• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ocena 3 tygodnie po zabiegu/mini relacja

yorgin

New member
1 września przeszedłem zabieg obrzezania całkowitego u Tadeusza Hessela w Krakowie. Atmosfera miła, dostałem odpowiedzi na wszystkie pytania, kontakt po zabiegu przez Znany Lekarz. Cena 1700zł za zabieg + 290zł konsultacja + 3 darmowe wizyty kontrolne (jutro idę na trzecią). Sam zabieg raczej bezbolesny, ale zaczęło mi schodzić znieczulenie w trakcie i trzeba było dodawać więcej znieczulenia przez co miałem sporego krwiaka na penisie, który jednak zszedł po max. 2 dniach. Później w ciągu tygodnia zeszła opuchlizna i siniaki. Raz poszedł szew i rana się rozkleiła na co lekarz kazał podkleić to paskami do zamykania ran, co polecam bo faktycznie wszystko się zalepiło raczej ładnie, będzie widać na zdjęciu po prawej stronie że jest trochę ślad. Ogólnie wszystko goiło się dobrze, zalecenia wiadomo: 4 tygodnie bez seksu, mycie 2 razy dziennie szarym mydłem, zmiana opatrunków po każdej wizycie w toalecie. Poranne wzwody szczerze zbytnio mi nie dokuczały, może z 4/5 razy w ciągu najgorszych dwóch pierwszych tygodni, bo później już było dobrze. Do dzisiaj wypadły mi już wszystkie szwy, ale wzwody wciąż sprawiają ból, przypuszczam że przez zamknięte naczynia krwionośne które tworzą obrzęk w górnej części blizny od lewej do prawej. Robię od ponad tygodnia okłady z rywanolu, raz dziennie spsikuję okteniseptem.

Co do stylu, nie chciałem żeby było robione tight bo bałem się że wyjdzie za ciasno we wzwodzie bo jednak mam penisa raczej z tych większych niż mniejszych. Całkowite high też mi się nie podoba, jednak ze względu na odczucia poprosiłem żeby zostawić te +-1,5cm napletka wewnętrznego. Lekarz powiedział że postara się, zależy ile będzie zdrowego napletka wewnętrznego (nie wiem co przez to rozumiał, nie spotkałem się tutaj na forum z tym terminem). W trakcie zabiegu powiedział że będzie zostawione tak jak chciałem. Czy tak jest to ciężko mi powiedzieć jeszcze z tym lekkim obrzękiem bez pełnego wzwodu.
Na zdjęciach żołądź nie wygląda jakoś super i nie wiem w sumie od czego to zależy, raz jest gładziutko, raz tak pomarszczone, ale to nic nienormalnego.



Jak widać wędzidełko jest jeszcze trochę opuchnięte z lewej strony, raz jest większa opuchlizna, raz mniejsza. Lekarz powiedział że będzie się to dłużej goiło, ale zejdzie mi to czy już takie zostanie?
Od góry przy po prawej stronie też jest opuchnięte, ale nie wiem czy to przez te zamknięte naczynia czy przez co?
Ząbki się wygładzą? Jaka ocena wizualna?
Mi tam bardziej się podobało przed, ale tragedii chyba nie ma, widziałem gorsze na forum.
 
Ostatnia edycja:

mailie

Member
Jest spoko, mam cięcie zrobione bardzo podobnie z tym że u mnie opuchlizna bardziej robiła się pod żołędziem. Sam żołądź musi się przyzwyczaić do nowego środowiska a chwilę to potrwa, jestem 6 tygodni po zabiegu i miałem bąble wypełnione płynem na żołędzi, ale już praktycznie zeszło, zostały tylko różne kolory ale z dnia na dzień jest coraz lepiej.
Masz już rany zagojone, myślę że możesz spokojnie zacząć coś stosować na blizny. Miałem zapisany Contractubex, ale zmieniłem na plastry Sutricon bo są wygodne w użyciu i nic masować nie musisz.
 

yorgin

New member
Tydzień temu byłem na kontroli, lekarz powiedział, że jeszcze nie jest w 100% zagojone i że jeszcze poczekamy chwilę z maścią. W przyszły poniedziałek idę znowu na kontrolę. Opuchlizny i przy wędzidełku i ta na górze jakie były, takie są, trochę mnie to niepokoi. Ta od wędzidełka w sumie zależy jak się uda, bo czasami jak skóra mi jej nie zasłania to po podrażnieniu jej, ta opuchlizna jest większa, a jak jest na niej skóra to jest mniejsza, ale na górze nie ma poprawy niestety.
 

Podobne tematy

Do góry