Po obrzezaniu

Bartan

New member
Część, jestem 6 dni po obrzezaniu. Miałem stulejkę całkowitą. Chciałbym się upewnić czy wszystko ok. Proszę o wasze opinie.

Ogólnie po zabiegu czułem pieczenie w pierwszy dzień. Później już tylko delikatny dyskomfort. Dzisiejsza noc już nie dokuczały wzwodu nocne.
Czy obciągać skórę w dół czy czekać aż się zagoi samo. Przemywam octeniseptem i smaruję maścią betadine. Czasami po smarowaniu piecze. Wczoraj wziąłem prysznic, żadnego dyskomfortu nie było.
Rodzaj obrzezania- zdałem się na lekarza.

Sebix92

Member
Wszystko wygląda okay.
U kogo robiłeś zabieg?
Czemu zdecydowałeś się na częściowe obrzezanie?
Czy usunęli ci wędzidełko?
Czy ściągasz napletek?

Bartan

New member
Zabieg robiłem u dr Cieślikowskiego.
Dałem decyzję lekarzowi. Miał zrobić to raz a dobrze.
Chyba nie usunąl wędzidełka. Delikatnie ściągam, ale boje się żeby szwów nie po zrywać. Dlatego też napisałem post wyżej.

Drayos

New member
Możesz delikatnie sciągał i zobaczyć jak wyglada. Tydzień po juz wstępnie powinno sie zagoić. Nie wiem jak masc ale octanisept moze szczypać. Prysznic wskazany jak najbardziej zimna woda pod lekkim ciśnieniem mozesz opłukiwać i wtedy od razu maść lub octanisept i do opatrunku.

Bartan

New member
Dziś 9 dzień od zabiegu.

Sorry za jakość, ale innej możliwości nie miałem.
Martwią mnie szwy od przeciwnej strony wędzidełka. Nie wiem czy puściły? Tutaj skóra trochę bardziej schodzi w dół. Nie widać krwi czy rany.
Nie wiem czy obciągać skórę w dół. Ogólnie nic nie piecze nic nie boli. Delikatnie przy wędzidełku. W moim przypadku stulejki całkowitej żołądź będzie potrzebował trochę czasu, ale już widzę znaczną poprawę.
Opatrunek mam nosić 2 tygodnie i tyle też smarować maścią.

Stuu

New member
Nic nie ruszaj. Myj delikatnie wodą z szarym mydłem. Octenisept. Wacek do góry i nic nie ruszaj bo będzie się dłużej goiło. Nocne wzwody i ból to normalka. Wszystko wygląda ok. W styczniu miałem dokładnie to samo. A dziś śmiga jak ta lala... 😁

Ja nie smarowałem niczym

Bartan

New member
Się zastanawiam czy odstawić maść. Czy na sucho szybciej się zagoi. Jak poznałeś że szwy wychodzą?

I jeszcze o to przemywanie mydłem. Głupio pytac jak to dobrze robić. Boje się że coś uszkodzę:)

Stuu

New member
Ja polewałem się wodą, na wacka mydło szare w płynie, i delikatnie spłukać. Mozesz tez w jakimś naczyniu wlac wode z mydłem i polewać go a potem wodą spłukać. Szwy to mi same nie wypadły. Po 2 tygodniach u mnie było zagojone a te szwy sprawiały mi ból. Sam je usunąłem. Oczywiście trzeba to zrobić umiejętnie.

Maści mi lekarz nie kazał żadnej używać bo podobno bez maści szybciej się goi. Ja po 4 tygodniach już uprawiałem sex

Bartan

New member
To ładnie:) u mnie taka chcica że......:) Spróbuję zostawić w spokoju nic nie naciągać, zacznę przemywać. Maść będę stosował tylko rano i wieczorem. A jak u ciebie wyglądał sex po zabiegu. Była różnica duża niż przed? Możesz coś więcej napisać?

Stuu

New member
No różnica jest kolosalna. Żałuję że dopiero teraz odważyłem się na zabieg w wieku 35 lat. Ale radzę wstrzymaj się ok 6 tygodni. Ja po 4 trochę za wczesnie, troszkę mnie po obcierało.. 😁 Za świeże blizny

Bartan

New member
6 tygodni? Ja 10 dni ledwo wytrzymuje, będzie ciężko, ale do przeżycia. Już nie mogę się doczekać jaki efekt będzie.

Stuu

New member
Nie szalej bo to wszystko jest świeże. Ponadrywasz jeszcze i sobie narobisz bałaganu. Powiem Ci że jak ja wytrzymałem, to każdy wytrzyma 😂😋

Do góry