• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzęk po obrzezaniu jak naciągnąć napletek.

Lukszdi

New member
Cześć, dzisiaj mija 10-ty dzień od przeprowadzonego u mnie zabiegu na obrzezanie częściowe. Wystąpił u mnie obrzęk tzw. oponka chyba i zastanawiam się co z tym zrobić. Lekarz powiedział, że sama powinna zniknąć w przeciągu kilku tygodni, natomiast tutaj na forum nieraz przeczytałem, że trzeba naciągać napletek, aby obrzęk znikł. Od końca zabiegu napletek mam odprowadzony pod żołądź. Chciałbym spytać czy obrzęk, który u mnie występuje jest połączony z napletkiem i powinienem napletek naciągnąć wraz z obrzękiem? Gdy spytałem lekarza o naciąganie napletka powiedział, że można tak robić, no ale dowiedziałem się tego od niego dopiero jak konkretnie o to spytałem.
 

Lukszdi

New member

Tutaj załączam zdjęcia, mam nadzieję, że wszystko się otwiera. Te rany na żołędziu powstały w wyniku odleżyn/ucisku od opatrunku i lekarz powiedział, że nie ma czym się martwić i znikną. Jeszcze dodam, że miałem również przedłużane wędzidełko.
 

Lukszdi

New member
Dzięki Panowie za odpowiedź, choć trochę mnie przestraszyła. Chciałbym zadać może głupie pytanie, ale jak mam go nałożyć? Czy obrzęk, to jest część napletka, czy napletek znajduje się pod obrzękiem?
 

Lukszdi

New member
Tutaj zamieszczam zdjęcie jak wygląda ściągnięty, a jak gdy próbuję go naciągnąć. Czy on już jest naciągnięty czy też mam próbować dalej? Bo nie widzę jakiejś dużej różnicy w zakryciu żołędzia.
 

toastt

Well-known member
Musisz złapać się za żołądź i drugą ręką naciągnąć napletek lub wepchnąć żołądź pod napletek, trzymając napletek w palcach.
 

toastt

Well-known member
@Lukszdi tak, teraz go noś czubkiem w górę i możesz do tego dołączyć kurację tabletkami aescin. To pomaga na obrzęki, jak nie masz na to uczulenia to spróbuj brać. Nie jestem lekarzem i wszelkie moje porady stosujesz na swoją odpowiedzialność.
 

Lukszdi

New member
@Lukszdi tak, teraz go noś czubkiem w górę i możesz do tego dołączyć kurację tabletkami aescin. To pomaga na obrzęki, jak nie masz na to uczulenia to spróbuj brać. Nie jestem lekarzem i wszelkie moje porady stosujesz na swoją odpowiedzialność.
Czyli teraz nosić go tylko w zakryciu, i ściągać napletek tylko w celu odkażenia/umycia?
 

Podobne tematy

Do góry