• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

pieczenie ujścia cewki moczowej

bartix

Active member
Witam pomocy bo już nie mam sił... od ok 3 lat borykam się z objawami : zaczerwienienie ujścia cewki, pieczenie, częstomocz (czasem mam tylko trochę moczu a czuje pieczenie i muszę iść do toalety) pieczenie napletka. Na napletku jest mała krotska czerwona okrągła o średnicy ok 3-4 mm. I przy ujściu cewki na praciu podobna ale mniejsza. Troche mnie też piecze w tym miejscu. Dermatolog powiedział że to nie jest jakaś zmiana patologiczna i sie nie przejmować a drugi zaproponował że może mi to wypalić laserem !!! (trochę mnie to przeraża)

Byłem oczywiście u kilku lekarzy i stosowałem leczenie. W wymazie z cewki (takim patyczkiem) wychodzą ciągle Escherichia coli, Proteus Mirabilis. (z reguły obficie ale ostatnio po antybiotykach niby mniej bo średnio-obficie albo mierny)
Z wymazu na grzyby zawsze było czysto.
Posiew na weneryczne czysto.
mocz na bakterie (czysto!)
Posiew nasienia na bakterie (też czysto!)

Stosowałem różne antybiotyki i maści bez większych rezultatów. Poprawa była po antybiotyku Augumentin i maściach Triderm , czy Pimafucort. Ale potem objawy wracały pozatym nie czułem żeby poprawiło się do końca. Stosowałem też D-mannoze i duzo piłem. Wtedy nie było w pęcherzu takiego efektu "parzenia" przy sikaniu.
Urolog powiedział mi znowu że prostatę mam w porządku (nieprzyjemne badanie przez odbyt). Miałem też USG pęcherza niby w porzadku. Odesłał z powrotem do dermatologów.

Nie mam już sił naprawdę. Ostatnio mam ulgę po myciu płynem Lactacyd przeciwgrzybiczym z wyciągiem z nagietka, i Octenisept. Tylko tym drugim to nie wiem czy mogę jakoś długo stosować.
Oczywiście kontaktów seksualnych teraz brak. Raczej wszelakie majstrowanie przy "interesie" powoduje tylko że piecze bardziej.

Czy wyżej wymienione objawy są powodem owych bakterii w ujściu cewki ?
Jak się ich pozbyć skoro antybiotyki nie pomagają może Szczepionka ?
Czy takie objawy może wywoływać coś jeszcze innego oprócz bakterii ?
Pomocy
 

kaolik98

Well-known member
Mam takie same objawy tylko, że bez żadnej krostki. A masz takie uczucie, że pieczenie w cewce moczowej się zwiększa wraz z pełnym pęcherzem, tzn., nawet niewielka ilość moczu w pęcherzu powoduje u ciebie dyskomfort i pieczenie w cewce? Ja właśnie tak mam. Masturbacja tylko zaostrza u mnie objawy. Napletek lekko zaczerwieniony, wrażliwy pod wpływem strumienia ciepłej wody, parzenie przy sikaniu po dłuższej przerwie, zwłaszcza po spaniu. W posiewach wychodziło proteus i escherischa coli. Proteusa wybiłem i Coli zostało. Czytałem, że to może być problem dot. zapalenia prostaty i chyba w tym kierunku będe się kontaktował z urologiem. Byłem po dwóch antybiotykoterapiach, Cipronex, Nitroxolin Forte, Nolicin. Wszystko z antybiogramu. Nie pomogło w ogóle.
 

bartix

Active member
Tak dokładnie, tak mam. Im wiecej moczu mam tym wiekszy dyskomfort i bardziej piecze i taki nacisk jest. Natomiast bardziej wydaje mi się że u mnie problem leży w ujściu cewki bo piecze bardziej tam i pod napletkiem. Urolog powiedzial ze prostate mam zdrową i że problem dermatologiczny. Znowu u dermatologów to już byłem u kilku.

Karolik98 a próbowaleś Augumentin? Tak minimum 14 dni. Ja wtedy odczuwałem poprawę. Moze u ciebie też bakterie są powodem? Jak wybiłeś proteusa ?
 

kaolik98

Well-known member
Nitroxolinem i Cipro. Ale z tego co czytam tu na forum, to antybiotykoterapia powinna być długa i wynosić co najmniej kilka tygodni, aby skuteczność antybiotykoterapii była skuteczna. Ja myślałem, że jakoś samo przejdzie, ale chyba nie.
 

bartix

Active member
Też tak czytałem i może to by się zgadzało. Bo ja jakieś zauważalne poprawy miałem Augumentin 3 tygodnie i nolicin (miesiac).
Cipro miałem ale tyko tydzień nie czułem poprawy moze za krótko? W ogole jak się nachodziłem po tych lekarzach to mam wrażenie że 90% to jakaś ciemnota totalna. Pierwszy dermatolog to nawet skierowania mi na badania nie dał tylko cos tam wymyślał i leczył w ciemno. Dlatego rozważam szczepionkę która jest droga ale mam nadzieje że bardziej skuteczne. Można tez podobno brac doyzlnie antybiotyk ale to tylko szpital. Musiałby mi ktos wystawić skierowanie.

Niektórzy lekarze mówili też że bakterie często są w ujściu cewki i że może to nie być problem w bakteriach ? No dobra to w takim razie co jest problemem jeśli nic innego w wymazach nie wychodzi. I jak bakterie nie daja problemów to po co w ogole labolatoria robią wymaz na bakterie ? coś trochę nie logiczne.
 

kaolik98

Well-known member
Z tego co się orientuję, to jedynie jak jest jakaś wydzielina z cewki moczowej, to wtedy wymaz z niej byłby wskazany. Wydaje mi się, że albo za krótka antybiotykoterapia/źle dobrane antybiotyki albo bakterie dostały się do prostaty. Wtedy sprawa jest zgoła inna i lekarz powinien zrobić wymaz z prostaty,aby potem oddać do laboratorium w celu wykrycia bakterii. Być może szczepionka i długotrwała antybiotykoterapia przyniosłaby konkretny skutek. Zmieniam lekarza, wypiszę wszelkie objawy na kartce, opowiem ich historię, co brałem, z jakim skutkiem i wgl. Mam nadzieję, że to będzie dobry krok. To co piszesz, że bakterie nie dają problemów, to jest to stan nazywany: "bakteriuria bezobjawowa" i wtedy przyczyny trzeba szukać gdzie indziej. Tak, jak czytałem na forum, trzeba szukać lekarzy polecanych, z dobrymi opiniami, bo ci najtańsi będą leczyć w ciemno/na odwal/ bez wiedzy.
 

bartix

Active member
Ja wcale nie byłem u tanich. 200 PLN za wizyte to wcale nie mało. Jednak za taką cenę wypadałoby żeby lekarze bardziej analizowali problem, wykazywali zainteresowanie i zajmowali się pacjentem. Może jest tak jak piszesz. Bakterie z jakiś przyczyn mają tam świetne środowisko i skolonizowały cewkę a nawet (nie daj boże prostatę). I stąd te dziwne dolegliwości. A co do antybiotyków to tez gdzieś czytałem że do ujścia cewki i napletek najtrudniej docierają. Z drugiej strony np niektóre antybiotyki mozna brać max 3-4 tygodnie. Jeśli to przyczyna bakterii to musiałby być dobry doświadczony lekarz który wie jakie kombinacje antybiotyków podać przez dłuższy czas plus ta szczepionka. A nie jak niektorzy mi dawali na 5 dni. Boje sie że tylko od tego te bakterie się uodporniły.

Miałem posiew nasienia też w kierunku bakterii i wyszedł czysty. Czy to znaczy że prostata tez jest wolna od bakterii czy niekoniecznie ?
 

kaolik98

Well-known member
Niekoniecznie, bo jest jeszcze coś takiego jak wydzielina z gruczołu krokowego, którą wykonuje lekarz poprzez masaż prostaty. Ten rodzaj badania daje większy obraz co się dzieje.
 

pelesos

Active member
Proponowałbym zwrócić uwagę na "szybkość " posiewu bakterii od pobranego wymazu. Zrobić wymaz w kierunku bakterii beztlenowych. Zrobić posiew na Trichomonas vaginalis, gardnerella vginalis, ... byc może to prostata jest problemem, a więc posiew z wydzieliny z prostaty.
 

kaolik98

Well-known member
A więc mam pytanie: Czy trzeba się przed takim badaniem zaopatrzyć w próbkę? A jeśli tak, to jaką wybrać? Słyszałem, że najlepiej z podłożem. I co dalej? Z tą próbką do lekarza, on to wykonuje i jaki następny krok? Trzeba z tym udać się do laboratorium? W jakim czasie należy oddać taką próbkę do laboratorium, na drugi dzień z rana? I o jakie badanie poprosić wówczas w laboratorium?
 

pelesos

Active member
A więc mam pytanie: Czy trzeba się przed takim badaniem zaopatrzyć w próbkę? A jeśli tak, to jaką wybrać? Słyszałem, że najlepiej z podłożem. I co dalej? Z tą próbką do lekarza, on to wykonuje i jaki następny krok? Trzeba z tym udać się do laboratorium? W jakim czasie należy oddać taką próbkę do laboratorium, na drugi dzień z rana? I o jakie badanie poprosić wówczas w laboratorium?
 

pelesos

Active member
Wszystkie wymazowki, podłoża , etc powinien mieć lekarz. Nic nie trzeba kupować. Pobrany materiał oddaje się do lab . Badanie może zanieść pacjent lub można zostawić w centrum medycznym , wówczas po badanie przyjedzie kurier .
 

bartix

Active member
Proponowałbym zwrócić uwagę na "szybkość " posiewu bakterii od pobranego wymazu. Zrobić wymaz w kierunku bakterii beztlenowych. Zrobić posiew na Trichomonas vaginalis, gardnerella vginalis, ... byc może to prostata jest problemem, a więc posiew z wydzieliny z prostaty.
Miałem robione wymaz chyba na wszystkie weneryczne. Ale na gardnerella vaginalis nie. Co to za bakteria i jakie objawy powoduje ? Jak to sie bada zaden z lekarzy mi nie zaproponował takiego badania....

Słuchajcie byłem dzisiaj u Urologa prywatnie. Dał mi skierowanie na szczpionkę przeciwko bakterią. Niestety powiedział mi że problem może wrócić. Ale mówił też że te szczepionki są skuteczne. Niestety nie dał mi do tego żadnego antybiotyku, pomimo że prosiłem. Mówił że sama szczepionka ma pomóc. Gdzieś znowu czytałem że do szczepionek dają antybiotyki. Jak myślicie powinienem jeszcze brać jakiś antybiotyk z antybiogramu do szczepionki ?

Urolog powiedział że jak nie będzie poprawy to może mi zaproponować obrzezanie.... Naprawdę przeraża mnie to :(
Jeszcze mówił że obrzezanie może dać pozytywny efekt ale wcale nie musi. Bakterie siedzą mi w cewce a nie tylko pod napletkiem.

Żadnego wymazu z prostaty mi nie proponował mówił że to wina raczej bakterii. I żadnych dolegliwości od prostaty wg. niego nie ma.
 

kaolik98

Well-known member
A miałeś badaną prostatę per-rectum (przez odbyt)? Mi lekarz w kwietniu ub. r. zbadał prostatę palcem i nie bolała mnie, nie stwierdził żadnych problemów. Umówiony jestem z polecanym urologiem na poniedziałek. Opowiem mu o wszystkich objawach, o przebiegu leczenia, bezskutecznej antybiotykoterapii. Obrzezanie miałoby załatwić problem? A co jeśli bakterie właśnie przedostały się do prostaty i to ona jest tutaj problemem? Btw. wypiszę wszystko sobie na kartce i dokładnie opowiem mu o swoich dolegliwościach, tak, aby miał jak największy pogląd na to co mi jest. O wszystkim będę pisał na forum. Być może problem już jest u mnie w prostacie, skoro w niektórych momentach zapiecze mnie w odbycie, zwłaszcza gdy siądę mocniej na czymś twardym. Zobaczymy. Czy szczepionkę przepisał Ci na podstawie posiewu/wymazu czy ogólnie?
 

bartix

Active member
Urolog wypisał mi skierowanie na szczepionkę na podstawie wymazów których miałem juz robionych pare... Wychodzą ciągle te same bakterie. Labolatorium robi szczepionke na podstawie wymazów. Badanie urologiczne przez odbyt miałem u jednego urologa robione powiedział ze prostata w porzadku. Jeszcze badanie brzucha (poprzez nacisk rekami) i USG. Antybiotyków powiedział że mi nie da bo mi nie pomagaja (chociaz nie miałem jeszcze wszystkich z tego antybiogramu). Pomagał Augumentin tyko potem znowu objawy wracały ale powiedział że daje samą szczepionke. Myślę żeby załatwić sobie jeszcze jakiś antybiotyk do tej szczepionki jak myślicie ?

A ty kaolik98 zrob sobie jeszcze wymaz z prącia na bakterie tlenowe i beztlenowe i grzyby. Masz prawie takie same objawy jak ja.
 

kaolik98

Well-known member
To badanie o którym piszesz, to jest jedno badanie, czy oddzielnie na tlenowe, beztlenowe i grzyby? Można przechować przez noc próbówkę w lodówce?
 

bartix

Active member
Wiesz co to mi robili w labolatorium (tylko prywatnie). Idziesz robią ci wymaz i łacznie tam miałem na tlenowe, beztleonowe, grzyby, chlamydia, Trichomonas vaginalis. Koszt 70 PLN. A na inne weneryczne miałem z moczu. Nic nie musisz nigdzie przehcowywać. Najlepiej idz do labolatorium i niech ci pobiorą nie boli. A szczepionka pytałem 500 PLN.... :( Oczywiscie dam tyle ale żeby pomogła....

Nie wiem co z tym antybiotykiem robić może jakiś lekarz mi coś jeszcze dorzuci do tej szczepionki ewentualnie załatwie sobie na własna ręke.
 

Podobne tematy

Do góry