• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie całkowite 21.09 - zdjęcia po zabiegu, czy to tak powinno być? Oponka + spuchnięte wędzidełko

pqblito

Member
Witam wszystkich forumowiczów,

W poniedziałek 21.09 miałem wykonywany zabieg obrzezania całkowitego z pozostawionym wędzidełkiem. Po zabiegu niestety pojawiła się na całym obwodzie oponka, która nie znika. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć wykonanych 8 dni po zabiegu. Czy powinienem się zacząć martwić? Bardzo Was proszę o odpowiedzi czy jest okej, czy powinienem zacząć szukać chirurga, który poprawi zabieg? Jeśli tak to kiedy najlepiej taką poprawkę robić, czy odrazu jak najszybciej póki jeszcze są szwy, czy dopiero po wypadnięciu/rozpuszczeniu szwów można zacząć działać? Czy może jest w porządku i ta oponka się rozejdzie sie w skórze jak szwy wypadną i ucisk na skórze będzie mniejszy?

https://imgur.com/0LC1KLJ
https://imgur.com/i7BNt1T
https://imgur.com/O9ejPFZ
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Próbowałeś naciagnac skórę na żołądź? Bo widzę ze cos tam jej masz. A co do tematu sprzed 5 lat... polecam pytac tych co sa tu aktualnie. Bo tamci to już pewnie zapomnieli o tym forum
 

pqblito

Member
Tak, skóra podczas spoczynku spokojnie okrywa prawie całą oponkę (jedynie z lewej strony trochę oponka wystaje) natomiast skóra jest luźna i nie ma takiej siły nacisku żeby tą oponkę wepchnąć pod skórę. Na załączonych zdjęciach skórę odciągnąłem w stronę podbrzusza żeby oponka była widoczna. Zastanawiam się co jest przyczyną powstałej sytuacji, źle złapana skórą do zszycia? Zbyt duża ilość pozostawionej skóry? Zbyt ciasne zszycie? Co do tematu sprzed 5 lat trafiłem poprzez wujka google :D tak samo jak na forum :) Super, że jest takie miejsce na którym można się tyle dowiedzieć i podzielić swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam serdecznie, Paweł.
 

pqblito

Member
11 dzień po zabiegu, dzisiaj byłem na zdjęciu szwów co by nie czekać aż same wyjdą (tym bardziej że ściskały skóre już dość mocno), doktor powiedział, że wszystko się ładnie goi i że ta oponka do 2 tyg zniknie natomiast mam 3x dziennie naciągać tą skórę tak żeby fałd się rozprostował i tak trzymać przez 5 sekund, dodatkowo przepisał maść na sterydach żeby zwężone miejsce przy szwach się poluzowało, na wieczór podam nazwe maści i kilka zdjęć aktualnego wyglądu.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Słabo to wyglada jak na te chwile. Faktycznie jest ciasna linia cięcia. Co ci powiedzial lekarz odnośnie tej maści, kiedy maja byc jakies efekty?
 

pqblito

Member
Dziekóweczka za słowa otuchy ! :) kiedy 'pacjent' jest w delikatnym wzwodzie lub całkowitym to jest ok. Natomiast kiedy jest w stanie spoczynku to jest troche dużo skóry no i co prawda oponki już nie ma ale robi się taka fałdka a'la kołnierzyk 😅 no i rozkminiam jak to ogarnąć.
 

pqblito

Member
Piszę z telefonu, nie mam możliwości edycji postu..
Co myślicie? Na moim miejscu decydowalibyście się na poprawkę? Usuwać wewnętrzny i robić low&tight?
Wyciąć z trzonu i rozciągnąć wewnętrzny-high/moderate&tight?
Zostawić jak jest?
Proszę o Wasze opinie.
 

góral

Active member
Piszę z telefonu, nie mam możliwości edycji postu..
Co myślicie? Na moim miejscu decydowalibyście się na poprawkę? Usuwać wewnętrzny i robić low&tight?
Wyciąć z trzonu i rozciągnąć wewnętrzny-high/moderate&tight?
Zostawić jak jest?
Proszę o Wasze opinie.
Wszystko działa ok to bym zostawił bo widzisz jakie problemy mają niektórzy
 

Rubber

Member
Jestem 15 dni po zabiegu poprawkowym, więc powiem tak, jeśli ta oponka/źle zrośnięta tkanka we wzwodzie ci nie przeszkadza to nie poprawiałbym.
Jeśli jednak ta oponka ci przeszkadza oraz nie podoba ci się wizualny efekt
i wpływa to na twoją samoocenę i samopoczucie to nie zastanawiałbym się dwa razy i poszedłbym na zabieg poprawkowy.
Jeżeli masz pytania to pisz. Postaram się odpowiedzieć na tyle ile mogę:)
 

Kostek1989

New member
Piszę z telefonu, nie mam możliwości edycji postu..
Co myślicie? Na moim miejscu decydowalibyście się na poprawkę? Usuwać wewnętrzny i robić low&tight?
Wyciąć z trzonu i rozciągnąć wewnętrzny-high/moderate&tight?
Zostawić jak jest?
Proszę o Wasze opinie.
Robiłeś prywatnie? Ja że stulejka męczę się już 6 rok. Ostatnio byłem u urologa bo powiedziałem sobie, że muszę coś z tym zrobić. Ile można sikać na siedząco. Do tego miałem tak małą dziurkę, że mocz w ogole nie chciał wypływać albo kapał (robił się balonik) brudząc i mocząc ubranie jeszcze długo po sikaniu. Byłem w szpitalu i lekarz założył mi cewnik. Teraz chodzę z workiem i planuje prywatnie zabieg całkowitego obrzezania zrobić w tym tygodniu tylko muszę jeszcze iść na badania krwii (krzepliwość). Mam nadzieję, że w końcu się tego pozbędę.
 

pqblito

Member
Jak masz możliwość to polecam dr Tondla w Poznaniu, bylem niedawno na poprawce właśnie i bardzo polecam! Pełen profesjonalizm, za kilka dni opisze relacje itp niebo a ziemia miedzy pierwszym zabiegiem a drugim, jeśli chodzi praktycznie o każdy aspekt. Jeśli chcesz zażegnać swój problem to warto oddać się w dobre ręce niż później męczyć się jeszcze bardziej. Ja do poznania mialem prawie 400km - bardzo sie ciesze ze sie zdecydowalem.
 

Podobne tematy

Do góry