• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie

Marek672

New member
Witam 5 dni temu miałem zabieg obrzezania, jestem trochę zaniepokojony wyglądem po tylu dniach. Dodam że lekarz powiedział tylko żebym mył miejsca pooperacyjne mydłem a później uzywal octeniseptu. Wypuścił mnie bez zwolnienia a pracuje fizycznie. Pierwszego dnia w którym miałem operację musiałem zmienić opatrunek i nastąpiło krwawienie które udało mi się szybko zatamować, drugiego to samo. 3,4,5 dzień już bez krwawienia podczas zmiany opatrunku, choć w innym miejscu występuje małe sączenie krwi wraz z jakąś wydzieliną . Sam wygląd jak i opuchlizna nie zmienia się od 5 dni, wszystkie szwy bardzo ciągną gdy napletek jest odciągnięty utrudnia to mycie, ulgę przynosi tylko naciągnięcie napletka na żołądź choć i tak wywoluje dyskonfortnawet przy chodzeniu. Podczas nocnych erekci niesamowicie boli aż się budzę. Wizytę kontrolną mam za 4 dni. Wszystko na Nfz.
Co o tym myślicie? To normalne jak na 5 dzień czy nie?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Bo ludzie chca pomocy a jak juz sie dowiedzs co chcieli to usuwaja albo pisza do moderacji by usunąć. Jakby ktokolwiek mial kogos namierzyc po zdjeciu wacka 🤦‍♂️
Nie pokazujcie zdjecia gęby by ktos was mial w jakikolwiek sposób rozpoznać. Ogarnijcie sie!
 

Marek672

New member
Witam jeżeli ktoś może skorzystać z mojego przypadku proszę bardzo wrzucam zdjęcia z dnia 5 i 8. Stosuje sie do zaleceń utrzymując higiene, martwi mnie ze nie mogę odciągnąć napletka gdzie jeszcze pare dni temu przy wiekszej opuchliznie mogłem, martwi mnie tez nadmiar skóry nad jednym ze szwów... wyglada jakby rana sie rozeszła, nadal z rany sączy sie ropopodobne cos pomieszane z krwią prawdopodobnie...jest stres.Dziś mam wizyte i lekarz zweryfikuję sytuację. Zdam relacje w godzinach wieczornych

 

Dodo

New member
Pewnie trochę się paprze, ale tylko trochę, pogoda też nie najlepsza na gojenie, bo gorąco i wszystko się poci. Może warto odkazić octeniseptem, posmarować betadine (maść z jodem, dla mnie rewelka) i na to odrężny opatrunek, żeby się zagoiło do końca?
Swoją drogą widać pięknie, jak szybko sprzęt się naprawia w porównaniu z wcześniejszymi zdjęciami. Tylko pozazdrościć.
 

Marek672

New member
Dzięki za rady , od Pana doktora usłyszałem tylko o octenisepcie i szarym mydle, też myślę że to przez pogodę, zresztą w pracy dużo chodzę to też daje swoje..
 

telewizor

Member
U kazdego goi sie inaczej, jak lekarz mowil ze dobrze to nie ma powodu do niepokoju, tym bardziej ze wydaje sie rzeczywiscie wygladac dobrze.
 

nope

Well-known member
Paprze Ci się bo szwy gdzieniegdzie troche popuszczały ale spokojnie. Zagoi się tylko ciut dłużej to potrwa. Pozatym to wygląda ok i też efekt mi się wydaje że będzie ok. Na te maści co ci wyżej zalecają to uważaj. Był jeden co użył jakiegoś opatrunku bodajże z jodyną i mu się zrobiły poparzenia na żolędziu. Stosuj to co ci każe doktor. Sam stosowalem tylko octenisept i szare mydło i było git.
 

Dodo

New member
Betadine zawiera jod, który działa bakteriobójczo, ale to jednak nie jodyna! Stosowałem przez blisko miesiąc, smarując dwa razy dziennie pod opatrunek i nic złego się nie działo, wręcz przeciwnie. A maść zapisana/zalecona przez urologa, który mnie ciął.
 

nope

Well-known member
Zgadzam się z tobą. Tak wiem że jod to nie jodyna napisałem to : D za przykład tylko rzucilem.
 

Podobne tematy

Do góry