• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu obrzezania całkowitego h&t_16.12.2021

piciu1988

Active member
Hej,

Dziś po południu miałem zabieg w Poznaniu. Operował dr W. Tondel. Jak na razie wszystko ok, z tego co widziałem po zabiegu raczej będę zadowolony z efektu.
Wybrałem metodę high&tight. Pierwsza zmiana opatrunku w sobotę - wrzucę oczywiście zdjęcie.
Minęło już ponad 4 h od zabiegu, czułem póki co lekki dyskomfort, świadczący o schodzeniu znieczulenia i wypiłem 500 mg Paracetamolu :)

Zdjęcia przed zabiegiem dostępne pod linkiem: https://meskiezdrowie.pl/threads/poznan-gdzie-high-tight.11609/

Poniżej mój zestaw - zakupy przed zabiegiem:


P.S.
Jeśli zastanawia Was dlaczego nie mam Octeniseptu, informuję, że razi mnie używanie nazw handlowych leków. Oktenidyna w formie sprayu do dezynfekcji ran dostępna jest też polskiej firmy Unia pod nazwą Oktaseptal - około 20-30% taniej :p
 

tiefbi

New member
Zdawaj relację po opatrunkach, ja zgłosiłem się dzisiaj do Tondla i czekam na termin, myślę że pod koniec stycznia dołączę do grona "żydów". Jestem bardzo ciekaw jak to u ciebie się będzie prezentować, bo mój wacław wygląda bardzo podobnie do twojego przed zabiegiem, tzn. bez jakiejś hardkorowej stuleji i da się bzykać, ale ten pierścień pod żołędziem irytuje i często przeszkadza.
 

piciu1988

Active member
Hej, jestem po pierwszej zmianie opatrunku. Przebiegło to dość sprawnie, choć z prawej strony w miejscu gdzie przylegał koniec kompresu miałem problem z odklejeniem, mimo namoczenia w tym miejscu pojawiło się trochę krwi, jednak nie panikuję, bo to dopiero 2 dni po cięciu.

Oto zdjęcia:

Pierwsze zdjęcie przedstawia zrobiony nowy opatrunek - nie do końca jestem z niego zadowolony - chyba ta opaska nie jest półelastyczna jak kazał lekarz i dlatego podkleiłem u góry co by się nie zsunął. Kolejny będzie lepszy!

Jak wg Was to wygląda?
 

nope

Well-known member
Krew to co prawda normalne. Dopoki nie leci ciurem to nie ma sie co przejmować. Wyglada zacnie jak na 3 dni po i w końcu h&t :) ja owijałem pacjenta 3 razy przylepcem a nie 2 i bylo fest stabilnie :D i tez tak od spodu kleilem jak ty zeby opatrunek nie wyjezdzal. Byleby byl stabilny i troche trzymał wzwód w nocy.
 

piciu1988

Active member
4 dni po i moje pytania: czy zauważalna oponka to normalne na tym etapie? oraz czy trzeba się niepokoić małym skrzepem w miejscu gdzie pierwszy opatrunek się przykleił i troszkę krwawiło podczas zmiany?

 

nope

Well-known member
To nie oponka. Delikatnie opuchlizna cie dopadla ale na calej dlugosci czlonka. Nie ma sie niczym przejmowac. Strupami tez sie nie przejmuj. Dbaj o higiene jak doktor zaleca, nic nie zdrapuj i daj sie mu goic. Robota luxus :)
 

Janusz.Rozanski

New member
Hej, jestem po pierwszej zmianie opatrunku. Przebiegło to dość sprawnie, choć z prawej strony w miejscu gdzie przylegał koniec kompresu miałem problem z odklejeniem, mimo namoczenia w tym miejscu pojawiło się trochę krwi, jednak nie panikuję, bo to dopiero 2 dni po cięciu.

Oto zdjęcia:

Pierwsze zdjęcie przedstawia zrobiony nowy opatrunek - nie do końca jestem z niego zadowolony - chyba ta opaska nie jest półelastyczna jak kazał lekarz i dlatego podkleiłem u góry co by się nie zsunął. Kolejny będzie lepszy!

Jak wg Was to wygląda?
Ohyda
 

latek777

Active member
każdego sprawa osobista, niektórzy mają stulejkę i wyjścia nie mają, ale piszesz ohyda jak widac po fotkach, że robota zrobiona fachowo
 

Janusz.Rozanski

New member
kolego a co ci do obrzezania innych? masz swojego penisa to go pilnuj a innym daj wolny
kolego a co ci do obrzezania innych? masz swojego penisa to go pilnuj a innym daj wolny wybór
Za podanie się zabiegowi obrzezania, jego przeprowadzenie lub nakłanianie do poddania się obrzezaniu powinna być wysoką kara więzienia lub grzywny+ przepadek mienia lekarza i obrzezanca na rzecz Skarbu Państwa.
 

Podobne tematy

Do góry