Obrzezanie całkowite 21.09 - zdjęcia po zabiegu, czy to tak powinno być? Oponka + spuchnięte wędzidełko

pqblito

New member
Witam wszystkich forumowiczów,

W poniedziałek 21.09 miałem wykonywany zabieg obrzezania całkowitego z pozostawionym wędzidełkiem. Po zabiegu niestety pojawiła się na całym obwodzie oponka, która nie znika. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć wykonanych 8 dni po zabiegu. Czy powinienem się zacząć martwić? Bardzo Was proszę o odpowiedzi czy jest okej, czy powinienem zacząć szukać chirurga, który poprawi zabieg? Jeśli tak to kiedy najlepiej taką poprawkę robić, czy odrazu jak najszybciej póki jeszcze są szwy, czy dopiero po wypadnięciu/rozpuszczeniu szwów można zacząć działać? Czy może jest w porządku i ta oponka się rozejdzie sie w skórze jak szwy wypadną i ucisk na skórze będzie mniejszy?

https://imgur.com/0LC1KLJ
https://imgur.com/i7BNt1T
https://imgur.com/O9ejPFZ
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Próbowałeś naciagnac skórę na żołądź? Bo widzę ze cos tam jej masz. A co do tematu sprzed 5 lat... polecam pytac tych co sa tu aktualnie. Bo tamci to już pewnie zapomnieli o tym forum
 

pqblito

New member
Tak, skóra podczas spoczynku spokojnie okrywa prawie całą oponkę (jedynie z lewej strony trochę oponka wystaje) natomiast skóra jest luźna i nie ma takiej siły nacisku żeby tą oponkę wepchnąć pod skórę. Na załączonych zdjęciach skórę odciągnąłem w stronę podbrzusza żeby oponka była widoczna. Zastanawiam się co jest przyczyną powstałej sytuacji, źle złapana skórą do zszycia? Zbyt duża ilość pozostawionej skóry? Zbyt ciasne zszycie? Co do tematu sprzed 5 lat trafiłem poprzez wujka google :D tak samo jak na forum :) Super, że jest takie miejsce na którym można się tyle dowiedzieć i podzielić swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam serdecznie, Paweł.
 

pqblito

New member
11 dzień po zabiegu, dzisiaj byłem na zdjęciu szwów co by nie czekać aż same wyjdą (tym bardziej że ściskały skóre już dość mocno), doktor powiedział, że wszystko się ładnie goi i że ta oponka do 2 tyg zniknie natomiast mam 3x dziennie naciągać tą skórę tak żeby fałd się rozprostował i tak trzymać przez 5 sekund, dodatkowo przepisał maść na sterydach żeby zwężone miejsce przy szwach się poluzowało, na wieczór podam nazwe maści i kilka zdjęć aktualnego wyglądu.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Słabo to wyglada jak na te chwile. Faktycznie jest ciasna linia cięcia. Co ci powiedzial lekarz odnośnie tej maści, kiedy maja byc jakies efekty?
 

pqblito

New member
Dziekóweczka za słowa otuchy ! :) kiedy 'pacjent' jest w delikatnym wzwodzie lub całkowitym to jest ok. Natomiast kiedy jest w stanie spoczynku to jest troche dużo skóry no i co prawda oponki już nie ma ale robi się taka fałdka a'la kołnierzyk 😅 no i rozkminiam jak to ogarnąć.
 
Do góry