• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Napletek

Sprinter

New member
Witam, jestem drugi dzien po zabiegu obrzezaniu, pytanie czy zoladz music byc odsloniety w opatrunku zeby szwy oddychaly tzn zeby powietrze dochodzilo ? Bo napetek samoczynnie nachodzi I przykrywa szwy...
 

nope

Well-known member
Jeżeli masz obrzezanie częściowe i masz normalne szwy to napletek ma nachodzic na zoladz podczas gojenia bo może ci oponke wywalić. Ściagaj go głównie póki co tylko do zadbania o higienę.
 

Sprinter

New member
Jak mam go w opatrunku to on sie zsuwa w dol przez co napletek nachodzi na zoladz. Czy tak ma zostac czy moze lekko probowac go odslonic zeby powietrze dochodzilo ?
 

nope

Well-known member
No to masz obrzezanie calkowite czy czesciowe? Ile ci skóry zostało? Normalnie jak stoisz i pacjent jest w zwisie to zakladasz opatrunek i nic nie wymyslasz czy skóre naciągać w dół czy w góre. Jak masz na tyle skóry że wchodzi na żołądź to tak zostaw. Tak ma być.
 

Trolo

Well-known member
Szwy nie potrzebują powietrza do życia. Nope dobrze Ci radzi i nie kombinuj. Lepiej jak napletek będzie nasunięty na żołądź. Szwy jak są rozpuszczalne to organizm je rozpuści, a nie powietrze.
 

Sprinter

New member
Jeszcze 2 pytania,
1. Dziś zauważyłem że z rany po wędzidełku, bo miałem wycinane wydziela się żółta maz to jest normalne ?
2. Jak zakładacie opatrunek ? Bo jak docisne bokserkami to opatrunek dotyka tej rany po wędzidełku i nie jestem w stanie się poruszać
 

nope

Well-known member
1. Normalne, sam to miałem.
2. Niestety nie ma na to rady. Wedzidelko to najczulsze miejsce na penisie.
 

nope

Well-known member
Kwestia indywidualna, ciezko odpowiedziec serio. Nie zastanawiaj sid nad takimi duperelami. Mysl o tym ze za miesiac dwa zapomnisz ze cos bylo robione xd
 

Podobne tematy

Do góry