• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie Low&tight Laser Co2 Liszaj Dr.Kupilas Gliwice 13.12.23

Sig

Member
@stulejkakrakow marzylo mi się bardziej tight i jakby sytuacja tego wymagała rozważył bym poprawkę. Boję się że na dole będzie pękać bo powierzchnia styku bez szwów jest mała a naprężenia tam są chyba największe
 

Sig

Member

Lepiej to czyścić i zostawić oddychające czy zakleić? Lekarz za tydzień dopiero i raczej już po takim czasie nic z tym nie zrobi.
 

nope

Well-known member
Nie czysc tego za mocno bo to ziarnina. Tkanka ktora zapelnia dziure po ranie. Calosc wyglada git juz mowilem. Nie panikuj.
 
To jest ziarnina , trzeba dbać o higienę , nie wybierać tego , ona ma za zadanie wypełnić ranę i zasklepić ją , tak jak dentysta zalepia Ci dziurę w zębie tak tu organizm wytwarza takie coś
 

Sig

Member
Wysłałem maila ze zdjęciem do kliniki gdzie to robiłem z zapytaniem czy czekać do kontroli czy komuś pokazać to skierowali mnie do szpitala na urologie bo akurat urologa w związku ze świętami akurat nie było. Miałem farta bo na izbie przyjęć tylko głucha oma była w kolejce i chłop w moim wieku jak usłyszał z czym przychodzę to dodał otuchy i błyskawicznie załatwił sprawę. Nie zdążyłem odblokować telefonu w poczekalni i już mnie sympatyczny młody lekarz zaprosił do gabinetu. Powiedział że jakby to było dwa razy większe to szyjemy. Na żywo wygląda to gorzej i do tego dochodzi aspekt psychologiczny, popuściłem w zbroje ale pomoc z NFZ gdzie od wpisu do wypisu minęło 15 minut wprawiła mnie w szok i w życiu bym się nie spodziewał tak szybkiej i zadowalającej pomocy. Czytając wpisy powyżej odebrałem telefon z kliniki i ton kobiety brzmiał jakby naprawdę było źle że aż miałem miękkie nogi u lekarza co mi się nie zdarzyło nigdy ale chyba w takich sprawach nie jeden facet już popuścił w zbroje. Fajnie się obserwuje i komentuje na forum ale inaczej jak własny sprzęt wygląda po spotkaniu z garotą. Dzięki chłopaki za słowa otuchy. Jakby to było szycie na twarzy pewnie człowiek by tak nie panikował
 

nope

Well-known member
Kolego. Mam prawie 3k postów. Widziałem tutaj już setki zdjęć pozabiegowych i zaufaj ze wiem co mowie. W miejscu gdzie ci puscil szew jedynym powikłaniem jakie może ci zostać to brzydsza blizna po zabiegu a i tak niekoniecznie tak musi byc... Raczej lekarz tam nie idealnie zlapał tak samo w miejscu gdzie masz mini dziurke tez może było nie do końca złapane. Niczym sie nie przejmuj bo wszystko sie normalnie zagoi. Blizna i tak sie kształtuje najszybciej około rok czasu i dopiero wtedy widac realne efekty wizualne po zabiegu.
 
Ja miałem zabieg wędzidełka i też mi szew puścił w innym miejscu to jasne ale też powstał ubytek/wgłębienie wypełnione ziarniną i się zrosło , więc nie jest tak że łatwo się pisze tylko wypowiadają się min Ci co mieli tak samo lub podobnie
 

nope

Well-known member
Jeszcze dopisałbym ze całościowo robota jdst wykonana git i moim zdaniem bedzie ładnie wyglądać. Powspomagasz sie jeszcze jak będzie ci się chciało np plastrami na blizny i za rok będzie tu gładziutko i cienka blada kreska po cięciu.
 

Sig

Member
@nope dziękuję za opinię i wskazówki. Nabyłem plastry i mam też maść sylikonowa ale puki co stosuje co lekarz zalecił. Myślę że może być ciężko z plastrem bo linia szwów chowa się pod zewnętrzną częścią napletka i umieszczenie go we właściwym miejscu żeby się nic nie podwijało. Zastanawiam się czy skóra ułoży się na nowo czy będzie ściśle przylegać do zagłębienia jak teraz i czy minimalnie dłuższa pozostałość wewnętrznego napletka z jednej strony będzie mieć jakiś wpływ na całość.
 

Sig

Member
Mija prawie trzy tygodnie i właśnie podczas porannej higieny wyciągnąłem ostatnie szwy. Żeby używać w miejscach gdzie rana się rozeszła jeszcze to jeszcze za wcześnie ale ogólnie wizualnie rana wydaje się zasklepiona i solidnie za bliźniona. Dodam zdjęcia w wolnej chwili.
 

Sig

Member

Nie do końca symetrycznie bo z góry od lewej więcej wewnętrznego zostało ale średnio to widać bo w dopiero przy maksymalnym odchyleniu które bardzo napina skórę i jest chwilowo średnio osiągalne daje podgląd linii szwów. Dodaje też drugie zdjęcie bez odchylania w średnim wzwodzie. Myślę że tak może zostać. Od dołu sprawa rozwojowa. Jakie opinie?
 
Wygląda, że będzie dobrze :)
Ja osobiście bym unikał jakichkolwiek wzwodów do czasu aż to rozejście się nie zasklepi i myślę, że bym stosował opatrunki (zwłaszcza na noc), żeby nie drażnić tego miejsca i żeby mogło się zrastać szybciej
 
  • Like
Reactions: Sig

Podobne tematy

Do góry