• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pytanie o przygotowania przed zabiegiem

Ktosek

New member
Re: Krótkie Wędzidełko kilka pytan przed zabiegiem

Wiesz, czasem raz, a dobrze to urolog obrzezać nie potrafi, podobno to jest sposób na całkowite i ostateczne pozbycie się problemów z stulejką. Trzeba być dobrej myśli, być może to wędzidełko robi wyłącznie problem. Jak lekarz nic nie mówił o gaziku i płynie do odkażania to możesz się wstrzymać i zapytać po zabiegu, albo sam powie co i jak.
 

JASIIU

New member
Re: Ogromny strach .

Właśnie powiedziałem mamie o stulejce i ma się zapytać znajomej doktorki a potem do urologa. Strasznie się boje pomóżcie (15 lat)
 

apolakipsa

New member
Re: Ogromny strach .

wogóle to mozecie byc z siebie dumni 15 i 16 lat to naprawde super wiek wiele stresow was ominie i problemow, zmienil bym nazwe z ogromny strach na ogromna odwage ;]




pozdro
 
Czytam informację o przygotowaniach do zabiegu i czasami jestem bardzo zdziwiony. Ja w ramach przygotowań do zabiegu wziąłem kąpiel w mydlinach i nic poza tym (nie licząc oczywiście szczepień). Nie musiałem golić się w intymnym miejscu, natomiast bardzo często czytam, że normą jest iż pacjent ma się sam tam ogolić lub jest golony. Natomiast bardzo zdumiało mnie doświadczenia Marcina, (27.11.2008 - Szczecin), który pisał, że przed zabiegiem wykonano mu lewatywę.
Zastanawiam się, czy czasem w wielu szpitalach nie powiela się schematów - zabieg operacyjny - golenie. Dawno już udowodniono, że golenie jest zbyteczne - nawet w szpitalach położniczych nie goli się położnic. Nota bene podobno golenie przed porodem w USA wylansowali producenci żyletek...
Stosowanie lewatywy ma sens przy zabiegu w trakcie którego pacjent jest nieprzytomny i coś może mu się zdarzyć, ale przy znieczuleniu miejscowym kontroluje się zwieracz, więc wydaje mi się, że nie ma takiej potrzeby.
Co o tym myślicie?
 
Nie mylę pojęć, rodzącą też się kroi (tzw. nacięcie krocza).
Podałem ten przykład z dwóch powodów - przed porodem golenie stosowano golenie jako rutynową procedurę.
Po drugie uważano, że usunięcie owłosienia sprzyja higienie. Jeśli więc zrezygnowano z golenia przy porodach, gdzie jest dużo większa możliwość zakażenia, to tym bardziej przy zabiegach typu obrzezanie.
 

Kamiljusz

New member
Re: Ogromny strach .

Ja się boję panicznie... Mam 14 lat, byłem u lekarza. Przepisał mi jakąś maść ze sterydami. U mnie to wygląda tak, że miałem stan zapalny i ta maść może to tylko jeszcze bardziej wzburzyć. Za dwa tygodnie na kontrole. Jeżeli po miesiącu lub dwóch maść nie pomoże no to idę na zabieg... i tu jest właśnie problem. Zabieg? Na pewno nie zgodzę się na obrzezanie. Przed tym wszystkim chyba będę błagał lekarzy o znieczulenie całkowite, bo nie wyrobie tam. A tak to pójdę spać, obudzę się, no i później nic tylko czekać.
 

sławek83

Moderator
Nie wiem o czym mówicie?? Ja zawsze się tam golę i myślę że jakby więcej ludzi to robiło to naprawdę mieliby może mniej różnych infekcji. do zabiegu sam sie wygoliłem jak zwykle bo to dla mnie norma. Człowiek czuje się czysto i świeżo ale jak ktoś lubi kępy wystające z majtek to jego sprawa. Strach pomyśleć co sie przez cały dzień gromadzi na takim owłosieniu :shock:
 

stulejkowy

New member
Pasjonująca ta dyskusja naprawdę.

Myslę, że pacjent przed zabiegiem stulejki powinien się ogolić w okolicy krocza - dla swojej własnej wygody,gdy już będzie miał opatrunek, gdy będzie on mu krwawił i na początku procesu gojenia. To naprawdę bardzo ułatwia sprawę.
Chirurgowi też jest wygodniej, a niektórzy dysponują takim owłosieniem penisa, że bardzo trudno byłoby przeprowadzić taki zabieg bez wcześniejszego ogolenia.

U mnie procedura wymagała golenia.To znaczy i tak przyszedłem już ogolony w tych rejonach, ale gdybym tego nie zrobił pielęgniarki dałyby mi maszynkę.

Z goleniem w czasie porodu to jest właśnie tak, że było ono wykonywane rutynowo, na wypadek właśnie nacięcia i późniejszego zeszycia - nie można tego zrobić na skórze owłosionej, bo włoski wchodziłyby w ranę
a do kolegi wyżej, który uważa że nacięcie krocza wykonuje się raz na tysiąc - Poczytaj najpierw jeżeli nie masz o czymś absolutnie zielonego pojęcia a potem dopiero wypowiadaj się na ten temat.
http://www.rodzicpoludzku.pl/Porod/Naci ... iknac.html
 

sławek83

Moderator
apolakipsa tu chodzi o tu że do tego rodzaju zabiegów czy przy porodzie trzeba nawet wygalać na wypadek nieprzewidzianych sytuacji a ty tu wyskakujesz z jakimiś procentami i amerykanami. Wiesz ile jest durnych statystyk w necie?? I tacy jak ty to czytają i się podniecają tym. Nam chodzi o to że każdy powinien to robić dla własnej wygody i nawet higieny. Taj jak kolega pisze pomaga to choćby przy opatrunkach. A przy porodach, nie wyobrażam sobie jakoś jak w trakcie porodu nagle występują komplikacje i lekarz zamiast skupić się na tym żeby pozbyć się tych komplikacji wyciąga maszynkę i zaczyna golić!! Nie ma na to czasu, dlatego wygala się już przed i ja w tym nic dziwnego nie widzę. A tobie są potrzebne do tego statystyki z całego świata. Wystarczy pomyśleć.
 

Sersim

New member
Re: Ogromny strach przed zabiegiem

Jest świetnie ludzie ! Wujek powiedział , że może w każdej chwili mnie operować , z narkozą , i to wszystko za darmo . Tylko jeszcze skierowanie od lekarza rodzinnego . Dawno się tak nie cieszyłem !:D
 

adi19et22

New member
Re: Ogromny strach przed zabiegiem

Ja tam się nie boje ;D i głupi nie jest zobaczymy jestem optymistom, nie boje się zabiegu jedynie troszke tego ukłucia igłą i bólu po zabiegu ;D zobaczymy jak to będzie w czwartek do lekarza sunę ;D nie martw się wszystko będzie dobrze, bo musi ;)
 

Podobne tematy

Do góry