• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pierwsze mycie po zabiegu

Eriks

New member
Dzisiaj miałem zabieg, jak myślicie kiedy najlepiej pierwszy raz go umyć ? I oczywiście w jaki sposób tak żeby nic nie popsuć. A tak ps. to wszyscy piszą o jakimś zupełni innym leku niż mi przepisał lekarz, ja mam Neomycinum TZF w spreju, tylko nie dopytałem konkretnie lekarza czy psiukać tylko na skórę czy bezpośrednio na żołądź ?
 

scut

New member
jeśli chodzi o to, co przepisał Ci lekarz to kojarzę z forum, że ktoś to miał. Wpisz w wyszukiwarkę to powinno Ci wyskoczyć.

A co do mycia to ja swojego umyłem dopiero w 5 dniu od zabiegu. Przez 2 pierwsze dni nie mogłem ściągnąć opatrunku więc i umyć go nie mogłem. Jak zdjąłem opatrunek to po każdej wizycie w WC pryskałem go octeniseptem, aby ranę odkazić. Potem mycie zacząłem od delikatnego polewania go nasączoną gazą.
 

uniuse

New member
Szczerze to nie wiem po co trzymać opatrunek po 2 dni i zwlekać z jego wymianą. Powiem Ci jak było u mnie. O godzinie 15:00 wyszedłem z kliniki po zabiegu. Wróciłem do domu i odkleiłem penisa od brzucha. Następnego dnia rano zdjąłem opatrunek i wziąłem najnormalniejszy prysznic. Oczywiście nie kierowałem strumienia wody na penisa ale pozwalałem jej po nim spływać. Zapakowałem małego w świeżą gazę i po robocie. Operował mnie znany tu na forum dr Torz z Warszawy. Powiedział, że nie ma co się cackać, można się normalnie myć.
Moim zdaniem jak dziś miałeś zabieg to jutro weź normalny prysznic, załóż świeżą gazę i czekaj aż się zagoi. Ja jestem 3 miesiące po całkowitym i penis wygląda jak z podręcznika :) śmieje się, ale praktycznie już po miesiącu był w pełni sprawny.
Jeszcze raz: myj się normalnie pod prysznicem, zmieniaj gazę po każdym oddaniu moczu i będzie git.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Jak masz jakieś pytania to wal na priv.
 

Nanuk

New member
Neomycyna w spraju to antybiotyk - zadna nowosc, wielu uzytkownikow tego uzywalo, w tym i ja, ja pryskalem normalnie tyle ile dalem rade sciagnac napletek, na gola zoladz 2x dziennie, rano i wieczor.
 

Podobne tematy

Do góry