Obrzezanie częściowe. Pękły szwy, 21 dzień po.

Damidami

New member
Cześć mam kilka pytań, 23 marca byłem obrzezany częściowo. Pierwsza kontrola po tygodniu wszystko super. Niestety 9 dnia dostałem bardzo mocnego wzwodu w nocy i pękły mi szwy w 2 miejscach przy wedzidelku lekko w drugim rozeszła się rana. Pojechałem od razu do szpitala gdzie miałem robiony zabieg lekarz powiedział ze wszystko okej, żebym dobrał do końca antybiotyk który mi został (bo miałem bram na początku przez 5 dni) i się zrośnie.
Teraz minęły już od zabiegu 21 dni. Po prawej stronie ładnie się zrosło natomiast martwi mnie ta rozeszła rana.
Dzięki za jakieś informacje jak to wyglada.

Damidami

New member
Update byłem u innego lekarza.
wszystko jest w porządku, rana goi się przez ziarninowanie nie będzie żadnej blizny, a rana sama się zrośnie.Mam zakraplać solą fizjologiczna aby przyspieszyć ziarninowanie :)

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Oczywiście ze sie zrośnie. W końcu wszystko sie zrasta. Jeden kapar tłumaczy drugiego kapara ze nic się nie stało. Spieprzyl szycie i tyle. Masz poczytaj sobie.

Jezeli chodzi o ponowne zszycie to nie ma takiej opcji. Ponownie to można zszyc chyba do paru godzin (nie pamietam dokładnie ilu) ale nie po dniu czy dwoch.

calvink

New member
Podłącze się pod temat bo u mnie niestety też szwy puściły 😳 nie wygląda to źle, nie krwawi, nie sączy, po prostu czerwonawa skóra i odstające szwy. Może jutro wrzucę zdjęcie.. Jestem 11 dni po zabiegu. Naprawdę Nie można tego zszyć ponownie? Jedyna opcja zagoić się naturalnie przez ziarninowanie? Bardzo źle to później wygląda czy to już bardzo indywidualne kwestie?

Amek

Member
Podłącze się pod temat bo u mnie niestety też szwy puściły 😳 nie wygląda to źle, nie krwawi, nie sączy, po prostu czerwonawa skóra i odstające szwy. Może jutro wrzucę zdjęcie.. Jestem 11 dni po zabiegu. Naprawdę Nie można tego zszyć ponownie? Jedyna opcja zagoić się naturalnie przez ziarninowanie? Bardzo źle to później wygląda czy to już bardzo indywidualne kwestie?
Nie można zszyć ponownie. Ponowne szycie to jest chyba kilka godzin po możliwe. Zależy jak bardzo się rozeszło i to jak zwykle kwestia indywidualna