• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu - kilka pytań

Nowy12345

New member
Pozwólcie że dołączę się do tematu,widzę że u ciebie wygląda to zupełnie inaczej niż u mnie,ja mam tak że u mnie nie ma żadnego napletka tylko sam żołądż i tyle hmm,to co ja miałem robione? lekarz nic nie powiedział niby jakąś plastykę...
 

Esham949

New member
@Pola96nd
Porządny opatrunek, penis przyklejony do brzucha, na górę "czapeczka" z gazy do odsłaniania przy oddawaniu moczu, ciasne majtki i możesz robić, chociaż możesz spodziewać się potem krwi na opatrunku :)

@Nowy12345
Jeśli żołądź jest całkowicie odkryty to miałeś obrzezanie całkowite ;)
 

Nowy12345

New member
Tak też właśnie myślałem a korzystając z okazji to zapytam się,po jakim czasie można spodziewać się zniknięcia opuchlizny,teraz mam taką sporą kulkę no i jeszcze zastanawia mnie kiedy zaczną odpadać pierwsze szwy? chociaż w sumie to wczoraj podczas kąpieli jakby odleciał mi szew hmm...
 

Pola96nd

New member
Ok dzięki, a nie spowoduje to jakiś negatywnych skutków w leczeniu?? Bo 3h praca, a 100 zł piechotą nie chodzi, tylko to że trzeba trochę poschylać podźwigać, wacek w ogóle mnie nie boli, wezme jakiś ketonal przed pracą i chyba będzie ok?:)
 

Ambroży

New member
W moim przypadkudo tygodnia odczuwalem bol czlonka przy wiekszych ruchach, dodatkowo wolalbym nie ryzykowac zerwania szwa itp. Wiec ja bym sie raczej wstrzymal chociaz ten tydzien z praca fizyczna
 

euron

New member
Z tego, co wiem, sport i praca fizyczna nie wcześniej niż 3-4 tygodnie po zabiegu (tak, wiem, ból, ale krzywdę sobie możesz zrobić, więc odradzam). Seks podobnie, acz z tym to raczej dosyć naturalnie przychodzi (nie odważyłbym się przed wypadnięciem szwów, acz tuż po ostatnim już wszystko działało =). Ja dzisiaj jestem równo miesiąc po (28 dni) i pragnę rzec, że dopiero od paru dni jestem w stanie swobodnie szybciej i gwałtowniej się ruszać. Prawdę powiedziawszy - odkąd pierwszy raz uprawiałem seks po obrzezaniu (nawilżenie obowiązkowo, jakiś żel intymny czy coś, czyni cuda), zacząłem gwałtownie szybciej dochodzić do siebie - i to jeszcze tego samego dnia (sam byłem w szoku, bo przeryłem cały internet i nikt nic o tym nie mówił - chociaż to chyba generalnie ciężka sprawa do osiągnięcia dla większości osób leczących stulejkę).

Kiedy wypadają szwy - mnie zaczęły po 2 tygodniach i wypadały przez ok. tydzień (pełne obrzezanie). Jako że nie ma medycznych zaleceń posiadania szwów po więcej niż 2 tygodniach, ale najlepiej by wypadły w miarę naturalnie, zalecam trik z moczeniem penisa w gorącej wodzie z mydłem (siedzisz z miską i pracujesz przy kompie/czytasz książkę/oglądasz film/cokolwiek, co pół godziny zmieniasz wodę. Wygląda ultraśmiesznie, ale działa, a przy okazji żołądź się hartuje wodą z mydłem).

Opuchlizna w zasadzie całkiem mi zeszła po 2 tygodniach.
 

Pola96nd

New member
A więc jestem tydzień po zabiegu, opuchlizna praktycznie zeszła a gdy próbuje sciagnac napletek to nie dam rady nawet go troszkę naciągnąć:( Co robić?
 

Pola96nd

New member
A szwy nie trzymają napletka, żebym sobie tam nic nie uszkodził:) Probowałem troche w cieplej wodzie to nic dalej nie idzie nawet troszeczke..
 

Pola96nd

New member
Dodam ze teraz schodzi troche wiecej a raczej moge bardziej odslonic glowke bo kiedys to nic nie szlo, szwy jeszcze nie wypadly, probowac dalej??? Ogolnie dzieki panowie za pomoc, jestem wdzieczny.
 

otis_d

New member
Nie zniechęcaj się. Jak widzisz już jakiś progres jest, małymi kroczkami i wszystko będzie dobrze. Jakieś szwy już wypadły? Ile już po zabiegu jesteś?
 

Podobne tematy

Do góry