• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pytanie dotyczące zabiegu

marcin97new

New member
Witam czy można usunąć samo wędzidełko zostawiając napletek? Czy to będzie jakoś wtedy przeszkadzać jak uważacie. Mam na myśli że podczas zabiegu by je tylko podciąć bez żadnego wydłużania . Czy w takiej sytuacji napletek by jakoś sam schodził czy jednak było by jak z wędzidełkiem tylko bez niego
 

michal90

Member
Siema. można. przechodziłem taki zabieg w kwietniu 2022. Mimo wszystko zdecydowałem się miesiąc temu na obrzezanie, które miałem 13 stycznia b.r.

Tutaj masz fotki jak to wyglądało przed zabiegiem na wedzidełku (kwiecien 2022):


A tutaj fotki po zabiegu:
miesiąc po (maj 2022):


dwa miesiące po(czerwiec 2022):


a tutaj fotki z początku tego roku, na pamiątkę przed obrzezaniem (styczen 2024):
 

Rafał77

New member
Witaj. Mi w pół roku po cięciu wędzidełka zrobiła się stulejka... w sumie lekarz coś sugerował przy zabiegu ze wydaje mu się ze bez obrzezania się nie obejdzie ale mój brak wiedzy na ten temat skutkował tym że 7 mies później cierpiałem po raz drugi.... podczas obrzezania i tak wędzidełko zostało przecięte... zbędny ból i koszty. Odpowiadając na pytanie... tak napletek będzie schodził po przecięciu wędzidełka o ile to tylko wędzidełko.
 

marcin97new

New member
@Rafał77 Znaczy mi chodziło bardziej o to czy napletek bez wędzidełka nie będzie co chwilę odkrywał żołędzi i będę musiał naciągać go manualnie bo jednak po coś to wędzidełko istnieje :D
 

michal90

Member
@daw1 różne zmiany skórne, zaczerwienione lub kroski, chrostki, plamki. białe lub czerwone. lekarze to diagnozowali jako zmiany drożdzycowe. Wędzidęłko goiło sie szybko, bo nie miałem szwów zakładanych po laserze. po 3-4 tygodniach juz było git.
 

Rafał77

New member
czasem rana puchnie i ropieje a to wydłuża gojenie... lepiej jednak dbać w początkowym okresie o higiene i przemywać rane (ja używałem oktanieseptu)
 

Podobne tematy

Do góry