Mięśnie dna miednicy, objawy

Perpetek

New member
Hard flaccid? Pierwsze słyszę... czemu mówisz, że będzie ciężko? Znaleźć coś na temat czy wyjść z tego? Jakie Ty byś miał dla mnie porady? Teraz to już u mnie całkiem lipa ze wzwodem. Przez rozciąganie + ze dwa razy nie wyszedł stosunek, członek opadł i kilka dni później po „lodziku” chyba się dopiąłem :/
Bo czytałem o takich przypadkach : inicjacja symptomów przy masturbacji, problem z ukrwieniem penisa i regulacja dopływu krwi do niego, brak albo niewielki ból, mimo że w przypadku samego cpps jest to najczęstszy problem.

Jest jakaś praca naukowa sugerująca że to podrażnienie/zapalenie nerwu przy masturbacji rozpoczyna problem ale to oczywiście też tylko teoria. Tam też podawali taladafil chorym, ale niewiele pomógł.

W każdym razie to całe hard flaccid to tylko rodzaj cpps, tak naprawdę to w ogóle nie ma znaczenia jak to się nazywa, lepiej jednak żebyś się obsesyjnie nie skupiał na leczeniu prostaty. Ciężko będzie wyjść, w internecie znajdziesz wystarczająco.

Nie mam za wiele rad, spróbuj te ćwiczenia, każdemu w tych chorobach pomaga co innego. Jedyny punkt wspólny to jak najmniej stresu, ale to już zdążyłeś się zorientować.

16year

New member
@Bezimienny10 - dzięki. Ja już na ten moment sam nie wiem czy nie dopiąłem się bardziej seksem oralnym na lekkim spięciu i stresem (nieudane starania o dziecko), dodatkowo sporo się rozciągałem przez co miałem kłucia w podbrzuszu. Na ten moment erekcji brak... strasznie mnie to frustruje i nie wiem co dalej. Nawet „głaskania” żony nie wiele pomagają w osiągnięciu postępu. Głowa chce, ciało nie. Tragedia.

Bezimienny10

New member
@16year Z erekcją niestety jest tak, że frustracja bardzo w tym szkodzi. Spróbuj podejść do tego na spokojnie, odpuść sobie starania na jakiś czas (tydzień lub więcej) żeby wróciła CI naturalnie ochota na sex, oprócz tego polecam jakiś wysiłek fizyczny co poprawi przepływ krwi w całym organizmie oraz pojawią się endorfinki.

Głowa przy zaburzeniu erekcji jest bardzo ważna. Wiem, że łatwo to napisać a trudniej zrobić, ale musisz spróbować podejść do tego na kompletnym luzie. Im bardziej czegoś chcemy tym bardziej organizm się blokuje bo Twój mózg sam jakby daje już sygnał, że coś jest nie tak.

16year

New member
@Perpetek mi już przeszło parcie na pęcherz, ale jest lipa z erekcją wciąż. Wcześniej ten mięsień gąbczasty nie wypełniał się krwią, teraz też jamiste. Słabo czuje możliwość kontroli tych mięśni, członka. Mam wizytę u fizjo uroginekologicznego w przyszłym tygodniu, powiedziałem o tym syndromie który wypisałeś. Będzie się zastanawiać. Widzę, że byłeś w Warszawie w HBClinic. Myślę czy tam z moim problemem nie uderzyć. Nie odczuwam jako tako bóli. Jest problem z erekcją, właściwym czuciem parcia na pęcherz i problem z rozluźnieniem podczas wypróżniania. Jedyny ból/dyskomfort mam w odcinku lędźwiowym i czasem jakieś kłucia w kroczu, odbycie, podbrzuszu.

16year

New member
Bo czytałem o takich przypadkach : inicjacja symptomów przy masturbacji, problem z ukrwieniem penisa i regulacja dopływu krwi do niego, brak albo niewielki ból, mimo że w przypadku samego cpps jest to najczęstszy problem.

Jest jakaś praca naukowa sugerująca że to podrażnienie/zapalenie nerwu przy masturbacji rozpoczyna problem ale to oczywiście też tylko teoria. Tam też podawali taladafil chorym, ale niewiele pomógł.

W każdym razie to całe hard flaccid to tylko rodzaj cpps, tak naprawdę to w ogóle nie ma znaczenia jak to się nazywa, lepiej jednak żebyś się obsesyjnie nie skupiał na leczeniu prostaty. Ciężko będzie wyjść, w internecie znajdziesz wystarczająco.

Nie mam za wiele rad, spróbuj te ćwiczenia, każdemu w tych chorobach pomaga co innego. Jedyny punkt wspólny to jak najmniej stresu, ale to już zdążyłeś się zorientować.
@Perpetek , tkwię w tym już od miesiąca tj. brak erekcji, dziwna gumowata struktura członka w spoczynku, słabsze czucie. Nie masturbuje się, nie pije alkoholu, kawy, staram się ograniczać stres, żyć spokojnie, a jednak objaw ten mi towarzyszy. Myślę czy nie odwiedzić mgr Basisty w HBClinic. Porażka z tym co się stało. Mam chęć na seks, ale fizycznie nie jestem w stanie. Ponadto mam problemy z rozluźnieniem w toalecie, oddaniem stolca, przy mikcji potrzebuje chwili żeby zacząć. Nic mnie nie boli...:/ oprócz czasem dyskomfortu w lędźwiach, uczucia wzdęcia czy kłucia w cewce moczowej, czasem w odbycie/kroczu. Nie wiem co mam robić :(( ......

chronos

New member
tkwię w tym już od miesiąca tj. brak erekcji, dziwna gumowata struktura członka w spoczynku, słabsze czucie. Nie masturbuje się, nie pije alkoholu, kawy, staram się ograniczać stres, żyć spokojnie, a jednak objaw ten mi towarzyszy. Myślę czy nie odwiedzić mgr Basisty w HBClinic. Porażka z tym co się stało. Mam chęć na seks, ale fizycznie nie jestem w stanie. Ponadto mam problemy z rozluźnieniem w toalecie, oddaniem stolca, przy mikcji potrzebuje chwili żeby zacząć. Nic mnie nie boli...:/ oprócz czasem dyskomfortu w lędźwiach, uczucia wzdęcia czy kłucia w cewce moczowej, czasem w odbycie/kroczu. Nie wiem co mam robić :(( ......
To są objawy najprawdopodobniej psychosomatyczne. Podświadome reakcje powodujące chroniczne spięcie mięśni. Dochodzi wtedy do gorszego ukrwienia, poczucia odretwienia, braku czucia, bólu itp Przede wszystkim powinieneś ogarnąć psychikę ale nie chodzi o "unikanie stresu" a dotarcie do nieświadomych mechanizmów emocjonalnych powodujących takie reakcje (łatwo powiedzieć zrobić dużo trudniej). Jest pewien wzorzec osobowości który powoduje że człowiek bardziej narażony jest na przeróżne objawy psychosomatyczne. Sprawdź czy sie wpisujesz w taki model osobowosci, step 4 z linku poniżej

Możesz też sprobowac to porozluzniać strechingiem, zabiegami per rectum itp ale równolegle bardzo ważna psychika bo nawet jeśli uda ci sie jakoś porozluzniac a nadal bedziesz podswiadomie reagował to niewiele to da.
Najlepiej pojedz do Centrum Terapii Manualnej i zapisz sie bezposrednio do Rakowskiego, ale kto wie może w Hb clinic też byś skorzystał.
Możesz też isć do Starowicza od którego prawie na pewno dowiesz się ze do psychosomatyka.

MaxMax

New member
Czy myślicie, że na dolegliwości związane z mięśniami dna miednicy (kłucia i bóle w pęcherzu i cewce) mogą mieć wpływ hemoroidy?

procek

Member
@Perpetek mi już przeszło parcie na pęcherz, ale jest lipa z erekcją wciąż. Wcześniej ten mięsień gąbczasty nie wypełniał się krwią, teraz też jamiste. Słabo czuje możliwość kontroli tych mięśni, członka. Mam wizytę u fizjo uroginekologicznego w przyszłym tygodniu, powiedziałem o tym syndromie który wypisałeś. Będzie się zastanawiać. Widzę, że byłeś w Warszawie w HBClinic. Myślę czy tam z moim problemem nie uderzyć. Nie odczuwam jako tako bóli. Jest problem z erekcją, właściwym czuciem parcia na pęcherz i problem z rozluźnieniem podczas wypróżniania. Jedyny ból/dyskomfort mam w odcinku lędźwiowym i czasem jakieś kłucia w kroczu, odbycie, podbrzuszu.
Spróbuj masażu prostaty. Powoduje ukrwienie prostaty i może spowodować szybki powrót erekcji. U mnie przy zwiększeniu objawów ze strony stercza też kiedyś pojawił się epizod z trudnością w osiągnięciu erekcji ale masaż załatwił sprawę raz dwa.