• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

pieczenie ujścia cewki moczowej

bartix

Active member
2-3 godziny trzeba nie sikać przed badaniem. Miałem czasem z tym problem ale w dzieN badania wystarczy nie pić załatwic potrzebe rano i isc na wymaz. Pobranie trwa pare sekund. Robią go bardzo sprawnie także nie wyobrażam sobie samemu w domu coś wkładać w prącie i trzymać to potem w lodówce.

Proponowałbym zwrócić uwagę na "szybkość " posiewu bakterii od pobranego wymazu. Zrobić wymaz w kierunku bakterii beztlenowych. Zrobić posiew na Trichomonas vaginalis, gardnerella vginalis, ... byc może to prostata jest problemem, a więc posiew z wydzieliny z prostaty.
pelesos a jeszcze odnośnie szybkości posiewu bakterii to nie mam pojecia gdzie to sprawdzić ? Robiłem w labolatorium dlatego chyba muszą mieć jakieś normy i prawidłowo to wykonywać ? Chociaż czasem słyszałem że jak nic nie wyjdzie to warto powtórzyć. Raz oddałem mocz przed badaniem wynik był jałowy.... Jeden dermatolog mowił mi też że badania na grzyby są czasem mało miarodajne. Ale na grzyby miałem kilkukrotnie i czysto.
 

pelesos

Active member
Badanie trzeba zanieść prosto do mikrobiologii. Sieciowe laboratoria maja punkty pobierania materiału, tam materiał stoi kilka godzin i dopiero jest zawożony do mikrobiologii.
 

bartix

Active member
Badanie trzeba zanieść prosto do mikrobiologii. Sieciowe laboratoria maja punkty pobierania materiału, tam materiał stoi kilka godzin i dopiero jest zawożony do mikrobiologii.
mi pobierali od razu w mikrobiologii tam maja labolatorium i pobieranie CBM w Krakowie. Szczpionki też tam robią
 

kaolik98

Well-known member
Witam pomocy bo już nie mam sił... od ok 3 lat borykam się z objawami : zaczerwienienie ujścia cewki, pieczenie, częstomocz (czasem mam tylko trochę moczu a czuje pieczenie i muszę iść do toalety) pieczenie napletka. Na napletku jest mała krotska czerwona okrągła o średnicy ok 3-4 mm. I przy ujściu cewki na praciu podobna ale mniejsza. Troche mnie też piecze w tym miejscu. Dermatolog powiedział że to nie jest jakaś zmiana patologiczna i sie nie przejmować a drugi zaproponował że może mi to wypalić laserem !!! (trochę mnie to przeraża)

Byłem oczywiście u kilku lekarzy i stosowałem leczenie. W wymazie z cewki (takim patyczkiem) wychodzą ciągle Escherichia coli, Proteus Mirabilis. (z reguły obficie ale ostatnio po antybiotykach niby mniej bo średnio-obficie albo mierny)
Z wymazu na grzyby zawsze było czysto.
Posiew na weneryczne czysto.
mocz na bakterie (czysto!)
Posiew nasienia na bakterie (też czysto!)

Stosowałem różne antybiotyki i maści bez większych rezultatów. Poprawa była po antybiotyku Augumentin i maściach Triderm , czy Pimafucort. Ale potem objawy wracały pozatym nie czułem żeby poprawiło się do końca. Stosowałem też D-mannoze i duzo piłem. Wtedy nie było w pęcherzu takiego efektu "parzenia" przy sikaniu.
Urolog powiedział mi znowu że prostatę mam w porządku (nieprzyjemne badanie przez odbyt). Miałem też USG pęcherza niby w porzadku. Odesłał z powrotem do dermatologów.

Nie mam już sił naprawdę. Ostatnio mam ulgę po myciu płynem Lactacyd przeciwgrzybiczym z wyciągiem z nagietka, i Octenisept. Tylko tym drugim to nie wiem czy mogę jakoś długo stosować.
Oczywiście kontaktów seksualnych teraz brak. Raczej wszelakie majstrowanie przy "interesie" powoduje tylko że piecze bardziej.

Czy wyżej wymienione objawy są powodem owych bakterii w ujściu cewki ?
Jak się ich pozbyć skoro antybiotyki nie pomagają może Szczepionka ?
Czy takie objawy może wywoływać coś jeszcze innego oprócz bakterii ?
Pomocy
U mnie ostatnio od dwóch dni są czerwone kropki na żołędziu, które się pojawiły w sporej liczbie. Nie czuję od nich żadnego bólu, kiedyś już coś takiego miałem. W przyszłą środę zrobię wymaz z cewki moczowej i z pod napletka i zobaczymy, czy bakterie nadal siedzą. Zmagam się z faecalisem i gronkowcem złocistym w cewce.

Masturbacja i wytrysk dodatkowo podrażnia cewkę. Inni lekarze sugerują regularne wytryski, ale w tym przypadku, nie wiem czy to jest dobre, bo zaostrza objawy.
 

bartix

Active member
U mnie ostatnio od dwóch dni są czerwone kropki na żołędziu, które się pojawiły w sporej liczbie. Nie czuję od nich żadnego bólu, kiedyś już coś takiego miałem. W przyszłą środę zrobię wymaz z cewki moczowej i z pod napletka i zobaczymy, czy bakterie nadal siedzą. Zmagam się z faecalisem i gronkowcem złocistym w cewce.

Masturbacja i wytrysk dodatkowo podrażnia cewkę. Inni lekarze sugerują regularne wytryski, ale w tym przypadku, nie wiem czy to jest dobre, bo zaostrza objawy.
Kaolik98 kurde może się bawiłeś grzybicy po antybiotykoterapii :/ ? Albo jakieś nadkażenie bakteryjno grzybicze. Rób wymaz może zejdzie
 

bartix

Active member
Poradziłeś sobie z tym jakoś?
ja też sobie nie poradziłem. Najprawdopodobniej to wszystko od prostaty z . Miałem rozne terapie antybiotykowe (jedna trwala nawet 3 miesiace) w wymazach z cewki wychodza obfite kolonie e. coli, feacalis. Po niektorych antybiotykach ulga lub nic potem problem wraca
 

bartix

Active member
Zależy jak cię piecze. U mnie urolog powiedział że to od prostaty. Ja też miewałem częstomocz. Niektóre antybiotyki i D-mannoza poprawiała stan. Ale napisz
 

basztian

New member
W skrócie.
Poczytajcie o zapaleniu plazmakomorkówym Zoona.
Zdjęcia:
1
2
3
4
Itp.
Nie wiem jak u Was, ale u mnie występowała taka wysypka i mimo że samoistnie ustępowała, to ujście cewki mam zaczerwienione i spuchnięte, a kolorystyka i podobieństwo mojej przypadłości niemal identycznie pasuje do tej przypadłości.

"Objawia się lśniącą, gładką, czerwonobrunatnego koloru zmianą na żołędzi prącia. Powierzchnia zmiany porównywana jest do nie całkiem wyschniętej politury. W obrębie zmiany mogą pojawić się małe czerwone plamki lub nadżerki"

" rzadka, przewlekła choroba zapalna prącia o nieznanej etiologii."

Lek pomagający na to ludziom nazywa się Takrolimus. Lub znalazłem lżejszy, ale to na potem.

Ogólnie lekarze rozkładają ręce u mnie, ale może trzeba ich będzie naprowadzić.
 

basztian

New member
I admin sory za kolejny post, ale widzę że nie mogę edytować.

"Plamy są wyraźnie oddzielone od otaczającej je zdrowej skóry. Zmiany skórne mogą powodować tkliwość, swędzenie i dyskomfort w okolicy intymnej."
Tak też jest u mnie.
 

bartix

Active member
Basztian jednak mi się wydaje chyba że to nie to ja lekkie zaczerwienie ujścia cewki miałem na początku teraz mam prącie czyste. A objawy dalej mam. Jestem obecnie leczony na zapalenie prostaty + zakażenie cewki. Niestety nie wyleczyła mnie żadna terapia antybiotykami. Być może będę miał dożylne.
 

Podobne tematy

Do góry