• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po obrzezaniu całkowitym

st96

New member
Witam wszystkich! Długi czas przed tym jak zdecydowałem się na obrzezanie przeglądałem wasze wątki - postanowiłem podzielić się swoją historią.
Stulejka całkowita od urodzenia - zdecydowanie za długo broniłem się przed wizytą u specjalisty z tym problemem, który był moim największym kompleksem. Wreszcie umówiłem się na wizytę kontrolną, a 31.07 miałem zabieg, który trwał około 30 minut. Jedyny ból to podawanie znieczulenia, ale to i tak o wiele mniej niż się spodziewałem :D
Podczas zabiegu okazało się, że pojawiło się lekkie zapalenie żołędzi - tutaj mam pytanie, może ktoś mi podpowie - na zdjęciach poniżej, które pochodzą z dziś to zapalenie zmieniło barwę na białą, zaś zaraz po zabiegu było zaczerwienienie, jak u ujścia cewki. To normalne czy powinienem się zgłaszać do lekarza? Swoją drogą ten sugerował, że zapalenie powinno po zabiegu odpuścić po jakimś czasie.
Ogólnie chciałem też zapytać was o ocenę - czy to wszystko wygląda dobrze, jak na tak krótki czas po zabiegu?

Zdjęcie sprzed zabiegu:


Zdjęcia po zabiegu (03.08):



 

st96

New member
No właśnie po zrobieniu zdjęcia się trochę przestraszyłem czy to powinno tak wyglądać... Zgłaszać się z tym od razu do lekarza?
 

st96

New member
Skontaktowałem się już z lekarzem, powiedział, że jutro, albo w środę musimy się zobaczyć.. A myslałem, że obędzie się bez żadnych ekscesów po zabiegu :(
 

st96

New member
Panowie, wczoraj miałem ponowne szycie. Tym razem było już czuć ból, zwłaszcza na początku... Tak to wygląda po zdjęciu opatrunku po 24h. Doktor piszę, że wszystko okej.
 

st96

New member
24 lata, zabieg robiony u Michała Janiszewskiego w Łodzi. Stosuje się do zaleceń, które otrzymałem, czyli krótki prysznic, do małego płyn do higieny intymnej, octenisept, help4skin i opatrunek
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No porównując 70 latka z 20 latkiem to tak. Dalej czekam az sebix napisze jakiez to ma znaczenie, ze kazdy jego post jest z pytaniem o wiek.
 

st96

New member
Krótki update jak się sprawy mają - dziś wypada tydzień od ponownego założenia szwów oraz 11 dni od samego zabiegu. Ogólnie opuchlizna się już zmniejszyła, opatrunki noszę nadal, tak na prawdę jedynie po nocy jest niewielkie zabrudzenie w okolicach wędzidełka i szwów, bo po całym dniu niemal nie ma śladu (to pewnie przez wzwody, których w nocy nie kontroluję). Sama żołądź jest bardzo wrażliwa na bodźce, zwłaszcza u nasady. Poniżej wrzucam zdjęcia z dzisiejszego poranka. Chyba nieźle to wygląda?
 
Jest lepiej.
Swoją drogą dziwne że nie LEKARZ nie przepisał Ci do smarowanie rany i zołędzi maści mupriox żeby szybciej likwidować zakażenie.
Nadal stosuj octenisept na rane i żołądź, zwłaszcza po skorzystaniu z toalety i zachowuj najwyższy level higieny.
 

Long123

Member
Troche dziwnie wygląda cięcie od spodu żołędzia, jakby więcej skóry tam wyciete, moze tak ma byc nie wiem, poza tym tez faktycznie ze zadnych antybiotykow czy czegos na zakażenia ogolnie nie przepisal doktor, p otakim zabiegu wydaje mi sie ze to coś normalnego byvsie zabezpieczać w taki sposób
 

Podobne tematy

Do góry