• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu obrzezania a pierwsze 24 godziny

Anabele

New member
Witam serdecznie
Zabieg obrzezania miałem wykonany operacyjnie, wszystko poszło bez problemów, okolo 20 minuty w znieczuleniu ogólnym i ponad godzina dochodzenia do siebie, wydaje mi się że było to obrzezanie pełne ale mogę się mylić. Z tabletek został mi przepisany probiotyk OTC oraz zinnat jako ogólny antybakteryjny. Do tego jeszcze maść detreomycyna do nakładania na opatrunek podczas wymiany.

Chciałem się zapytać o toaletę rany z szarym mydłem, jak ją dokładnie wykonywać? Mam przygotować sobie miskę z szarym mydłem i tą wodą chlapać w miejsce rany? Gdybym mógł prosić kogoś o jakieś dokładne instrukcje wykonywania tego. Oraz czy przy nakładaniu nowego opatrunku ma on ściskać penisa? Opatrunek który mam teraz wydaje się podobny do gipsu, ale to chyba przez tą maść.
 

dandoo

Active member
1. chyba w znieczyleniu miejscowym, chyba że spałeś pod narkozą, 2. ja z tego co pamiętam pierwszy opatrunek robiłem bez przemywania, chyba tylko namoczyłem opatrunek, żeby dało się go dciągnąć bo sie przylepił od krwi, rane zacząłem przemywać dopiero któregoś dnia po, chyba lekko przemywałem pod prysznicem po 3 nocy, bardzo lekkim strumieniem i odkażałem Prontosanem, i odkażam do dzisiaj prontosanem po zsbiegu, zabieg miałem 1.04.2023. 3. szare mydło masz dwie opcje w kostce lub w płynie, ja robiłem tak, że pierw przemywałem wodą potem lekko mydłem po penisie i przemywałem znowu wodą, odkażałem, potem gaza do okoła penisa, tak żeby wystawała główka penisa ( żeby nie obsikać potem opatrunek), potem gaze okrążyłem opaską uciskową i zakleiłem plastrem i ułożyłem penisa do góry do brzucha. pierwsze opatrunki muszą być dość uciskowa, wiesz bez przesady sle jednak musisz lekko uciskowy zrobić, zwłaszcza na noc, żeby przy wzwodzie nie poszły Ci szwy. ja nie miałem żadnych maści więc ciężko się odnieść, brałem tylko przeciwbólowe przez pierwsze dni na noc. ja tylko dodam, że ja obrzezanie miałem staplerem. i pamietam. że jak robiłem pierwszy opatrunek i polałem tym na odkażanie to mi się aż gorąco zrobiło i musiałem się położyć na 3 minuty 😂 powodzenia
 

Anabele

New member
Znieczulenie miałem ogólne pod narkozą, do teraz jeszcze mam kropeczkę na ręce od wenflonu

Z tego co mi napisał lekarz pierwszą zmianę zaleca po 24h z przemyciem więc mu zaufam w tej sprawie, lepiej dmuchać na zimne. Co do prontosanu, po prostu psikasz nim na opatrunek? Zastanawiam się jak sobie radzić z opatrunkiem gdybym go przypadkiem obsikał a nie chce go wymieniać co toaletę właśnie przez tą maź, z tego co tutaj czytałem to widziałem że ludzie przy obsikaniu odkarzają czymś w stylu Octenisept, bez wymiany.

Z szarym mydłem dzięki wielkie za informację, opatrunek będę starał się odzworować taki jaki miałem po zabiegu, na szczęście pierwsza noc była dla mnie miła i nie miałem większego problemu ze wzwodem, moze raz dwa razy sie obudzilem bo poczulem ze cos sie tam dzieje. Przeciwbólowych na szczęście nie potrzebuje bo po kilku godzinach ból albo zniknął, albo sie do niego po prostu przyzwyczaiłem.
 

dandoo

Active member
jesteś pełnoletni? bo pod narkozą robi się przede wszystkim u dzieci/ nieletnich. 2. psikasz rane nie opatrunek ;) czasem będziesz musiał tylko namoczyć opatrunek przed zdjęciem jak ci się przyklei do rany, poza tym ok. Więc skoro możesz przmywać, to normalnie lekkim strumieniem wodą potem szarym mydłem przemywasz penisa, potem przemywasz wodą i pryskasz w miejscu rany tym do odkażania, załóż gaze jałową w około, potem opatrunkiem uciskowym wokoło i plastrem zaklejasz, nie musi być super mocno ale żeby nie było luźno, tak jak ci pisałem aby troche żołędzi miej odkrytą tak żebyś nie obsikał opatrunku. ja tak robie ze ok 2-3 cm mam odkrytą żołędz, a na koniec penis do góry i zaklejsz plastrem zeby penis był w górę, gatki i możesz żyć dalej, pamietaj żeby się nie wysilać nie nosić ciężarów zeby nie zapocić przyjaciela przez pierwsze dni i będzie dobrze.
 

dandoo

Active member
zapomniałem niektórzy piszą żeby odczekać minutkę, żeby przeschło trochę po spryskaniu do odkażania bo wtedy się mniej przylepia potem opatrunek. powodzenia
 

Anabele

New member
Rocznik 01, więc jeśli potrafię w matematykę to tak, jestem pełnoletni, jak oglądałem ilość usuniętej skóry to wychodzi że cały napletek został usunięty. Posiadam strach przed igłami oraz krwią a doktor, u którego byłem miał opcję albo znieczulenia miejscowego, albo całkowite znieczulenie ogólne (na karcie pacjenta mam napisane, że to było znieczulenie TIVA), nie pytam, czy powinno, czy nie powinno, mogłem to wziąłem by nie zemdleć w środku operacji, z tego, co mi doktor mówił miał takich odważnych którzy myśleli że wytrzymają a nie wytrzymali na miejscowym.

Dzisiaj opatrunek wymieniany, niczego podejrzanego nie wiedziałem wokół miejsca szwów w stylu zapalenia czy oponki, postanowiłem na pierwszy dzień nie przemywać, jedynie spryskiwałem lekko octenisept podczas wymiany. Zapewne pójdę twoją ścieżką i dopiero na trzeci dzień jak mi się rana z całą resztą stopniowo zagoi będę przemywał. Otwór na sikanie jest zrobiony, więc z tym nie ma problemu. Zdarzy się, że kilka kropli spadnie, to psikam tym octenisept w miejscu gdzie kropelki spadły i mam na dzieję, że tyle starczy by nic sie tam nie zrobiło, dla pewności staram sie jeszcze stanąć nad toaletą, żeby pionowo w dół sikać, mniejsza szansa że obsikam opatrunek. Na opatrunku, który miałem był przylepiec chirurgiczny, który mi lekko zaciskał wokół,, członka, postanowiłem zrobić tak samo jak było, wydaje mi sie, że zrobiłem opatrunek troszkę za luźno jak na nocne wzwody, ale mam nadzieję, że będzie okej, na następny raz najwyżej będę wiedział, że ma być ciaśniej. Co do przemęczania to pierwsze kilka dni po prostu przeleżę, praca zdalna ma swoje uroki, a penis cały czas do góry z taśmą by na pewno nie próbował opaść.


Oraz dzięki wielkie za odpisywanie, szczerze mówiąć to dzięki temu pierwsza wymiana była mniej stresująca, a z kolejnymi powinno już być łatwiej.
 

Podobne tematy

Do góry