• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie częściowe- 5 dni po zabiegu.

Paweł333

New member
Cześć wszystkim,
24.11 zgłosiłem się do urologa bo miałem blizny na penisie, rozpoznanie to początkstulejki.. trochę mnie to zaskoczyło ale przystałem na propozycje zabiegu częściowego obrzezania..
Zabieg został wykonany 29.11
Dziś mija 5 dzień od zabiegu… nie jestem zadowolony z samego zabiegu jak i podejścia lekarza, oczywiście wszystko prywatnie.
Po zabiegu jedyne co miałem zrobić to przemywać penisa woda z szarym mydłem, oraz stosować opatrunek(penis do góry) i obcisłe slipy.. nie dostałem więcej info żeby to przemywać jakimś środkiem odkażającym.. czy brać jakieś leki.. nic a nic.
Następnego dnia miałem kontrole.. zobaczył powiedział ok i do domu.
Następnego dnia zrobiła się duża oponka, uznałem ze nie ma co panikować na drugi dzień.. niestety obrzęk/oponka była na tyle duża ze uniemożliwiła mi sprawne mycie i dezynfekowania rany.. postanowiłem dziś skontaktować się z lekarzem.. kazał przyjechać. I tutaj zaczęły się moje obawy.. dlatego pisze na forum..
Lekarz od razu stwierdził ze to brak wystarczającej higieny.. zmieniam 2/3 razy dziennie opatrunek, dokładnie po oddaniu morzu wycieram wszystko, dezynfekuje.. myje go mydłem szarym z woda, nosze obcisłe slipy, oraz penis cały czas jest w pozycji horyzontalnej, straszył mnie dalej ze to wszystko moja wina, ze pewnie i tak będzie złe i trzeba będzie ponownie wykonać zabieg.. trochę pobladłem.. nie spodziewałem się takiej chamskiej reakcji lekarza No ale.. wypisał mi antybiotyk Zinnat, Aescin, Diclac oraz x2 razy dziennie coś przeciwbólowego/zapalnego..
Miałem tez usunięte wędzidło i się babra strasznie.. stwierdził dziś ze jest w miarę ok
Mam kilka pytań:
1.Jak mam w końcu dbać o higienę? Dotychczas ile mogłem odsuwałem napletek i przemywałem woda z szarym mydłem potem dezynfekcja)
2. Napletek cały czas okrywa żołądź, widać szwy.. mam robić jakos inaczej?
3. Jak się pozbyć oponki? Jakieś opatrunki uciskowe czy te leki które dopiero dziś mi zalecił wystarcza?
4. Jakie dobrego urologa polecacie? Bo na pewno do tego nie wrócę…
5. Czy mam się czym martwić już?
 
Do góry