• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie częściowe 5 dni po zabiegu.

Nyse

New member
Witam.
28.07 miałem robione obrzezanie częściowe na NFZ. Jestem 5 dzień po zabiegu i chciałbym się upewnić że wszystko jest w porządku. Z zaleceń lekarza psikam octeniseptem, przemywam woda z mydłem i noszę do góry. Na opatrunku zawsze mam trochę krwi od strony wędzidełka. I gdy ściągam trochę napletek to też widać krew pod spodem. Kolejny problem to że nie dam rady zsunąć napletka do końca i nie wiem czy tu czekać czy jak boli i blokuje to na siłę nie ciągnąć? W czwartek mam wizytę kontrolna.
Zdjęcia:



 

Nyse

New member
Witam. Trochę zaniedbałem temat ale już wracam. Zabieg robiłem na NFZ na ryzyko nawet nie wiem kto wykonywał mi zabieg, bo spałem. Napletek byłem wstanie zsunąć 5 dni po zabiegu. Po tygodniu miałem wizytę kontrolną i lekarz powiedział, że ładnie się goi i zalecił tylko myć 2x dziennie wodą z mydłem i na tym koniec. A więc po tygodniu przestałem używać octenisept i opatrunki zacząłem robić tylko na noc. Na tą chwilę dalej robię opatrunki na noc, a w dzień staram się hartować. Od niedzieli przestanę już robić opatrunki nawet na noc. Dziś jest 16 dzień po zabiegu wstawiam zdjęcia jak to wygląda. I zastanawiam się na ostatnim zdjęciu to trochę widać, że podczas wzwodu nie będzie trochę za ciasno a może to kwestia jeszcze szwów. A co do szwów jeszcze żaden mi nie wyszedł.
 
  • Like
Reactions: AGv

mati12

Well-known member
Wygląda dobrze 16 dni to niewiele opuchlizna jeszcze zejdzie używał bym opatrunku na noc póki masz szwy żeby gdzieś w czasie snu nie przyhaczyć umów się na usunięcie szwów nie trzymaj ich zbyt długo góra 3 tyg
 

Nyse

New member
A samemu szwy wyciągnąć to jak? Trzeba tylko rozplątać supeł i wyciągnąć tak? Jeżeli tylko tyle to sam wyciągnę za jakieś 2 dni skoro dłużej niż 3 tygodnie nie trzymać.
 

mati12

Well-known member
Nacinacz delikatnie nitkę małymi nożyczkami do paznokci i wyciągasz pensetą ewentualnie umów się na usunięcie szwów
 

MKD

Active member
A samemu szwy wyciągnąć to jak? Trzeba tylko rozplątać supeł i wyciągnąć tak? Jeżeli tylko tyle to sam wyciągnę za jakieś 2 dni skoro dłużej niż 3 tygodnie nie trzymać.
Niby nie dluzej niz 3 tyg, inni mowia ze nie dluzej niz 2 tyg a ja mialem niemal 4 i nic takiego sie nie stalo z tym, ze jak wyciagalem ost sztuki (po 3 tygodniach bylo ich z 6) to je wyrywalem bezbolesnie bo sie w srodku wchlonely
 

Nyse

New member
Witam.
W niedzielę 18 dni po zabiegu usunąłem wszystkie szwy. Ciężko nie było ale ulga, że nic nie drapie ani nie wkurza bardzo fajna. Po zdjęciu szwów przestałem robić też opatrunki na noc.
Dziś mija 23 dni od zabiegu. Wstawiam zdjęcia do kontroli. I co teraz dalej robić? Zaczynać już smarować maścią na blizny? Jakaś polecana?
 
  • Like
Reactions: AGv

Nyse

New member
Witam.
Minęło 4 tygodnie zaczynam stosować maść i plastry według zaleceń AGv. Po jakimś czasie podzielę się efektem.
Pojawiły się tylko 2 problemy.
1. Obok wędzidełka wychodzi trochę wewnętrznego napletka widać to na zdjęciu z boku. Czy to oponka? Wchłonie się jeszcze? Masować? Niby nic wielkiego, bo podczas wzwodu tego tak nie widać.
2. Na wędzidełku pojawiła mi się czarna kropka. Chyba krew pod skórą? Przebić to? Iść do lekarza? Zostawić?
 
  • Like
Reactions: AGv

Podobne tematy

Do góry