• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Operacja skrzywienia penisa

Klaus

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

kalipa napisał:
No raczej się nie pomyliłem w swojej wypowiedzi odnośnie kosztów. Każdy robi to co lubi i niech tak zostanie. Wybrałeś taką metodę, jesteś zadowolony i jest ok. Ja ze swoim skrzywieniem nie nadawałem się na taki zabieg, z reszta nawet o tej metodzie nie myślałem.

Mozna wiedziec czemu sie nie nadawales na taki zabieg?
 

tolek banan

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

mi tez nie polecał szwów, trochę poczytałem i jak ktoś ma duże zagięcie i bardzo twardego pod czas wzwodu to chyba kicha , logicznie myśląc jak mi stoi to nie wyobrażam sobie abym miał tam szwy które cały czas przytrzymują mi Wacka aby był prosty od razu mi ciarki przechodzą i kojarzy mi się to z bólem.Co do ceny to w Polsce myślę że za nesbita lub coś podobnego to minimum 5-6 tyś zł do 15 tyś
 

Klaus

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

Ja mialem ogromne skrzywienie. Jednak przy uzyciu sily moglem go prostowac, mimo to dostalem szwy. Kurde, teraz zamiast sie cieszyc to sie naczytam i zamartwiam.

A i co do bolu. Jest przy wzwodach. Ale jestem dopiero 2 tyg po operacji.
 

Klaus

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

A ty wszedzie o tej dlugosci :p

Skrzywienie w dół okolo 90 stopni, jesli stal sobie sam, jak wyprostowywalem reka to tak do 50 stopni na oko, potem musialem uzywac sily i byl opor. Dlugosc jeszcze nie wiem- musze wciaz unikac wzwodow, a jesli juz sa to nie sa takie 100%, wiadomo.


Ale na oko dlugosc sie nie zmienila, zreszta nawet jakby mi ukradli 1 cm to nie bede panikowal. Wazne zeby byl sprawny.
 

tolek banan

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

to bardzo ważne dla mnie , 10cm prostych bym chyba nie chciał mam nadzieje ze do 2cm maksymalnie, to będę bardzo zadowolony niedługo się okaże
 

Klaus

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

Przeciez operacja nie polega na pomniejszaniu, spokojnie nic ci nie bedzie. Nawet nie zauwazysz :)
 

czesiek123

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

Stracisz w zależności od skrzywienia i nie mów mu że nawet nie zauważy. Jak masz duże skrzywienie to wiecej Ci bedą musieli wyciąć/naciąć i tyle stracisz ile Ci wytną
 

Klaus

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

Lepiej chlopaka wesprzec w takiej sytuacji niz wymieniac negatywy. Nie zauwazy tych 2 cm czy cos, tylko bedzie sie cieszyl z prostego, zdrowego czlonka :) Nie ma co dołowac.
 

tolek banan

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

wstępnie będę miał 3 wycięcia po około 0,5cm w odstępach czyli razem 1,5cm . I że niby mi się wyprostuje i odjąć to od długości krzywej strony czyli tej dłuższej ? tak sądzisz czesiek? czy odjąć od długości mierzonej na wprost pomijając krzywiznę? :)
 

wkurtka

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

Twój penis będzie miał długość taką samą jak najkrótsza część Twojej osłonki białawej. Czyli w zwodzie jak sobie centymetrem krawieckim zmierzysz dlugosc penisa po części wkleslej tyle będziesz miał jak będzie prosty.
 

tolek banan

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

hehe no jednak to jest dobre że jak naciagniesz ptaka w opadzie łapiąc go za głowe:) to jednak to się sprawdza że taka bedzie długośc bo tak wychodzi że nie stoi dłuższy niż go naciągnę -im więcej staje tym mniej się naciąga heheheheh pozdro BANANY!!!
 

wkurtka

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

teoretycznie tak jest ale w praktyce wlasnie nie do końca o czym sam się przekonałem. Chodzi o to ze naciagajac go jak stoi rozciągamy tak naprawdę krotsza czesc osłonki białawej, a trzeba pamietac ze skrzywienie bierze się stad ze tam caly czas istnieje tkana bliznowa ograniczajaca w wieku dojrzewania rozwój tkanki białawej i cial jamistych po stronie wkleslej. Ona musi być rozcieta przed wykonaniem operacji żeby uzyskac trochę wieksza dlugosc. Kolejna sprawa to to ze po stronie wkleslej ciala jamiste sa mniej rozwinięte a naciagajac penisa rozciągamy je, zatem po operacji one wypelnia się krwia na taka dlugosc na jaka wypelniaja się teraz. Wiec prawidłowy pomiar to pomiar najkrótszej strony penisa centymetrem krawieckim i taka będzie dlugosc po operacji, bo czesc dluzsza osłonki docinana jest do krótszej.
 

tolek banan

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

Ale chyba przy wrodzonym skrzywieniu jest tylko nie rozwinięte ciało jamiste ,a tkanka bliznowata to chyba tzw płytka w chorobie peyroniego i wtedy mozna zrobić przeszczep lub rozciąć tą krótszą stronę i coś tam wszywają i ta strona wtedy jak by się wydłuża.Mi lekarz powiedział że przy wyprostowaniu ta strona krótsza minimalnie się troche naciągnie ale minimlanie.Nigdzie nie znalazłem by przy wrodzonym skrzywieniu coś się nacina po tej krótszej stronie.
 

wkurtka

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

przy chorobie peyroniego jest zwłokienie osłonki białawej (fibrosis of tunica albuginea), a przy wrodzonym skrzywieniu (nazywa się to chordee) wystepuje zbliznowacenie kilku warstw jeszcze przed oslonka bialawa, a mianowicie buck's fascia i dartos fascia. Gdy takie schorzenie jest wykryte u dziecka poniżej 6 miesiąca zycia to te zbliznowacenie się normalnie przecina i penis dalej się już normalnie rozwija. A jak się nie przetnie to hamuje ono rozwój cial jamistych i osłonki białawej z jednej strony i powstaje skrzywienie. Podczas operacji lekarz powinien przeciac to zbliznowacenie, wtedy penis trochę się wyprostuje co ograniczy jego skrocenie. Ale w Polsce nikt tak nie robi z tego co wiem. Jest taki gość w brazylii jeden z najlepszych specjalistow na swiecie (od niego się uczy perdzynski i z nim wspolpracuje) nazywa się Paulo Egydio i jego kompan w Austrii Franklin Kuehhas. Operuja oni metoda podobna jak Perdzynski, czyli wycinają tylko małe kawałki eliptyczne gornej warstwy osłonki białawej nie dostając się do cial jamistych o wymiarze 2mm na dlugosc i 3mm na szerokość w miejscu gdzie wystepuje największe skrzywienie według opracowanych metod geometrycznych. Powoduje to bardzo maly rozkład naprezen po operacji i minimalna ilość traconej dlugosci. Koszt operacji to jakies 8 tys euro w Austrii. Tu masz strone http://www.acpct.com/
W Polsce oprócz perdzynskiego to wycinają na hama metoda prob także można stracic dużo więcej na dlugosci. i pozatym ciecia 0,5 cm jak Ci mowil lekarz to spore szczeliny i naprezenia będą stosunkowo duże.
 

tolek banan

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

no ja pokazywałem tą metodę swojemu lekarzowi artykuły o tym po polsku na stronie urologia polska . On mi powiedział że bierze odpowiedzialność za moje zdrowie i że bym nie ingerował w leczenie że z metodami jest bardziej niż na bieżąco , powiedział że może mi taką operację zrobić ale podpiszę zgodę i że rzycze sobie lub żądam własnie w taki spodób że wtedy mi zrobi ale konsekwencje po mojej stronie:). Gość jest na prawdę dobry w te klocki. Teraz tak jęsli ja mam krzywiznę po całości (łuk,banan od nasady do samej góry idzie łuk) to chyba wydaje mi się że jak bede miał 3 wycięcia (nie wiem czy 0,5cm rysował mi na kartce wielkosć tych nacieć)może 2 a może 4 . a w tej technice co ty pokazujesz to musiał bym mieć z 5 albo i 6 jak 2mm, na animacj na tej stronie jest krzywizna na krótkim odcinku z 3 wycięciami jest inna niż moja . Mi się wydaje że wycinanie osłonki białawej naraża bardziej na powikłania od tej metody z wycinaniem zewnętrznej warstwy ale strata długości będzie taka sama lub podobna - nie ma opcji przy robieniu czegoś w tej dłuzszej części skrzywienia aby coś nie stracić na długości. Mój lekarz może mi to zrobić za 8000tys zł, ale jednak zdam się na jego opcje która będzie dla mnie najbardziej optymalna. Jeszcze jest opcja nesbi modyfikowana tzw Yachia i on od autora się uczył to jakiś izraelczyk ten Yachia. Nacina się tą osłonkę wzdłuż a zszywa w poprzek . Przy wycinaniu tej zewnętrznej warstwy która pokazałeś jest mniejsza ingerencja na głębokość tak mi się wydaje,a że oni piszą na swojej stronie że skrócenie jest minimalne to każdy by tak pisał , ona jest stosowana bo jest mniej inwazyjna ale widzę że mój lekarz mi tego nie polecał , ale to nie ma nic wspólnego z nacinaniem wo krótszej stronie, a tak jak piszesz że u bardzo małych dzieci to się zgodzę u mnie to odpada nie jestem już bardzo młody:)
 

wkurtka

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

zapytaj się czy usuwa twój lekarz to zbliznowacenie bo to dodatkowo wyprostuje penisa o pare stopni
 

tolek banan

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

Tego się nie da usunąć na usg jak mi robił to pokazywał mi wszystko to jest ciało jamiste nie rozwinięte spłaszczone u mnie. wycina sie płytkę która jest w peyronim i wtedy sie wycina i wszczepia coś zywego lub sztucznego.A mi jak może wyciąć ciało jamiste nie ma takiej opcji. To tak jak ludzie mają np biceps jeden ma ładny wypukły a drugi płaski bo nic go nie używał:) chyba mylisz pojęcia u mnie nie występuje zbliznowacenie tylko ciało jamiste jest mniej rozwinięte jest po prostu mniejsze i ma inny kształt.
 

wkurtka

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

dokładnie ciało jamiste jest wlasnie mniej rozwinięte przez ta blizne. ona nie jest twarda (zwłóknienie) jak przy peyronim tylko jest to jakby taka blonka elastyczna ale jednocześnie ogranicza wyprost penisa. Poczytaj sobie tutaj i popytaj ludzi, którzy mieli STAGE robione. Ta blizna nazywa się scarring of buck's fascia albo scarring of dartos fascia już nie pamiętam dokładnie. http://www.peyroniesforum.net/index.php/board,24.0.html

A pytales może lekarza czy dlugosc penisa po operacji będzie taka sama jak przy wyproście na sile podczas erekcji ? Bo ja myslalem ze u mnie tez tak będzie ale poki co to się nie sprawdzilo.
 

tolek banan

New member
Re: Operacja skrzywienia prącia

ale te stage robi się po stronie długiej tam wszystko jest napisane a co zrobisz twoim zdaniem przy technice stage po krótkiej stronie wytniesz i co wstawisz? nie da się wyciąć nic tam jak nie ma płytki te stage używa sie po stronie dłuzszej po krótszej tylko przeszczep jak jest płytka i to jest już bardzo inwazyjne duże ryzyko braku wzwodu itp, nie zdecydował bym się na przeszczep nawet jak by miał sie wydłuzyć. nie bedzie taki długi jak nawyproscie ponieważ na wyproscie dość mocno się naciąga krótsza strona i umnie jest dłuższy sie robi na wyproscie to tak nie działa. A ty miałes szwy? i u kogo? Kalipa miał metode nesbita i jest bardzo zadowolony mówi że może stracił 1,- 1,5cm a wizualnie wydaje mu się dłuższy
 

Podobne tematy

Do góry