• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu - kilka pytań

Pola96nd

New member
Witam, dzisiaj robiłem zabieg na stulejke całkowitą, długo zwlekałem z tą decyzją, ponieważ ''bałem się ukłucia w członek'' a w tym momencie z tego się śmieje bo ból był do wytrzymania i mam nadzieje że pozbyłem się tego problemu. Zabieg miałem robiony na NFZ w Koninie i z czystym sumieniem jeżeli chodzi o podejście do pacjenta mogę ich polecić, personel przemiły, urolog tak samo pożartował ze mną dzięki czemu nie byłem taki spięty, jeżeli ktoś nie ma siana spokojnie może iść na fundusz Mam pytanka:
1.Przy oddawaniu moczu leci trochę krwi i strasznie piecze, ból do wytrzymania ale czy długo tak bd piekło?
2.Miałem robione obrzezanie, ale penis wygląda jak przed zabiegiem chodzi mi o napletek, urolog mówił że jak szwy zejdą to napletek będzie schodził
3.Urolog mówił że świetnie to wygląda jeżeli chodzi o gojenie, mówił żeby nie uprawiać seksu dopóki szwy nie zejdą i wszystko będzie ok, czy coś jeszcze musze robić? Kazał mi nosić penisa do góry
4. Dla wszystkich wahających się: dostałem dwa zastrzyki w tyłek, jeden w ręke przy pobieraniu krwi i dwa w penisa - ból jest spokojnie do wytrzymania, oczywiście że zabieg jest niemiły, ale naprawde: polecam go wszystkim niezdecydowanym, napewno nie będziecie żałować!!!
 

Esham949

New member
1. Dopóki rany się nie zagoją - około tygodnia.
2. Czyli miałeś plastykę?
3. Stosuj się do zaleceń lekarza. Kiedy wizyta kontrolna? Mówił o zmianach opatrunku?
4. Brawo za decyzję! :D
 

Pola96nd

New member
No ja chciałem obrzezanie... a zrobili mi chyba plastyke... mam nadzieje że wszystko będzie ok. Tak o zmianach opatrunku mówił, a o wizycie kontrolnej nic...:) Dzięki, dlaczego ja byłem taki głupi i nie zrobiłem tego 4 lata temu??:( ciesze się że nic nie miałem złego pod napletem bo trochę lat mineło, a też nigdy go nie myłem bo nie miałem jak, na szczęście mówił że wszystko ok. dzięki za odp
 

Pola96nd

New member
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer

Wygląda to mniej więcej tak, na jednej focie widać takie zasinienie, coś takiego ma być, a na drugim koniec napletka, czy ja miałem zrobioną plastyke czy obrzezanie?? Jeszcze jak mu pokazywałem to mi mówił że zrobione bedzie obrzezanie i chyba jeszcze wpisał w papiery obrzezanie o ile dobrze pamietam... mam się czym niepokoić??

Jak pięlegnować go, ponieważ lekarz powiedział tylko tyle żebym nie uprawiał seksu i chodził z nim do góry przez 2-3 dni i dał mi gaze, ale jak go myć itd. proszę o pomoc i mam nadzieje że 2 raz juz klasc pod noz się nie będe musiał..
 

Esham949

New member
Na obrzezanie mi to w ogóle nie wygląda :D Lekarz nie wspominał nic o ćwiczeniu napletka? Siniakami się nie przejmuj, są od znieczulenia, znikną ;)

Co do pielęgnacji to się nie wypowiem, bo nie wiem jak to działa przy plastyce :D
 

otis_d

New member
Oczywiście, że tak. Poczekaj jeszcze kilka dni i po tym czasie staraj się odprowadzać napletek. Pamiętaj tylko, że nic na siłę. Jeśli chodzi o pielęgnację. Ja po każdym oddaniu moczu używałem octeniseptu, wycierałem gazikiem i tyle. Jeśli chodzi o np. prysznic, to chyba po 2-3 dniach już go uskuteczniałem. Po prostu unikałem bezpośredniego strumienia na sprzęt :p
 

Pola96nd

New member
ALe plastyka jest dla tych którzy mają niewielkie schorzenie - ja miałem stulejke całkowitą... jestem załamany bo tyle bólu psychicznego i fizycznego na nic... brak słów... dzięki za pomoc
 

Despero

New member
Ale co Ty się już tak łamiesz? Odczekaj jeszcze jakiś dzień, zsuń napletek (jeśli nie będzie to sprawiało nadmiernego bólu) zobacz jak to wygląda i działa.
 

Klaus1

New member
Nie. Ja mialem usuniecie nadmiaru napletka, jednak schodzil mi wczesniej bez problemu, po prostu byl za dlugi. I wiadomo, szwy sa, piecze, ale po 2 dniach normalnie moglem juz zajrzec jak to wyglada. Delikatnie, moczac w wodzie troche zeby az tak nie pieklo, ale juz moge umywac. Nie wiem jak to jest w przypadku stulejki calkowitej, myslalem ze tylko obrzezanie calkowite wchodzi w gre...
 

Despero

New member
Niekoniecznie, może być obrzezanie całkowite, częściowe oraz wykonanie nacięć wzdłużnych mających na celu poszerzenie napletka. Wszystko zależy od chirurga bądź woli pacjenta .
 

Ambroży

New member
Nie przejmuj sie, tez praktycznie mialem stulejke calkowita, nie zobiono mi obrzezania calkowitego, zaraz po zabiegu popuchniete wszystko tak mialem, ze nie bylo mowy o sciaganiu napletka. Po kilku dniach zaczalem lekko proboac i w koncu sie udalo.
Co do pielegnacji to przez pierwsze 2 dni go nie mocz w ogole. Opatrunek od lekarza zmien po okolo dobie na nowy, czysty. Po 2-3 dniach zacznij sobie moczyc penisa w naparze z ruminaku po okolo 10min, 1-2 na dzien. Mozesz sobie rowniez psikac ptaka octeniseptem po sikaniu dla pewnosci. I wlasnie po kilku dniach podczas moczenie w cieplym ruminaku zacznij probowac coraz bardziej sciagac napletek. U mnie w amire jak opuchlizna schodzila, to zsuwal sie on coraz dalej. Peiwrszy raz calkowicie sciaglaem po okolo 6 dniach takze bez paniki, wszystko jeszcze dojdzie do siebie.
 

otis_d

New member
Jeśli o mnie chodzi, to pierwsze pełne ściągnięcie napletka miałem na wizycie kontrolnej, 16 dnia ;) Wcześniej szwy i ból w połączeniu z obawą, że coś sobie uszkodzę dosyć mocno mnie ograniczały. Jednak wtedy ponad połowę szwów mi usunięto i w domu już nie miałem z tym żadnego problemu.
 

Pola96nd

New member
Ok, zaopatrzyłem się w ten specyfik co psikania, mam rumianek i gaze. Doktor mówił że mam rozpuszczalne szwy które zejdą po 8 dniach to kiedy zacząć naciągać napletek? imgur: the simple image sharer czy na wasze oko zabieg został wykonany dobrze? dzięki ogólnie chłopaki za pomoc, jestem wdzięczny
 

Ambroży

New member
Na razie ciezko stwierdzic, bo to dopiero 2 dni po zabiegu, wiec tymabrdziej nie ma powodu abys sie zamartwial.
U mnie w pierszych dniach napletek przy ujsciu cewki moczowej byl tak mocno popuchniety, ze w gre nie wchodzilo sciagniecie napletka ani troche. Dopiero po kilku dniach od zabiegu podczas moczeniu w cieplych naparach z ruminaku zaczalem stopniowo go sciagac. Napoczatku byly to naprawde minimalne postepy, bo reszte czulem bol i ze szwy nie puszczaja. Takze nic nie na sile, bo mozesz uszkodzic swieze rany. Zacznij za kilka dni stopniowo coraz wiecej odslaniac i sam zobaczysz ze powoli bedziesz w stanie z dnia na dzien coraz wiecej go odslonic. Mozesz ewentualnie dac zdjecie zrobione od strony ujscia cewki moczowej. Mocno masz tam popuchniete?
 

Podobne tematy

Do góry