluja!
 

Paveł_

New member
Nie słuchaj tych wyżej, zrobili niedawno obrzezanie i będą polecać
Jak miałeś plastykę i coś cie uwiera albo tworzy dyskafort , najpierw skontaktuj się z urologiem czy wszystko wporzadku , może to być też kwestią jakiegoś obrzęku, coś może jeszcze jest napuchniete , najlepiej zgłosić lekarzowi prowadzącemu zabieg , obrzezanie w ostateczności
Mam kontrolę 13 kwietnia więc będę musiał wszystko powiedzieć. Mam nadzieję że mi coś pomogą. Bo po 2tyg powinno już się zacząć lepiej goić
 

marcin234

Member
Polecamy obrzezanie z dobrej woli... Nie jesteśmy urologami, którzy wykonują obrzezanie i na tym zarabiają...
W tej sytuacji kolega musi iść do lekarza na konsultację. Na forum raczej dzielimy się własnymi doświadczeniami, ale nie każdy jest tutaj specjalistą, aby udzielić sensownej pomocy. Polega nie opiniach losowych osób może skończyć się źle. Jestem na tym forum dopiero od kilku tygodni, ale o plastyce napletka nie ma zbyt wielu postów, ale na logikę skoro rana jest jeszcze świeża to możesz odczuwać ból.
Dodam natomiast, że na podstawie relacji pacjentów po plastyce napletka, problem może powrócić w przyszłości. Po prostu stulejka może być schorzeniem wrodzonym, ale też nabytym, co się zdarza zwłaszcza w przypadku mężczyzn z cukrzycą. Jeśli okaże się, że pomimo zabiegu napletek nadal nie pracuje w 100% swobodnie, to z biegiem czasu problem powróci w wyniku bliznowacenia. Takich osób, które miały stulejkę niewielkiego stopnia jest trochę na tym forum. Mogli normalnie uprawiać seks przez wiele lat nie odczuwając żadnego dyskomfortu, ale w rzeczywistości napletek był za bardzo napięty i pojawił się problem.
 

flader

Active member
Prawdą jest, że mało komu plastyka napletka wychodzi na dobre. Zazwyczaj stulejka wraca albo zupełnie nic się nie poprawia od samego początku i tyle z tego jest. Pogadaj z lekarzem, który robił zabieg i spytaj się go o to, co spytałeś nas. Mimo wszystko, niestety obrzezanie może być jedynym wyjściem z sytuacji. Trzymam jednak kciuki, że to nie będzie potrzebne.
 

Krystiankendroj

Active member
Jeżeli już będziesz robił obrzezanie, to powiedz lekarzowi żeby zachował ci jak najwięcej napletka i zrobił tak żebyś mógł zasłonić żołędzi skóra , żeby nie była odkryta całkowicie cały czas
 

Podobne tematy

Do góry