• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Od czego zależy skuteczne odchudzanie.

kasiabanska80

New member
Tak naprawdę istnieją tylko dwa czynniki skutecznej diety. Po pierwsze jest to chęć odchudzającego po drugie jest to wiedzieć jak to zrobić. Z dietą jest tak samo jak z alkoholem czy narkotykami. Nie przejdziesz na skuteczny odwyk jeżeli sam tego nie chcesz, nikt cię do tego nie zmusi. Tak samo nie przejdziesz na skuteczną dietę jeżeli sam tego nie chcesz.

Wiele ludzi ma życzenie schudnąć tak samo jak 99,9% alkoholików chciałoby przestać pić. Ale tylko ten 0,01% alkohol ma taką siłę by naprawdę przestać to robić. I tak samo jest z dietę. 99,9 % osób chciało by mieć fajną sylwetkę, ale tylko 0,01% ma realną motywację by to robić.

Bo chciejstwo a stanie na głowie i robienie wszystkiego by schudnąć to dwie zupełnie inne sprawy. Mówienie, że dieta nie działa, to jak mówienie, że odwyk nie działa gdzie będący na odwyku olewa wszystkie zasady i regulację.
Tak samo wszystkie diety kapuściana, 1000 kalorii to są brednie na potrzeby kolorowych czasopism, żeby miały o czym pisać. Wie to każdy student student dietetyki po pierwszy semestrze.
Diety są skuteczne. Im lepszy dietetyk, z większą wiedzą i doświadczeniem tym są bardziej skuteczne.
Ludzie bez problemu chudną po 8, 10, 12 kilo w miesiąc. Tylko w tym przypadku spełnione są dwa warunki. Odchudzający chce schudnąć i ma dobrego dietetyka/trenera personalnego.
A jak ktoś się naczyta o diecie kapuścianej i do tego tylko chce schudnąć i pozostaje to w strefie chciejstwa to wtedy oczywiście, że diety nie działają.
 
Przytyj 12 kg i zrzuć to w miesiąc. Dostaniesz Nobla... Można schudnąć bezpiecznie nawet 5-6kg miesięcznie ale nie zamydlaj nikomu oczu chwytliwymi hasłami, które mają się do odchudzania tak jak hasła 'powiększ penisa o 7 cm w miesiąc' do rzeczywistości. Może się pomyliłeś i chciałeś napisać 21 kg a nie 12? :D
 

Bueno

New member
No to napiszę jak moja żona straciła w miessiąc +/- 12kg. Dieta - praktycznie głodówka warzywna. Oprócz wagi poleciała w dół i ostrośc widzenia. Minimum 1 dioptria. Nie ma cegoś takiego jak szybka utrata wagi bez problemów. Do tego doszły jeszcze problemy z trawieniem. Aktualnie pije Floradix na ochrone jelit i powoli zdrowieje. Wniosek - wszystko w swoim czasie nic na wariata, bo beda kłopoty.
 
Podobno na diecie warzywnej najpierw spada woda, dopiero później tłuszcz. Miesiąc temu zrobiłem eksperyment, przez 7 dni(z przerwą) jadłem prawie tylko warzywa, owoce i mięso. Nagrałem o tym film

https://www.youtube.com/watch?v=JH8CnrIZiwI

Celem eksperymentu było sprawdzenie ile kosztuje tydzień zdrowego odżywiania, ale mam troche do powiedzenia odnośnie samopoczucia i wagi. Z jednej strony czułem się super lekko, z drugiej byłem nieco osłabiony, ponieważ byłem na redukcji. Powinienem wydać 20 zł więcej i podejrzewam, że nie miałbym problemu z samopoczuciem. Powód problemów Twojej żony to opinia lekarza, czy Wasze domysły?
 

meskos

New member
Od siły woli i wytrwałości :) JA uważam że żeby schudnąć trzeba być naprawdę twardym zawodnikiem :D Bo to wymaga sporo pracy, szczególnie jeśli nie chodzi o kilogram czy dwa, tylko o kilkanaście kilogramów :)
 

iras

New member
Moim zdaniem również skutecznie odchudzanie zależy od sinej woli osoby, która się odchudza. Ważne jest by być zdeterminowanym i trzymać sie diety oraz wyznaczonego planu treningowego :D
 

Sasza

New member
Moim zdaniem od konsekwencji,determinacji i dobrej organizacji. Trzeba chcieć schudnąć i stosować zdrowe rozwiązania nie zawsze dające szybkie efekty ale za to długotrwałe. Można zakupić sobie dobrą wyciskarkę do warzyw i owoców i każdego dnia robić sobie bombę witaminowa w formie koktajlu warzywno - owocowego. Sposób prosty a dający nam wiele dobrego. Jeśli chodzi o wyciskarkę powinna być dopasowana do naszych potrzeb,do naszej kuchni i naszych oczekiwań,myślę,że sporo na ten temat znajdziemy na SPAM
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kamil171

New member
Ja kiedyś się zaniedbałem i wpadłem w nadwagę, dla mnie to było takie błędne koło, bo jadłem z nerwów i z powodu niskiego poczucia samooceny, w pewnym momencie zdecydowałem, że muszę coś zmienić (to była już któraś taka decyzja w ciągu kilku miesięcy ;) ) o sukcesie przeważyło to, że dietą nie tyle ograniczyłem jedzenie co je zmieniłem, warzywa są praktycznie pozbawione kalorii i można ich jeść dość dużo. Do tego dorzuciłem bieganie, nie trzeba dużo, bo chodzi głównie o przyśpieszenie przemiany materii.
 

order

New member
wiesz co ja zawsze myślałem, że mam problem z trzymaniem wagi, mimo że byłem po różnych dietach, ćwiczyłem, waga skakała jak ciśnienie gdy się piękną kobietę zobaczy ;) ciągle efekt jojo, więc co wypracowałem na siłowni wypociłem zawsze gdzieś umykało, a kg szły w górę. Ktoś mi powiedział, że przyczyną może być metabolizm, gość korzystał z tej poradni dietetycznej SPAM teraz jakbyście gościa zobaczyli, nie poznalibyście go. Laski to się za nim obracają chyba wszędzie gdzie się pojawi, jeszcze wybielił zęby, trochę opalenizny i gdybym był kobietą to sam bym na niego uwagę zwracał. Także czynników może być masę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marley

New member
skuteczna dieta to pasmo wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Dieta w tym ma ogromne znaczenie, ale wiele osób po prostu nie wie SPAM i jest ciężko..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zdrowypan

New member
Jeśli chcesz skutecznie schudnąć to musisz sobie zdawać sprawę, że może to wymagać od Ciebie dużego samozaparcia. Czasem efekty przychodzą bardzo wolno i może dopaść Cię kryzys. Moim zdaniem warto pójść po pomoc do dietetyka żeby ustalił dla Ciebie prawidłową dietę. Radziłbym Ci włączyć do diety cynk. Ja go brałem głównie na moje problemy z trądzikiem ale czytałem, że dobrze działa przy walce z kilogramami, tu jest artykuł na potwierdzenie Cynk – obosieczna broń w walce z nadwagą - Kobiety.pl Ja głównie korzystałem z pomocy trenera personalnego na siłowni i ćwiczenia pod jego okiem przyniosły dobre rezultaty.
 

kamil79

New member
Każdy organizm inaczej przechodzi przez proces odchudzania. Wiele można sobie pomóc dzięki takiemu suplementowi, który znajdziecie na tej stronie SPAM Wiele osób w ten sposób bezboleśnie i zdrowo schudli. To pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Nie ma prostszego sposobu na uzyskanie wymarzonej sylwetki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zdrowypan

New member
Wracam do wątku bo znalazłem coś ciekawego. Słyszałem sporo opinii na temat spalaczy tłuszczu zarówno od osób, które stosowały i uważają, że to był główny powód ich sukcesu, no i słyszałem też głosy krytyki od tych, którzy uważają, że to zbędne. Zacząłem o tym trochę czytać i znalazłem ten artykuł: SPAM W sumie odpowiada na wiele pytań. Kto ma wątpliwości czy to sposób dla niego może ostatecznie wyrobić sobie zdanie. Ktoś z was może używał? Wygląda całkiem nieźle.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ajlar

New member
Jezeli nie potraficie sie oprzec slodkosciom, a chcecie zrzucic kilka kilogramow, to moze dobra opcja beda slodycze dietetyczne? Spojrzcie jaki jest duzy ich wybor np tutaj: SPAM Co ciekawe, moga je rowniez konsumowac osoby chore na cukrzyce.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasper1

SPAMER
Teraz modne są wszelkiego rodzaju SPAM . To idealna opcja dla tyhc, którzy chcą chudnąc z głową, a nie lubia gotowac czy tracić czasu na przygotowywania dietetycznych posiłków. Ja sam zastanawiam się nad skorzystaniem z takiej oferty, bo jedzenie dowożą codziennie, do pracy czy domu. Co sądzicie? ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Powue

New member
Dokładnie zgadzam się z Wami, nie ma jednej skutecznej metody na odchudzanie, a składa się na to wiele czynników
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

vuzal

New member
Z pewnością od aktywności fizycznej i od tego jak się odżywiasz... generalnie to wiadomo ze "tylko ruch zwalczy brzuch" prawda? Ja tez pewnego dnia miałem problem z pogodzeniem mojej pracy, treningu i od razu z gotowaniem ale udalo mi sie znalezc strone taka jak SPAMi teraz jedzenie zamawiam prosto do domu czas oczekiwania jest krótki także... ja sobie poradziłem :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

daria82

New member
Na pewno dietę i trening trzeba ze sobą odpowiednio łączyć. Pomoc kogoś doświadczonego byłaby najodpowiedniejsza.
 

Henryk1

New member
Z całą pewnością, diera połączona z ruchem i ogólnie pojętym zdrowym trybem życia. Mniej samochodu, miej siedzenia przed TV, mniej używek, a zamiast tego dużo ruchu na świeżym powietrzu, siłownia i zdrowe jedzenie :)
 

Podobne tematy

Do góry