• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu obrzezania całkowitego h&t_16.12.2021

piciu1988

Active member
@Squarex8633

1. Co do tego co trzeba kupić to ja oczywiście kupiłem za dużo, nie wszystko użyłem, przez pierwsze dwa dni nie zmieniasz opatrunku czyli tak naprawdę lepiej zaczekać na zalecenia konkretnego lekarza i zakupy zrobić po zbiegu, jednak z pewnością podstawowe i niezbędne rzeczy to:
-kompresy jałowe 7,5x7,5 lub 10x10 cm
-opaska dziana półelastyczna szerokość 5 cm
-środek do dezynfekcji typu Octenisept (Polecam zapytać o zamiennik Oktaseptal-sporo tańszy) - najlepiej od razu butla 250 ml-mała nie wystarczy
-podpaski do noszenia przez pierwsze dni (ja używałem męskie wkładki Tena Men)

2. O wzwody bardzo sie obawiałem, bo mam spore w nocy, obawiałem się, ze bedzie ból a był tylko dyskomfort, może lekki ból, najgorsza pierwsza noc, kilka kolejnych tylko ciut rwało :p

3. W temacie bólu samego w sobie to nie czułem nic, po zabiegu jakieś 1,5 h wziąłem zapobiegawczo 500 mg paracetamolu, gdyż myślałem, że bedzie tragedia jak zejdzie znieczulenie. Było spoko. Po tym jak zrezygnowałem z opatrunku czułem na poczatku dyskomfort spowodowany odsłoniętą żołędzią, ale u mnie przyzwyczajenie do tego nastapiło bardzo szybko :)

4. w moim przypadku czyli high&tight skórka nie zasłania żołędzi, choć aktualnie mam jeszcze obrzęk zwany oponką, wiec w spoczynku ona nachodzi delikatnie

5. fapanie wygląda inaczej, używasz albo zawsze żelu albo opracujesz sobie taka metodę złapania aby dłonią nie dotykać żołędzi :p
 

piciu1988

Active member
Wydawało się, że jest lepiej. Dziś po wstaniu takie "poduszki" po bokach oponki


Ktoś tak miał? Jakiś sposób na to? 😥
 

nope

Well-known member
Niestety ale chyba nie. Czas jedynie. Moze jakies masci sterydowe ale nie doradze ci na ten temat bo sie nie znam i nie kombinowal bym z tym na wlasna reke.
 

nope

Well-known member
No to ja bym sie smignal znowu za jakis tydzien, dwa jak dalej bedzie problem bo jednak slabo jak narazie.
 

piciu1988

Active member
Owszem słabo. Za tydzień jak nie będzie lepiej napisze do niego i najwyżej pójdę...
Póki co zmieniłem żel na Contractubex, na noc nakładam grubo i robię opatrunki, po nocy wygląda dużo lepiej
 

piciu1988

Active member
Nic nie boli. Ogólnie nie mam problemu z nadwrażliwością od pierwszych dni.
Dziś wygląda lepiej, możliwe, że działa Contractubex.
Ewidentnie obrzęk nie z chodzi tak jak powinien, bo szycie wygląda na zbyt ciasne, z jednej strony, tej gdzie szwy pierwsze wypadły jest ono jeszcze dość ciemne, dlatego chciałby niebawem już używać plastry Sutricon

Wygląd szycia:

 

piciu1988

Active member
Od wczoraj używam plastry Sutricon. Oto wygląd dziś po odklejeniu plastra do mycia.


Czy ktoś też miał takie nierównomierne opuchlizny po bokach?
 

Michu87

Member
Panowie. Jak u was z nocnymi wzwodami? Po zabiegu? MaRtwi mnie delikatnie iż mogą zszywki puścić jak sie maly podniesie do życia w nocy. Po drugie jaknu was z przyzwyczajaniem żołędzi do życia bez napletka, w moim przypadku próbowałem nie raz zciagac napletek tak, aby zołądz była odslonieta ale dlugo nie wytrzymywał i zaczął się budzić do życia gdyż zawsze go cos smyralo
 

piciu1988

Active member
Stosuje plastry Sutricon. Po zdjęciu do mycia wygląda lepiej ale jeszcze wymaga to czasu.

Nie wiem jak by bylo gdybym zdjął na dłuższy czas...
 
  • Like
Reactions: AGv

Podobne tematy

Do góry