• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Podrażniona cewka moczowa

lostboy

Member
Hej, jestem kilka godzin po zabiegu (26.06.2020) obrzezania całkowitego. W grudniu zeszłego roku miałem plastykę, niestety okazało się że wędzidełko też było za krótkie a blizna zbyt ciasna, potem walczyłem z grzybicą i po infekcji zdecydowałem że pozbędę się wszystkich tych problemów raz a dobrze. Zabieg był robiony laserem. Niepokoi mnie jednak wygląd żołędzi i zaczerwienienie cewki moczowej, dodatkowo czułem lekkie pieczenie przy sikaniu. Czy to normalne?

 

Trolo

Well-known member
Żołądź nie wygląda dobrze, w sensie to zasinienie. Czucie masz zachowane na penisie? Wzwody w nocy pojawiły się? Moze to kwastia indywidualna, ale zwykle żołądź nie przybiera takich kolorów.
 

lostboy

Member
Żołądź nie wygląda dobrze, w sensie to zasinienie. Czucie masz zachowane na penisie? Wzwody w nocy pojawiły się? Moze to kwastia indywidualna, ale zwykle żołądź nie przybiera takich kolorów.

mam czucie, wzwód też się pojawił, był bolesny ale mniej niż się obawiałem. Wczoraj wieczorem zmieniłem opatrunek, dzisiaj rano jest on cały zakrwawiony, moja bielizna trochę też
 

demolka6

Member
Przyznam, że kolor żołędzi nie wygląda za ciekawie. Ja jestem strasznym panikarzem i do mojego lekarza pisałem i dzwoniłem dosłownie z każdą, nawet najmniejszą pierdołą, ale myślę że powinieneś to skonsultowac z jakims lekarzem. Nawet jeśli się okaże, że wszystko jest okej to przynajmniej się upewnisz, że jest w porządku. A jeśli, odpukać, coś jest nie tak to zareagujesz w porę.
 

vertex

Member
@lostboy szczerze nie wygląda mi to na obrzezanie z wieku XXI, raczej z XVI... Najważniejsze, że czucie i wzwody są. Ja będąc na twoim miejscu zrobił bym sobie dziennik i zapisywał skrupulatnie wszelkie zmiany i okolice bólu jeżeli występują itp. żeby mieć materiał na w razie gdyby trzeba by było iść po ratunek do kogo innego. Jeśli opiszesz konkretnie miejsca, łatwiej będzie o trafną diagnozę w razie wątpliwości. No ale to bym zrobił ja dla siebie. Nic się nie stanie gdy już teraz zaczniesz szukać po forum jakiegoś innego urologa lub chirurga z twojej okolicy. Najlepiej będzie jak nie zasugerujesz się jednym postem, a całym tematem, gdzie widać, że ktoś ma zrobioną robotę względnie dobrze i nie narzeka na efekty.
 

vertex

Member
No i jak @demolka6 pisze, śmigiem-migiem z takim stanem najlepiej pojawić się na prywatną konsultację do innego specjalisty. Nawet nie wiadomo jakie specyfiki masz przepisane i czy do twojego stanu są adekwatne. Nie trać czasu, przeszukaj forum. Jaki środek masz przepisany na odkażanie?
 

vertex

Member
W najgorszym razie zgłoś się na SOR, tylko nie wiem jak oni zareagują i czy tam nie będzie lekarza, który Cię operował.
 

lostboy

Member
No i jak @demolka6 pisze, śmigiem-migiem z takim stanem najlepiej pojawić się na prywatną konsultację do innego specjalisty. Nawet nie wiadomo jakie specyfiki masz przepisane i czy do twojego stanu są adekwatne. Nie trać czasu, przeszukaj forum. Jaki środek masz przepisany na odkażanie?

mam przepisany antalan do smarowania, jakiś antybiotyk i ketonal na ból
 

vertex

Member
@lostboy ja już podejrzewałem rivanol, a to świadczy o "randze" specjalisty. Jeszcze raz powtarzam, idź gdziekolwiek do kogo innego z receptą i zaleceniami swojego poprzedniego specjalisty. I naprawdę nie zwlekaj, zyskasz chociaż spokojniejsze sumienie i będzie można reagować w porę.
 

vertex

Member
@lostboy mówię, idź nawet na SOR jak jesteś spłukany z kasy, tutaj komuś na forum to pomogło. Jak wrócisz z konsultacji u kogoś innego daj znać co Ci powiedzieli, będzie informacja dla potomnych.
 
Mógłbyś napisać gdzie miałeś zabieg? Mogę jedynie napisać że miałem też krwiaka ale jednego i wchłonął się po kilku dniach. Mam nadzieję że i u Ciebie wszystko szybko zejdzie.
 

vertex

Member
@skursu1980 może to być równie dobrze niewinny krwiak co jakieś niepożądane zmiany. Ja nie jestem specjalistą, poza tym zestaw farmacetyków jakie ma przyjmować pacjent jest dosyć hardcorowy. Nie wiem czy lekarz ma coś na sumieniu czy może przypisane mu to zostało prewencyjnie. Najważniejsze, że jest czucie i są wzwody, teraz trzeba upilnować ten stan ażeby nic gorszego się nie wydarzyło, najlepiej pod okiem kogoś doświadczonego.
 

vertex

Member
@lostboy no to masz lekturę na wieczór, po konsultacji z kimś innym
 
@skursu1980 może to być równie dobrze niewinny krwiak co jakieś niepożądane zmiany. Ja nie jestem specjalistą, poza tym zestaw farmacetyków jakie ma przyjmować pacjent jest dosyć hardcorowy. Nie wiem czy lekarz ma coś na sumieniu czy może przypisane mu to zostało prewencyjnie. Najważniejsze, że jest czucie i są wzwody, teraz trzeba upilnować ten stan ażeby nic gorszego się nie wydarzyło, najlepiej pod okiem kogoś doświadczonego.
Odniosę się tylko do tych leków. Alantan to w sumie nic niezwyklego, bez niej też się zagoi. Ketonal też dostałem i to 150. Użyłem raz na pierwszą noc po zabiegu chociaż lekarz zalecał brać przez pierwsze 3 noce i w razie bólu. No i antybiotyk, niektórzy go przepisują mimo że nie ma potrzeby. Ja dostałem info od lekarza że jeśli by coś się działo z raną to przepisze antybiotyk. Przyznam że patrząc na zdjęcie sam bym szukał konsultacji choćby dlatego żeby się uspokoić, jednak tak jak piszesz najważniejsze że staje i jest czucie.
 

vertex

Member
@skursu1980 no ale pytania jak te piguły obciążają organizm i czy to jest takie potrzebne? Co lekarzowi szkodzi przepisać najmocniejsze dawki najmocniejszych leków? On to będzie pochłaniał czy pacjent? Lekarz mógł je przepisać żeby sobie d#pe uchronić, a nie w wierze o dobro pacjenta.

Poza tym zabiegi Dr Leszczyńskiego są "trochę" nierówne, spójrzmy na to https://meskiezdrowie.pl/threads/po...ciem-wedzidelka-w-lux-med-warszawa-foto.9305/ i nasz wątek... Widzę, że po każdym obrzezaniu te doktor lubi przepisywać te same leki, a nie jest tak, że niektóre przypadki są jednak indywidualne? Kutas nie kosztuje 100 czy 200zł, a tyle kosztuje konsultacja u kogoś bardziej doświadczonego. W Warszawie z pomocą naszego forum nie powinno być problemu ze znalezieniem kogoś sprawdzonego. Tak ja bym zrobił, taka jest moja opinia.
 

lostboy

Member
@skursu1980 no ale pytania jak te piguły obciążają organizm i czy to jest takie potrzebne? Co lekarzowi szkodzi przepisać najmocniejsze dawki najmocniejszych leków? On to będzie pochłaniał czy pacjent? Lekarz mógł je przepisać żeby sobie d#pe uchronić, a nie w wierze o dobro pacjenta.

Poza tym zabiegi Dr Leszczyńskiego są "trochę" nierówne, spójrzmy na to https://meskiezdrowie.pl/threads/po...ciem-wedzidelka-w-lux-med-warszawa-foto.9305/ i nasz wątek... Widzę, że po każdym obrzezaniu te doktor lubi przepisywać te same leki, a nie jest tak, że niektóre przypadki są jednak indywidualne? Kutas nie kosztuje 100 czy 200zł, a tyle kosztuje konsultacja u kogoś bardziej doświadczonego. W Warszawie z pomocą naszego forum nie powinno być problemu ze znalezieniem kogoś sprawdzonego. Tak ja bym zrobił, taka jest moja opinia.

Widzę że doktor Leszczyński nie ma zbyt dobrej reputacji na tym forum :oops: antybiotyk ma chyba sens w moim przypadku z uwagi na grzybicę z którą do niedawna walczyłem. Tak myśle. W każdym razie skontaktowałem się z lekarzem, opisałem dokładnie problem, i dowiedziałem się następujących rzeczy: kolor żołędzi jest w porządku, tzn nie ma się czym martwić. Co do opuchlizny, jako że nie wychodzi ona poza prącie i w nocy minimalnie się zmniejszyła, to nie wymaga natychmiastowej interwencji. Kontrole miałem mieć za tydzień w piątek jednak umówiłem się na jeszcze jedną pojutrze, w poniedziałek. Krwawienie też jest minimalnie mniejsze niż wczoraj, pewnie wzwody je wzmożyły. Generalnie jestem już spokojniejszy i dobrej myśli, same szwy nie wyglądają jakoś krzywo więc liczę na to, że krwiak sam ustąpi a potem wszystko będzie
 

Podobne tematy

Do góry