• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Lekarz od prostaty na Śląsku/badania laboratoryjne

Rzepolicz

Member
Cześć wszystkim. Mam dwa pytania/prośby.
Mam problemy z prostatą, być może jest to przewlekłe zapalenie być może coś z mięśniami miednicy. Urolodzy do, których chodziłem leczyli mnie zazwyczaj antybiotykami w ciemno. Szukam jakiegoś lekarza w woj. Śląskim (ewentualnie wchodzi też w rachubę Kraków), który podejdzie to tego tematu kompleksowo i potrafić będzie zlecić coś więcej niż posiew moczu i nasienia i zapisać na chybił trafił antybiotyk.

Druga część odnośnie badań laboratoryjnych. Chciałbym zrobić próbę 4 szklanek, albo posiew wydzieliny prostaty. Czy zna ktoś jakieś miejsce w bezpośredniej okolicy Katowic gdzie można zrobić te badania łącznie z pobraniem próbek? Najbliższe miejsca jakie znalazłem to Kraków.
 

wpiot

Active member
W Katowicach jest duży szpital urologiczny (Szpital Specjalistyczny im. Prof. Emila Michałowskiego na strzeleckiej), mają tam labolatorium czynne 24h, można przynosić swoje próbki (Niestety odbiór wyniku tylko osobiście, a rano są kolejki)
Miałem tam robiony test 4 szklanek 2 razy, niebawem będzie trzeci. Oczywiście prywatnie, bo nie ma takiej usługi w NFZ.
Koszt masażu to 300 pln za urologa, badanie z antybiogramem około 140pln.
Wizyta prywatnie około 220pln, zależy od lekarza, wszyscy lekarze są na portalu znany lekarz, terminy są od ręki.
Też miałem antybiotyki w ciemno i od razu padła sugestia by wyjaśnić sprawę testem stamleya. Było warto, bo dostałem dokładne antybiotyki, a nasienie zawsze było czyste.
 

wpiot

Active member
W Katowicach jest duży szpital urologiczny (Szpital Specjalistyczny im. Prof. Emila Michałowskiego na strzeleckiej), mają tam labolatorium czynne 24h, można przynosić swoje próbki (Niestety odbiór wyniku tylko osobiście, a rano są kolejki)
Miałem tam robiony test 4 szklanek 2 razy, niebawem będzie trzeci. Oczywiście prywatnie, bo nie ma takiej usługi w NFZ.
Koszt masażu to 300 pln za urologa, badanie z antybiogramem około 140pln.
Wizyta prywatnie około 220pln, zależy od lekarza, wszyscy lekarze są na portalu znany lekarz, terminy są od ręki.
Też miałem antybiotyki w ciemno i od razu padła sugestia by wyjaśnić sprawę testem stamleya. Było warto, bo dostałem dokładne antybiotyki, a nasienie zawsze było czyste.
Uwaga co do labolatorium; wszystkie materiały na posiew jadą jednak do Rudy Śląskiej, więc jeśli zależy na czasie to warto zadzwonić do firmy Korlab i spytać czy można zawieść do głównego labolatorium. Miałem już 4 badania stamleya i ostatnio jestem zawiedziony ilością antybiotyków w antybiogramie, podobno można zadzwonić bezpośrenio do mikrobiologii i coś ustalić.
 
Do góry