kilka pytań przed zabiegiem (co i jak).

seyar.ros

New member
Witam, od razu przejdę do sedna sprawy: za 3 dni mam zabieg, decyzja zapadła, całkowite obrzezanie, koszt 1200 zł.
Mam kilka pytań odnośnie zabiegu jak i po:
1. czy znieczulenie jest typu - zastrzyk czy jakaś maść (lekarz coś wspominał że 30 min wcześniej być bo muszą znieczulić maścią)

2. oprócz stulejki (całkowitej, nie ma możliwości zsunąć napletka) mam krótkie wędzidełko... w grę wchodzi pozostawienie jego oraz całkowite usunięcie za dopłatą 300 zł, co polecacie? (mi to praktycznie bez różnicy ale chciałbym zobaczyć wasze opinie)

3. inny urolog stwierdził że przy całkowitym cały okres rekonwalestencji to 3 tygodnie (czyli że stosunek z partnerką mogę już odbywać po niecałym miesiącu) natomiast lekarz u którego będę miał zabieg twierdzi że 6-8 tygodni, także jak to jest?

4. jako że jestem ze wsi (wieśniak :D ) oprócz tego że jeszcze się uczę to mamy dosyć duże gospodarstwo pytanie brzmi: po jakim czasie mogę wrócić do obowiązków i pomocy rodzicom?

5. prowadzę aktywny tryb życia (piłka nożna, siatkówka, jazda na rowerze, bieganie), po jakim czasie mogę wznowić treningi, czy też rekreacyjnie pobiegać/ pograć z kumplami w piłeczkę?

6. jako że mam do kliniki 120 km. pytanie: czy samemu dam radę wrócić samochodem czy zabrać kogoś za kierowcę?

Przepraszam za tyle pytań ale dla świętego spokoju... z góry dzięki za odpowiedzi ;)
 

patryk9312

New member
1. O maści nie słyszałem, ale ja miałem zastrzyk.
2. Jak masz obrzezanie, to wędzidełko nie potrzebne, a jak masz krótkie to powinno być usunięte bądź przedłożone, ale trochę to śmieszne że lekarz chce jeszcze osobno pieniądze, za zrobienie wędzidełka, trochę to zdzierstwo :). Przecież to jeden zabieg, dla mnie lekarz jakiś dziwny :p.
3.Powinno się odbyć stosunek jak wszystko się zagoi, najwcześniej to miesiąc po zabiegu :).
4. Na początku powinieneś się oszczędzać, najlepiej nie przemęczaj się :p, ale po 2 tygodniach to już nie powinno być problemów, zależy jak się będzie goić i jak tam z szwami będzie.
5. Oj z tym powinieneś poczekać do wypadnięcia szwów, bo jakbyś oberwał w penisa,to mogłoby się źle skończyć :D.
6. Samemu powinieneś dać radę, ale też zależy jak reagujesz na takie rzeczy, ja po zabiegu dostałem lek przeciwbólowy i powiem szczerze zrobiło mi się słabo po 10 minutach. :p
 

shogo

New member
Nie polecam jazdy samochodem po zabiegu, bo może ci sie zrobić słabo jak znieczulenie zacznie puszczać.

Dziwna sprawa z tą dopłatą za usunięcie wędzidełka, bo przecież wszystko robione jest podczas jednego zabiegu
 
Do góry