• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Otworzona rana , ropieje . Co robić ?

MarcinBbb

Member
A konsultowles to z lekarzem? Od ostatnich zdjec szycie sie jeszcze bardziej rozeszlo i widze ze juz po calej szerokosci z przodu szwy popuszczaly. Straszyc nie bede ale blizna moze byc brzydka ale nie ma reguły. Albo lekarz spartolil sprawe, albo jakas infekcja rany była lub jest albo coś z organizmem nie tak twoim w co wątpie.
Lekarz kazał się trzymać zaleceń czyli octanisept maść Betadine i opatrunki i się tego stosuje. Martwi mnie to ze już z tym raczej nie da się nic zrobić bo tak mało tej skóry mam zostawione na ewentualny poprawkowy zabieg .
 

nope

Well-known member
Tak zle nie zakladaj. Nie wiesz ile skóry zostało. Dopiero po wygojeniu zobaczysz po czasie no i przy okazji zobaczysz jak bedzie wygladalo. Pozatym skóra się rozciąga po czasie.
 

MarcinBbb

Member
Witam Ponownie
7 tygodni od zabiegu
Rana się zagoiła ale jest blizna i przy zawodzie robi się pierścień dookoła penisa i na dodatek w jednym miejscu jest zrost blizny z tkanka podskórna , blizna nie daje się przesunąć w tym miejscu .
 

MarcinBbb

Member
Smarowałam to maścią contractubex teraz zmieniłem na silikonowa dermatix , próbuje rozładować rozciągnąć ta bliznę , ale to już mija 7 tydzień od zabiegu i wydaje mi się , ze już się nie poprawi 😔.
 

nope

Well-known member
No to ponowne zalozenie szwow to troche dziwne. Myslalem ze tak sie nie robi i nie można ale to nie ja jestem lekarzem. A ten zrost z tkanką to może byc blizna po prostu tak twarda i przykurczona ze nie da sie nią poruszyć.
 

MarcinBbb

Member
ten zrost to nie twarda blizna na długości około 1,5 cm blizna jest przyrośnięta do tkanki podskórnej . W przyszłym tygodniu postaram się iść na kontrol z tym
 

MarcinBbb

Member
I co dziwne zrost jest w miejscu w którym szwy trzymały , ale jest tam jeszcze coś dziwnego pod skórą w tym miejsc. Tak jakby kawałek skory zostawiony i zawinięty pod spód można wyczuć to palcem , napewno nie jest to obrzęk .
 

MarcinBbb

Member
Na zdjęciu widać jak odciągam skórę i blizna jest zrośnięta, nie można jej ruszyć ale tylko na odcinku około 1,5 cm.
Takie zrosty się zdarzają , ale to przy głębokich ranach/obrażeniach .

 

nope

Well-known member
Troche dziwna sprawa.. Ale mi sie nadal wydaje ze to spięta i przykurczona blizna ale to tylko oko internetowego amatora. Ciekawe co to na to doktorek powie bo no slabo ze 7-8 tydzien leci a tu takie kwiatki.
 

obrzezanymirek

New member
@MarcinBbb Też u siebie wyczuwam pod skórą tak jak opisałeś "Tak jakby kawałek skory zostawiony i zawinięty pod spód można wyczuć to palcem". Myślę, że to na razie normalna rzecz, blizna dopiero się uformowała, jest twarda, nieelastyczna. Jakieś plastry i maści powinny pomóc. Dużo poleceń jest na temat plastrów Sutricon. Sam niedługo zacznę je testować.
 

MarcinBbb

Member
Witam. Wracam po kilku miesiącach pokazać jak to wyglada .
Bardzo dużo skóry było ucięte , widać na zdjęciu przy zwodzie ze jest przeciągnięta z moszny . Martwię się ze po kolejnym zabiegu skóra będzie przeciągnięta jeszcze bardziej i będą mi włoski rosnąć do połowy penisa .
W jednym miejscu tak jak już pisałem wcześniej jest skora zrośnięta z ciałem podskórnym , boli to jak cholera przy zwodach , lekarz który robił mi obrzezanie skaleczył mnie i tak się to już zrosło .
I ogólnie jest nie ładna blizna po całości, za
dużo skory było wycięte co spowodowało przy zwodach rozerwanie szwów i otwarcie rany.
 

MarcinBbb

Member
 

Podobne tematy

Do góry