• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie częściowe... 3 dzień

Xenon

New member
Hejka 😉
Mam do Was pytanko. Dwa dni temu przeszedłem zabieg obrzezania częściowego (tak chciałem) w znieczuleniu podpajęczynówkowym. Zabieg nie bolał mnie kompletnie nic. Po przyjeździe na sale pooperacyjną, gdy próbowałem oddać mocz, bylem w stanie całkowicie odciągnąć napletek i zobaczyć pod nim wieniec szwów. Jednak jak znieczulenie puściło przyszła opuchlizna która uniemożliwia mi ściągnięcie napletka dalej niż na zdjęciu. Podczas nocnego wzwodu, sam ściągnął się do połowy żołędzia (obudził mnie nie ból całej tej sytuacji ale straszna nadwrażliwość żołędzia). Po każdym oddaniu moczu opryskuję go octeniseptem i osuszam gazą, po czym przyklejam w opatrunku do brzucha. Chodzę na razie bez bielizny w spodniach od piżamy. I teraz pytanie... czy ja mam ten napletek "na chama" ściągać za żołądź... czy jeszcze czekać na rozwój wydarzeń 😂. Trochę boję się załupka, ale jak trzeba to trzeba. Na opuchlizne biorę Reparil.
Zdjęcia:
 

Xenon

New member
Dla potomnych 😜
Dzień 14 po operacji...

Goi się dobrze... prawie wszystkie szwy wypadły, jest troche ciasno, ale pracuję nad tym 🙂.

Zdjęcie przed zabiegiem, stulejka całkowita z dużym nadmiarem napletka (w dzieciństwie była przeprowadzana plastyka... podobno bo ja tego nie pamiętam).
 
Ja bym naciągał napletek na żołądź na Twoim miejscu . Nie ma jakiejś wielkiej oponki , ale nałożenie napletka na pewno nie zaszkodzi .Ogólnie wygląda dobrze. Czemu zdecydowałeś się na częściowe ? Ja miałem jakieś 4 miesiące temu częściowe i żałuję bo miałem na tyle ciasny napletek , że dalej mimo obrzezania mam problemy z ściągnięciem i bólem napletka. Właśnie jutro jadę na całkowite do mistrza z Poznania :)
 

Xenon

New member
Chciałem częściowe, bo tak mi się bardziej podoba. Wychodzę z założenia, że jeżeli niektórym udaje się rozciągnąć stulejkę, to dlaczego miałoby mi się nie udać rozciągnąć pierścienia z blizny i kawałka napletka 😂.
 
Z tym rozciąganiem stulejki , to legenda .Ponoć ktoś kiedyś rozciągnął , ale nikt go nie zna... Miejmy nadzieję , że u Ciebie wystarczy częściowe i będziesz zadowolony;)
 
Do góry