• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie stapler dr Tur / pytania o opatrunki

Choperini

Member
Cześć,
Mam pytanie odnośnie robienia opatrunków po zabiegu obrzezania staplerem.
Zabieg w sobotę, Warszawa, doktor Tur. Wczoraj kontrola. Wszystko podobno goi się dobrze, czekać i być cierpliwym.
Ale mam pytanie odnośnie opatrunkow. Zostało mi trochę napletka wewnętrznego, przez co zwłaszcza na górnej części penisa zszywki są mniej widoczne, chowają się pod skrócę.
Oczywiście mogę odciągnąć skore maksymalnie z trzonu do brzucha i w całości odsłonić napletek wewnętrzny, który został.
I teraz pytanie - opatrunek robić przy rozwiniętym (uwidocznione wszystkie wszywki) napletku wewnętrznym, czy jednak trochę zwiniętym (gdzie wszywki się delikatnie chowają)?
Zrobiłem po raz pierwszy właśnie przy rozwiniętym, ale boje się ze powstać może przez to jakiś obrzęk albo oponka. Czy wg Was jest to możliwe?
Najbardziej napletek zawija wtedy, jakby patrzeć godzinowo tak od 11 do 13 na dużych wskazówkach.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 

nope

Well-known member
Legancko wygląda i też jestem zdania zeby robic opatrunki tak jak się układa i nic raczej nie kombinowac.
 

kaloryfer!

Active member
Hahaha ale śmieszny mały siusiak 🤣🤣🤣

Moje opatrunki były bardzo proste. Brałem kawałek kompresu jałowego, robiłem pasek 5cm (z kompresu 10x10 cm) i owijalem dookoła i w szorty. Tyle. Nie kleiłem, nie podklejalem. Ucisk był tylko od szortów.
 

Choperini

Member
Hahaha ale śmieszny mały siusiak 🤣🤣🤣

Moje opatrunki były bardzo proste. Brałem kawałek kompresu jałowego, robiłem pasek 5cm (z kompresu 10x10 cm) i owijalem dookoła i w szorty. Tyle. Nie kleiłem, nie podklejalem. Ucisk był tylko od szortów.

Swoje przeszedł, czemu mu się dziwić? 😉
A tak serio, nie na miejscu trochę taka wycieczka, aczkolwiek dzięki za odpowiedz.
 

Choperini

Member
Ale odeszliśmy trochę od tematu. Odwijac wg Was ten napletek wewnętrzny do zakładania opatrunku czy to już nie ma znaczenia, a oponki już raczej nie będzie?
 

mati12

Well-known member
Nie powinna oponka się pojawić zbyt dużo tego zewnętrznego tam nie zostało więc też zakładać za bardzo nie ma co
 

Choperini

Member
Niestety pojawiło się zgrubienie jakieś na tym napletku wewnętrznym, patrząc po linii paznokcia do góry w linii prostej… to wg Was może być początek opuchlizny jakiejś czy ze względu na zszywki tak mogło powstać?

 

Petro0000

Member
Trochę opuchnięty ale to chyba nie oponka
Jeśli będziesz na tak zciagniety napletek nawet troszkę bardziej zciagniety
Zakładał dość ciasny opatrunek to nawet po nocy powinieneś widzieć znaczną poprawę
Ja zauważyłem że jak mi jeszcze krew się sączyła z wędzidełka i też był minimalnie mniej opuchnięty od ciebie lek doradził tribiotyk maść i zauważyłem że wyciąga opuchliznę bo nawet tam co nie leciało nic to po masci znanacznie był zabrudzony wydzielina trochę krwi z limfą i wiadomo pacjent do góry
 

nope

Well-known member
Na moje to "oponka" jest malutka i jeszcze bym nie panikowal. Zawsze radze tez zeby bic do lekarza w razie czego zeby uspokoil i dał zalecenia ; )
 

Podobne tematy

Do góry