• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pytanie po zabiegu obrzezania częściowego

maciekkkk

New member
Witam serdecznie,

Sporo się naczytałem na forum zanim sam zdecydowałem się na zabieg, było bardzo pomocne. Ale do rzeczy.

Zabieg obrzezania częściowego miałem 9.01.2017, minęło 8 dni. Nie było żadnych rewelacji czy problemów, wszystko przebiega póki co dobrze. Dzisiaj byłem na kontroli, doktor popatrzył, poruszał i stwierdził, że jest ok. Miałem do niego kilka pytań (głównie na przyszłość na podstawie doświadczeń osób z forum) ale o jedno zapomniałem zapytać i zwracam się do Was o wyjaśnienie.

Sprawa dotyczy sławetnej oponki. Wiem, że jest wydzielony dział na forum ale nie nie znalazłem tam wystarczającej dla mnie odpowiedzi.
Do dzisiaj, więc przez 8 dni, nosiłem interes "schowany" (w spoczynku napletek zakrywa żołądź mniej więcej w połowie). Doktor dziś powiedział, że mam nosić odsłonięty cały czas. Ok, nie ma problemu, wyszedłem od niego z napletkiem ściągniętym.
Wróciłem do domu po 4-5 godzinach od tego momentu i zauważyłem oponkę między nasadą żołędzi a linią cięcia (szwami). Wcześniej jej nie miałem ale też na tak długo nie odciągałem napletka (też odciąganiu napletka przy higienie nigdy nie było oponki). Nie jest duża, udało mi się bez bólu z powrotem nasunąć napletek.

I teraz moje pytanie: czy powinienem, tak jak doktor nakazał, nosić cały czas członka z napletkiem zsuniętym? Chodzi o to czy dopuszczać w ciągu dnia do tworzenia się oponki i na przykład trzymać penis skierowany ku górze oraz na wieczór/noc napletek naciągać z powrotem?
Czy poczekać z tym do czasu aż zejdą szwy (1-2 tygodnie) i wtedy ściągać napletek do końca? Zakładam, że to ściśnięta linia cięcia i szwy są powodem braku możliwości odpływu chłonki a jak szwy zejdą zrobi się luźniej..

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

Maciek
 

maciekkkk

New member
Aktualizacja: Zrobiłem fotki żeby było widać o co dokładnie chodzi.

1. Stan po całym dniu noszenia penisa zakrytego, napletek przed momentem ściągnięty - Imgur: The most awesome images on the Internet
2. Po ściągnięciu napletka do końca - Imgur: The most awesome images on the Internet

3. Stan po kilku minutach (2-3 minuty) od ściągnięcia napletka - Imgur: The most awesome images on the Internet
4. Po ściągnięciu napletka do końca - Imgur: The most awesome images on the Internet

Dodam, że ta "oponka" tworzy się w ciągu kilku minut i jak powstała w takiej wielkości to tak już zostaje (minęły 2h od ściągnięcia, wczoraj po 4-5h wyglądało tak samo), dopóki nie nałożę napletka z powrotem, wówczas po jakimś czasie schodzi.
Nic nie boli, przy dotyku czuć jakby tam było powietrze.
Zakładam, że ze względu na ściśnięcie w miejscu założenia szwów, coś nie może swobodnie odpłynąć i się blokuje. Pytanie czy mogę tak nosić odsłonięty bezpiecznie i pozwalać na tworzenie się tej oponki czy poczekać aż zejdą szwy.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Nie chodź z odsłoniętym cały czas bo ci ta oponka jeszcze taka zostanie, a to ostatnie co chcesz by ci się przytrafiło. Ćwicz ściąganie parę razy dziennie, ale normalnie chodź z nałożonym napletkiem. Póki się wszystko w środku nie zagoi to jest ryzyko powstawania oponki jak będziesz odciagal napletek.
 

maciekkkk

New member
Dzięki za odpowiedź dieselpower.

Tak będę robił, wydaje się, że to najbardziej rozsądne rozwiązanie póki co. Poczekam aż szwy znikną, trochę się poluzuje i wtedy zobaczę jak sytuacja będzie wyglądać przy napletku ściągniętym, czy też od razu będzie się tworzyć oponka i czy w ogóle.
Jeśli tak to wybiorę się do lekarza, który robił zabieg żeby powiedział czy tak ma być, czy zejdzie z czasem samo czy jak generalnie postępować.
 

maciekkkk

New member
Jeszcze jedna sprawa. Od kilku dni czułem z prawej strony lekki ból przy higienie. Dzisiaj dokładniej się przyjrzałem i zdaje się, że puściły szwy i jest małe rozwarstwienie na odcinku 0.5-1cm (właśnie to miejsce lekko pobolewa przy dotyku).
Czy powinienem się z tym udać do doktora czy poczekać aż z czasem się zrośnie samo?
 

maciekkkk

New member
Rana jest niewielka i nic się z nią nie dzieje więc podejrzewam, że interwencja chirurgiczna nie wchodzi w grę, ewentualnie czekanie lub stosowanie maści/żelu.
Dzieki cypher, zakupiłem Solcoseryl, zobaczymy.
 

maciekkkk

New member
Dzisiaj mijają 2 tygodnie od zabiegu.
Jutro udaję się na wizytę kontrolną. W niedzielę rano ściągnąłem napletek bo z założonym ranki wolniej będą się goić, za każdym razem gdy stosowałem Octenisept widziałem, że schowane ranki są wilgotne, ciężko tworzą się strupy.
Na powietrzu powinno być lepiej.
Powstała w kilka minut oczywiście oponka i jest do teraz taka sama, pokażę to lekarzowi, zobaczę co mi powie.

W tej chwili sytuacja wygląda tak:

1. Imgur: The most awesome images on the Internet
2. Imgur: The most awesome images on the Internet
 

maciekkkk

New member
Byłem dzisiaj u lekarza przeprowadzającego zabieg. Popatrzył i powiedział, że wszystko jest bardzo dobrze, goi się w porządku, nie ma zakażeń etc.
Co do oponki stwierdził, że to normalne, wygląda ok i że po około miesiącu od zabiegu dopiero powinno zejść i wtedy zobaczę pełny efekt.
Zapytałem, czy można jakoś przyspieszyć zanik oponki. Dostałem na to tabletki Aecin.
 

maciekkkk

New member
Witam ponownie,

Minęły 3 miesiące po zabiegu. Wszystko jest ok, nic się nie dzieje.
Jednak nadal utrzymuje się oponka. Wrzuciłem fotki "w spoczynku". We wzwodzie oponka jest nieco mniejsza ale jest, jednak za bardzo nawet nie przeszkadza, ale ze względów estetycznych przeszkadza.
Z jednej strony 3 miesiące to sporo, z drugiej pewnie nie za długo. Pytanie czy czekać nadal spokojnie żeby się wszystko do końca "wygładziło", jak to będzie z tymi "ząbkami" od wewnętrznej, dolnej strony (nie wiem skąd to się wzięło ale podejrzewam, że to zakończenia naczyń po przypalaniu (?).
Czy może udać się do lekarza przeprowadzającego zabieg żeby się wypowiedział.
Biorę Aescin oraz stosuję maść Contractubex.

Fotki: Imgur: The most awesome images on the Internet
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Ząbki biora sie z szycia. I jak do teraz nie zniknely to już​ nie znikna. Natomiast oponka moze brac się stąd ze wew napletka jest wiecej niż zew. i tak sie wywija. Ciezko to ocenić dokładnie po tych zdjęciach.
 

maciekkkk

New member
Ząbki biora sie z szycia. I jak do teraz nie zniknely to już​ nie znikna. Natomiast oponka moze brac się stąd ze wew napletka jest wiecej niż zew. i tak sie wywija. Ciezko to ocenić dokładnie po tych zdjęciach.

Też się zastanawiam, że oponka może być wynikiem tego, że jest trochę za dużo skóry a nie, że chłonka się zbiera w środku. Jutro idę do lekarza, którzy mnie ciął, dowiedzieć się dokładnie co i jak.
 

maciekkkk

New member
Byłem u lekarza, stwierdził, że oponka jeszcze się zmniejszy a ząbki podobno mają trochę się spłaszczyć.

Powiedziałem, że stosuję Contractubex i polecił mi żebym na tą chwilę przestawił się na Cepan.
I tu pytanie: Contractubex się wciera w bliznę, natomiast wg instrukcji Cepanu nakłada się cienką warstwę. Nie zapytałem i też w ulotce nie jest to napisane. Czy Cepan również należy wcierać "do znieknięcia" czy nalezy zostawić tą cienką warstwę bo wydaje mi się to dziwne.
 

moraj

Member
cepan najlepiej działa jak przed zastosowaniem zmoczysz penisa wodą, wycierasz do sucha i od razu wcierasz maść dokładnie żąbki na pewno się zmniejszą tylko stosuj 3x dziennie przez min 3 m-ce
 

Podobne tematy

Do góry