Problem ze zmianą opatrunku

DDD333

New member
Witam,
jestem 3 dni po zabiegu obrzezania częściowego.

Lekarz zalecił mi, żebym przez pierwsze 3 dni nie zmieniał opatrunku (powiedział, że po około 3 dniach ten opatrunek sam spadnie) a jedynie na przekrwawione opatrunki - nakładał nowe.

Dodatkowo mam smarować się maścią Neomycynową.

Dziś mija 3ci dzień (chciałem ściągnąć opatrunek - odwijam po kolei i dochodzę do ostatniego opatrunku - czuję dość spory ból - wygląda, jakby ten opatrunek był przyszyty, albo przyklejony do wędzidełka (albo rany po wędzidełku).

Zadzwoniłem do lekarza - kazał zmienić opatrunek - polecił włożenie penisa do wody, żeby mniej bolało - w momencie ściągania.

Zacząłem więc tak robić - ból ogromny - ale coś tam się odkleiło - lecz nie całość.

Miał ktoś podobny przypadek? Ściągać dalej czy nic na siłę i udać się do lekarza?

Pozdrawiam
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Nie panikuj. Mocz go parę minut w wodzie odklei się w końcu. Przyszyty nie jest. Opatrunek zakładają przecież po szyciu a nie przed żeby zastal przyszyty ;)
 

DDD333

New member
Wszyscy tak mówią o tej zmianie opatrunku, higienie, dlatego nieco mnie to zmartwiło, jednak staram się nie panikować. Będę próbował go moczyć parę razy jeszcze dziś, a jak nie, to dam sobie jeszcze dzień na "spokojne próby".

Jako opatrunki używam kompresy jałowe+bandaż. Polecacie coś lepszego?


I jeszcze jedno pytanie: tą maścią neomecynową smarować całą tę "opuchliznę" (widoczną na zdjęciu 1)+ranę przy wędzidełku, tak?
 

Esham949

New member
Jałowe kompresy do opatrunku wystarczą. Chodzi tylko o to, żeby szwy nie miały "luźnego" kontaktu z niczym i żeby nie zabrudzić krwią bielizny :p

Maścią smaruj linię szwów, nie całą opuchliznę ;)
 

yabi

New member
Nic na siłe, bo możesz szwy razem z opatrunkiem wyciagnac. Przyjaciel do wody i bardzo powoli odrywaj tak co by nic nie uszkodzić :)
 
Do góry
TOPlist