Relacja z zabiegu krótkiego wędzidełka

Orzeszek

New member
Witam,

Dziś miałem zabieg krótkiego wędzidełka u dr Stępnika w Beskidzkim Centrum Medycznym w Bielsku-Białej.

Po skierowanie udałem się do prywatnego lekarza - cena 120 zł.
Następnie udałem się do BCM, aby zarezerwować termin zabiegu, na który musiałem czekać 7 dni.

Przyszedłem do szpitala, pani na recepcji wypełniła papierki, podpisałem i zaprowadziła mnie na oddział. Tam się przebrałem do koszuli i dostałem polecenie żeby się położyć i czekać na zabieg.
W między czasie przyszła pani pielęgniarka, założyła wenflon, dała kroplówkę. Następnie przyszedł anestezjolog, zadał podstawowe pytania, opowiedział jak będzie wyglądało znieczulenie ogólne, zebrał mój podpis i poszedł. Po 10 min przyszedł dr Stępnik, również zadał podstawowe pytania i zebrał mój podpis.

Czas na przejście na blok operacyjny.

Zostałem przewieziony na salę operacyjną, gdzie znajdowały się 4 osoby (anestezjolog, asystentka, chirurg i asystentka).
Asystentka anestezjologa mówiła do mnie o wszystkich czynnościach, które wykonuje np: że podaje mi teraz dożylnie jakąś substancje relaksacyjną oraz że poczuje lekkie zawroty głowy. BOOOM - tyle pamiętam.

Przebudziłem się już na sali pooperacyjnej podłączony do kroplówki, trochę majacząc, że koniecznie muszę to powtórzyć, bo spało mi się wyśmienicie :D
Co do wędzidełka to: 0 krwawienia, praktycznie zerowa opuchlizna, nic nie boli. Wszystko jest zrobione tak jak należy.
Po 2,5h przyszedł dr Stępnik, sprawdzić jak się ma mój sprzęt. Ocenił, że wszystko jest dobrze i będę mógł się za niedługo zbierać do domu. Dostałem receptę na Norsept 2x1tab oraz moczyć sprzęcik w Rivanolu (lecz dopiero po 2 dniach od przebytego zabiegu).
Za miesiąc mam się zgłosić do kontroli u lekarza, który wystawił mi skierowanie.

PS: Polecam znieczulenie ogólne, piękne doświadczenie :D
 

Orzeszek

New member
Chciałbym jeszcze dodać, że przed zabiegiem czułem się trochę zaniepokojony dr Stępnikiem, gdy usłyszałem jak mówił do anestezjologa: "Dziś mamy tylko dwa zabiegi - coś zmalało i to jeszcze dwa gówniane zabiegi" - czyli ja - wydłużenie wędzidełka i ktoś inny. Mimo wszystko jak na razie wydaje się wszystko zrobione tak jak należy.
 
Do góry
TOPlist