• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie całkowite dr Tondel

Wszystko jest "tak". Nasze wędzidełka wyglądają teraz tak samo xD Szybciej ci się strup zrobił, chyba miałem ciut szersza ranke i ziarninowało mi się na biało ze 3-4 dni zanim powstał strup.
1. Cały czas jest luzem bo chodzę bez gatek i w luźnych spodenkach.
2. Nie psikam już, miałem zabieg w czwartek (30.07) i już we wtorek miałem zalecone i zwykłe mycie prysznicowe "czym tam się myję normalnie", mniej więcej tak to ujął Dr, bez potrzeby jakichś szarych mydeł itp. Ale i tak jeszcze ze dwa dni dłużej go psiknąłem octeniseptem (raz dziennie po myciu).
3. Zwykły plaster, ucinam na szerokość tego strupka i naklejam w tym miejscu, w razie wu, żeby się nie zerwał przypadkiem.
 
To pasuje, jestem pozytywnie zaskoczony, ze maly tak w miare dobrze wyglada, ja w gaciach chodze normalnie i na razie jest tez okej, troche się jeszcze trzeba przemeczyc z tym wszystkim i bedzie elegancko :D
Kąpiel dzisiaj wlasnie byla pierwsza i tez psikałem jeszcze, takze jest okej :)
 
8 dzień za mna, chodzę caly czas praktycznie bez opatrunku, tylko maly plasterek na wedzidelko.
Grzyb jest w dzien troche wysuczony, ale jak się go umyje to wszystko wraca do normy.
Wszystko ladnie wyglada, jedyne co mnie niepokoi to ze na dole wedzidelka zaczelo leciec cos takiego przezroczytego, troche zolto-bialego, ktos wie czy to cos powaznego czy jakas normalna sprawa?
 

Sebix92

Active member
8 dzień za mna, chodzę caly czas praktycznie bez opatrunku, tylko maly plasterek na wedzidelko.
Grzyb jest w dzien troche wysuczony, ale jak się go umyje to wszystko wraca do normy.
Wszystko ladnie wyglada, jedyne co mnie niepokoi to ze na dole wedzidelka zaczelo leciec cos takiego przezroczytego, troche zolto-bialego, ktos wie czy to cos powaznego czy jakas normalna sprawa?
Nadal masz tam strup?
Pokażesz jak to wygląda?
 
Jestem po 10 dniu, daje fotki do oceny.

Co myslicie, dobrze wszystko się goi?
Dzisiaj podraznilem trochę cewke, bo skóra jakby sie tam przykejala i leciutko krwawilo, jakies porady na takie rzeczy?
 
Jak na tydzień , to super. Ładnie się goji . Co do sklejania cewki , to ja po obrzezaniu też tak mialem- i tylko wtedy. Nie wiem , czy to jakaś reakcja na gojenie , octanisept , czy podrażnienie. Ogólnie dziwne , że tylko po obrzezaniu wystąpiło to na chwilę , po jakimś tyg samo przeszło z tego co pamiętam .
 
W czwartek mija 21 dzien po zabiegu, i od tego momentu mam stosować maść na bliznę, ktoś może mi powiedzieć jak ją stosować?
Chodzi mi bardziej czy raz dziennie lub dwa, rano czy wieczorem?

Niestety szwy jeszcze za bardzo się nie ruszyły, raczej sam nie bede grzebać tylko pojadę na wyciąganie.
 

adam1pl1

New member
Maść stosować dwa razy dziennie, pewnie doktor zalecił silaurum, producent mówi by stosować minimum 2 miesiące, ja żałuję ze nie miałem dyscypliny by stosować więcej, bo maść działa ale potrzebuje naprawdę długotrwałego i systematycznego stosowania. szwy już usuwaj jak nie chcesz sam to idź na wyciąganie bo już potrzebne nie są a mogą zostać po nich ślady, ja po 14 dniach usunąłem wszystkie a zostały mi po dwóch dziurki
 
Z tego co pamietam doktor mowil ze powinny coś tam wypadać w okresie 3-4 tygodnia, ale coś nie bardzo się ruszają.
Jakieś rady ewentualnie jak to mogę powyciągać najłatwiej?
Co przecinać i w którym miejscu?
W miejscu wedzidelka na dole mam jeszcze spory strupek to tam może być z nimi problem w sumie
 

adam1pl1

New member
Poprzecinać małymi nożyczkami lub nawet obcinaczem do paznokci, oczywiście wcześniej odkażonymi, popsikać wszystko octeniseptem i delikatnie wyciągać. Bolec nie powinno, jedynie przy wyciąganiu towarzyszy trochę dziwne uczucie. Przy strupku sam musisz ocenić czy szwy spełniają jeszcze swoją role czy jednak są już zbędne.
 
Idź najlepiej do doktora który ci to robił to będziesz miał pewność i czyste sumienie że w razie czego to ty nic nie napsułeś :D Ja poszedłem do niego po prawie 4 tygodnaich więc trochę długo,a i tak po ściągnięciu mi ich zostały malutkie kawałki. Po paru dniach tak się namoczyły że nawet paznokciem je podważałem i same wypadały. Co do blizn to zostały ale szczerze mówiąc po 2-3 tygodniach spłaszczyły się do tego stopnia ze prawie ich nie widac.
 
Wczoraj zauwazylem, ze jedna tak jakby sama pękła i mogłem ja leciutko wyciągnąć, ale reszta dalej twarda :D
No chyba będę musiał się do doktora przejechać jeszcze, bo sam jakos nie mam przekonania do tego
 
Miesiac po, fotki może wrzucę w najbliższym czasie, ale pozbyłem się jednak sam wszystkich szwów, z niektórymi teoche dłużej się pomeczylem, ale się udało i jest wolny :p
No i od tego czasu smaruje tylko maścią na blizny, także proces gojenia przebiegł dosyc łagodnie u mnie i bez problemów. Cieszę się, ze na zabieg się zdecydowałem i wszystko aie udało:)
 

Podobne tematy

Do góry