• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie całkowite-moje pytania

Spector

New member
W poniedziałek będę mieć zabieg obrzezania całkowitego.W tym temacie będę zadawać pytania dotyczące mojego penisa po zabiegu :D .Chciałbym już zapytać się co i ,jak używać po zabiegu.Bardzo często wymieniane są tu takie środki ,jak:rivanol,rumianek,szare mydło,woda utleniona.Chciałbym się dowiedzieć na ,jakim etapie gojenia i ,jak ich używać i ,czy rivanol jest dostępny bez recepty?
 

portero

New member
Rób to, co powie Ci lekarz. To jego dokładnie o to spytaj. Każdy doktor mówi co innego. Jedni moczą w rumianku, inni w wodzie z szarym mydłem. Zależy od lekarza.
Gratuluję decyzji :D
 

Spector

New member
Dzięki ,ale już tak długo z tym chodziłem ,że nawet nie pamiętam od kiedy.Chyba 2 ,czy3 lata.Wszystko dzięki mojej dziewczynie ,bo z moją stulejką całkowitą to z ciupciania nici :lol:.Ale wiesz chciałbym się dowiedzieć od Was ,bo mam zabieg na NFZ i nie wiadomo ,czy lekarz w ogóle da mi ,jakieś wskazówki co dalej.Poza tym ,chciałbym zakupić wszystko przed zabiegiem ,a dzisiaj na wizycie lekarz nie był zbyt rozmowny ,a ja się ze stresu zapomniałem zapytać o to :(
 

guyno1

New member
Ja nei stosowałem nic, oprócz rivanolu. Po każdym oddaniu moczu polewałem. Lekarz musi dać Ci wskazówki, ale to musi. Jeden ch...... czy na nfz czy za kase.
 

Spector

New member
To mnie pocieszyłes :) .Ale ten rivanol można bez recepty kupił ,bo wolałbym to zrobić przed zabiegiem.I ,czy to jest w płynie od razu ,bo gdzieś czytałem chyba ,że trzeba tabletki w gorącej wodzie rozpuścić ,czy coś :D
 

guyno1

New member
Masz tabletki i masz też w płytnie (butelka jak na syrop). Nie radze stosować nad zlewem ceramicznym bo sie odbarwia ładnie :p
 

uniuse

New member
Witam.
Kup sobie rivanol w plynie. Jest w kazdej aptece bez recepty. Ja np po zabiegu polewalem malego rivanolem, po kazdym oddaniu moczu i smarowalem mascia alantan. To jakis specyfik na gojenie ran. To z grubsza wszystko co robilem. Po miesiacu zapomnialem o zabiegu. Czego i Tobie zycze.
Pozdrawiam
 

Spector

New member
I to mydło ma być w płynie?Jak i kiedy je stosować?Dostanę je w jakimś zwykłym supermarkecie?Sorry ,że tyle pytań ,ale wolę wiedzieć ,jak najwięcej :lol:
 

scream

New member
szare mydło jest w kostce. Najlepsze jest dlatego bo dziala odkażająco. ja bralem mydło w ręce i otrzymywałem spore ilości 'piany', to na penisa aby wyczyścić, potem spłukać i po robocie ;)
 

Spector

New member
Akurat ja sam nie wiem u kogo będę mieć zabieg ,bo nie jestem pewny ,czy u tego co mnie przyjmował na wizycie.Pani w recepcji niestety nie powiedziała ,u którego doktora będę mieć zabieg ,a ja ze stresu nawet nie pmyślałem ,żeby spytać :oops: .Postaram się poczekać na rady lekarza ,ale ja jestem taki ,że lubię sobie wszystko wcześniej zaplanować i stąd te pytania :lol:
 

scut

New member
jeśli chodzi o zabieg w CMW to możesz go mieć u zupełnie innego lekarza. Nie musi to być ten, u którego miałeś wizytę.

Natomiast jeśli chodzi o wytyczne, to ja np. nie dostałem prawie żadnych. Jedyne, co mi doktor powiedział to: po 48h zdjąć opatrunek i nosić "małego" do góry i że za 3 tygodnie zaczną mi wypadać szwy.
Na moje pytanie o moczenie w rumianku, szarym mydle, rywanolu etc. i o ewentualne dalsze owijanie małego w opatrunek, doktor powiedział tylko: "po co to wszystko?, nic nie robić, zostawić w spokoju niech się goi".
 

Spector

New member
I stosowałeś się do tych zaleceń ,czy używałeś czegoś jednak?A ,jeśli przy oddawaniu moczu niechcący zmoczę opatrunek to ,chyba będę musiał go zmienić nawet ,jeśli nie miną 24h od zabiegu?
 

uniuse

New member
Chyba najlepiej będzie jak zastosujesz się do poleceń swojego lekarza. Tutaj każdy mówi co innego. Ja nie czekałem 48 godzin do zmiany opatrunku. Następnego dnia rano normalnie brałem prysznic a opatrunki zmieniałem po każdym oddaniu moczu. Chyba, że go nie "obsikałem" to wtedy nosiłem trochę dłużej.
Tak samo z tym noszeniem penisa do góry. Nic takiego nie stosowałem. Był do góry tylko w drodze do domu po zabiegu. Wracałem normalnie samochodem. Później już naturalnie zwisał. Mimo, że nie nosiłem go do góry nie miałem żadnej oponki, żadnej opuchlizny.
Tak więc najlepiej stosuj się do wskazówek swojego lekarza. Może jak jesteś zestresowany to spisz sobie wszystkie pytania na kartkę. Wtedy niczego nie zapomnisz.
Powodzenia.
 

Spector

New member
Mam już szare mydło i nowy problem.Niestety okazało się ,że moja mama nie będzie mogła mnie przywieźć do domu po zabiegu.Miszkam daleko od miejsca zabiegu ,więc dojazd do domu transportem publicznym zajmie mi z godzinę.Myślicie ,że dam radę tyle przejachać ,czy padnę z bólu?
 

Freejack

New member
Dasz, bez problemu. Mnie po zabiegu lekarz 'dostrzyknął' pozostałą porcję znieczulenia i dyskomfort (bo bólem tego nazwać nie można) odezwał się dopiero około 4 godzin po zabiegu.

W moim przypadku zamiast szarego mydła polecono Octenisept w sprayu (polecono także w ogóle unikać wody i przez pierwsze dwa tygodnie brac prysznic w prezerwatywie), ale widzę, że co lekarz to inna rekomendacja. :)
 

guyno1

New member
Ja prowadziłem samochód i jechałem do domu też koło godziny, stanie w korkach, bez klimy w skwar nie było fajne, ale dałem rade :)
 

uniuse

New member
Dasz rade, spokojnie. Ja wracalem samochodem grubo ponad godzine. Stalem w korkach. Ciagle gaz, sprzeglo, hamulec. Kup sobie ibuprom max lub cos podobnego i nie powinno byc problemu. W koncu to nie operacja na otwartym sercu, hehe. Dasz rade, nie peniaj.Dasz rade, spokojnie. Ja wracalem samochodem grubo ponad godzine. Stalem w korkach. Ciagle gaz, sprzeglo, hamulec. Kup sobie ibuprom max lub cos podobnego i nie powinno byc problemu. W koncu to nie operacja na otwartym sercu, hehe. Dasz rade, nie peniaj.
 

Podobne tematy

Do góry