• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Napletek: zaczerwienienie + pieczenie | Początek liszaja twardzinowego? BXO? LSA?

Liszaj twardzinowy, BXO, LSA?

  • TAK

  • NIE

  • COS INNEGO


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Kuba1909

New member
Witam wszystkich,

Prosto z mostu jedziemy od razu z zdjęciami i ankieta…

Poczatek zmian na przełomie grudnia stycznia 23/24

1_poczatek zmian
2_poczatek zmian
3_poczatek zmian
4_poczatek zmian

Miesiąc po pierwszych zmianach , zdj po sexie:

5_poczatek po sexie
6_poczatek po sexie
7_poczatek po sexie

Zmiana wędzidełka, zaczerwienię + i jakby twardsze , lekko białe zmiany? Około 2 msc po pierwszych zmianach

8_wędzidełko

Stan obecny (smarowanie z Mometasonem + wcześniej dexamethason przez 2 tyg - 2x dziennie )

9_stan obecny
10_stan obecny
11_stan obecny
12_stan obecny
13_stan obecny koncowka napletka ciagle zaczerwieniona (kolor czerwony / intesnywnosc sie zmienia czasami w ciagu jednego dnia na bardzo czerwone i prawie nie widoczne)

Stan obecny po sexie:

14_obecnie po sexie
15_obecnie po sexie

Co o tym myślicie? Mam to już od 3 miesięcy, miałem maść Dexamethason i krem Mometason krótkoterminowo 2-4 tygodnie max. - ale tak naprawdę nie zadziałało, lekarz nie uważa, że to liszaj , tylko reg. "balanitis / zapalenie żołędzi" bez podania przyczyny i odesłał mnie do domu z lekiem o nazwie Tannosynt (niemiecka alternatywa kortyzonu z taniną), ale tak naprawdę też nie działa ... Powinienem po prostu przyjść ponownie za 3! miesięcy powiedział i wtedy zobaczymy co dalej ... obawiam się, że stan znacznie się pogorszy w tym czasie ....

Testy na bakterie i grzyby były negatywne, a dla pewności użyłem również kremów z nystatyną + chlorheksydyną / gentamycyną
Badanie krwi nie wykazalao HIV, bakterie borelia... HPV mam juz od 3-4 lat, ale obecnie bez zmian klykcin konczystych (dalem sie tez szczepic 3x Gardasilem 9)

Zastanawiam się nad poproszeniem innego lekarza o maść Dermovate / clobetasol, ale nie jestem pewien, czy ktoś mi ją da...

- Zaczerwienienie (zmienia się czasami w ciągu dnia od prawie niewidocznego do bardzo czerwonego - brązowawego - co według internetu jest wczesnym objawem LS / BXO?

- Pieczenie podczas seksu

- Wędzidełko wydaje się stwardniałe lekko białawe ,ponieważ było w stanie zapalnym przez kilka dni

- nie ma problemu z ściąganiem napletka

Nigdy wcześniej nie miałem tego rodzaju "długotrwałych" problemów w okolicy penisa, oczywiście niektóre zaczerwienienia, infekcje drożdżakowe po seksie itp. ale wszystko było do opanowania w ciągu 1-2 tygodni przy użyciu standardowych rzeczy, takich jak łagodne kortyzony lub kremy antyseptyczne, ta rzecz nie wydaje się być związana z powierzchnią i jest bardzo uparta. 😞

Jak to wygląda waszym zdaniem? Czy to może być LS?

Czy mam spróbować ten Dermovate z clobetasolem na 3 msc czy jak tu postępować?

Dzięki za każdą wiadomość i sry za błędy , polski to nie mój ojczysty język . 🙏

Pzdr
 
Ostatnia edycja:

Kuba1909

New member
Miesiąc minął , dodaje nowe fotki , może ktoś ma jakiś pomysł co to może być (stan obecny po 3 tygodniach Dermovate - nie wiele się zmieniło moim zdaniem)

Czyli:

- zaczerwienię ciągle napletek wewnętrzny i zewnętrzny
- pieczenie przy sexie i dyskomfort
- wędzidełko jakoś się stało twardsze w dotyku

Aktualne_1
Aktualne_2
Aktualne_3
Aktualne_4
Aktualne_5
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry