• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie częściowe. Pękły szwy, 21 dzień po.

Damidami

New member
Cześć mam kilka pytań, 23 marca byłem obrzezany częściowo. Pierwsza kontrola po tygodniu wszystko super. Niestety 9 dnia dostałem bardzo mocnego wzwodu w nocy i pękły mi szwy w 2 miejscach przy wedzidelku lekko w drugim rozeszła się rana. Pojechałem od razu do szpitala gdzie miałem robiony zabieg lekarz powiedział ze wszystko okej, żebym dobrał do końca antybiotyk który mi został (bo miałem bram na początku przez 5 dni) i się zrośnie.
Teraz minęły już od zabiegu 21 dni. Po prawej stronie ładnie się zrosło natomiast martwi mnie ta rozeszła rana.
Dzięki za jakieś informacje jak to wyglada.
 

Damidami

New member
Tu jeszcze jedno zdjęcie wyraźniejsze tego miejsca, krew nie cieknie, opuchlizna zeszła rana jest zasklepiony już nie cieknie krew.
 

Damidami

New member
Update byłem u innego lekarza.
wszystko jest w porządku, rana goi się przez ziarninowanie nie będzie żadnej blizny, a rana sama się zrośnie.Mam zakraplać solą fizjologiczna aby przyspieszyć ziarninowanie :)
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Oczywiście ze sie zrośnie. W końcu wszystko sie zrasta. Jeden kapar tłumaczy drugiego kapara ze nic się nie stało. Spieprzyl szycie i tyle. Masz poczytaj sobie.

Jezeli chodzi o ponowne zszycie to nie ma takiej opcji. Ponownie to można zszyc chyba do paru godzin (nie pamietam dokładnie ilu) ale nie po dniu czy dwoch.
 

nope

Well-known member
Jest dokładnie tak jak pisze dieselpower. Będziesz miał niestety... raczej sporą blizne i po zagojeniu zdecydujesz co dalej z tym
 

calvink

Member
Podłącze się pod temat bo u mnie niestety też szwy puściły 😳 nie wygląda to źle, nie krwawi, nie sączy, po prostu czerwonawa skóra i odstające szwy. Może jutro wrzucę zdjęcie.. Jestem 11 dni po zabiegu. Naprawdę Nie można tego zszyć ponownie? Jedyna opcja zagoić się naturalnie przez ziarninowanie? Bardzo źle to później wygląda czy to już bardzo indywidualne kwestie?
 

Amek

Active member
Podłącze się pod temat bo u mnie niestety też szwy puściły 😳 nie wygląda to źle, nie krwawi, nie sączy, po prostu czerwonawa skóra i odstające szwy. Może jutro wrzucę zdjęcie.. Jestem 11 dni po zabiegu. Naprawdę Nie można tego zszyć ponownie? Jedyna opcja zagoić się naturalnie przez ziarninowanie? Bardzo źle to później wygląda czy to już bardzo indywidualne kwestie?
Nie można zszyć ponownie. Ponowne szycie to jest chyba kilka godzin po możliwe. Zależy jak bardzo się rozeszło i to jak zwykle kwestia indywidualna
 

Damidami

New member
Minęło kilka tygodni na szczęście lekarze mieli racje, nie potrzebnie słuchałem się tutaj „specjalistów” i narobiłem sobie niepotrzebnego stresu :) jeszcze trochę widać lekką bliznę ale znika cały czas :)
 

Damidami

New member
Podłącze się pod temat bo u mnie niestety też szwy puściły 😳 nie wygląda to źle, nie krwawi, nie sączy, po prostu czerwonawa skóra i odstające szwy. Może jutro wrzucę zdjęcie.. Jestem 11 dni po zabiegu. Naprawdę Nie można tego zszyć ponownie? Jedyna opcja zagoić się naturalnie przez ziarninowanie? Bardzo źle to później wygląda czy to już bardzo indywidualne kwestie?
Idź do lekarza jeżeli się stresujesz jedyne co mi lekarz zalecił i bardzo pomogło to kup sobie sól fizjologiczna w małych pojemniczkach po umyciu zakrop tak żeby została pod napletkiem(jeżeli miałeś częściowe obrzezanie) i załóż opatrunek. Sól fizjologiczna wspomaga ziarnowanie ;) I cały czas do góry go trzymaj.
 

Damidami

New member
Teraz wyglada tak w zawodzie.
 

nope

Well-known member
Ja też jestem ciekawy jak to się tam zrosło :D na foto nie widać bo nie ma odciągniętego napletka
 

nope

Well-known member
Aha i żebym nie był gołosłowny i gadający głupoty to też miałem jedno miejsce gdzie puściło delikatnie i jestem w 6 tygodniu po zabiegu i nadal z nim walczę, jest brzydkie wgłębienie i nie zlało się to ładnie ale może po jakimś czasie zacznie to wyglądać.
 

Podobne tematy

Do góry