• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Kilka pytań przed...

Na wstepie chcialbym wszystkich powitac gdyz jestem tu nowy :)

Od co najmniej trzech lat chce poddac się zabiegowi obrzezania, gdyz mam stulejke i to w bardzo znacznym stopniu.
Dlaczego zwlekałem 3 lata? Dlatego że jest to wstydliwy problem, z rodzicami nie mam dobrego kontaktu, w sumie to oni to zaniechali gdy byłem mały, nie zadbali o to, dowiedziałem sie, ze mam stulejke w wieku 12 lat i to z internetu. Postanowiłem już dawno, że zabieg zrobię po kryjomu gdy bede miał 18 lat i gdy zabieg będzie mozna wykonać bez podpisu rodziców. Nadszedł ten czas :D
Nie ukrywam, że troche sie obawiam.
Moje pytania:
1.(decyduję sie na obrzezanie całkowite)Czy żołądź będzie odkryty tylko w wzwodzie czy w spoczynku też? Przez stulejkę rozciągneła mi sie skóra na prąciu przez co w stanie spoczynku skóra na końcu jest zmarszczona a napletek zwisa.
2.Gdy pójdę do lekarza rodzinnego po skierowanie to od czego mam zacząć, tzn powiedziec że mam stulejkę i że chce skierowanie do urologa czy do chirurga?
3.Czy bede miał cos do powiedzenia jesli chodzi o znieczulenie? Ja chciałbym miejscowe i jeszcze tego samego dnia pójść do domu. Niestety czytałem że niektórym pacjentom jest podawane ogólne.
4.Czy przy obrzezaniu całkowitym tez zakładają szwy? Jesli tak to rozpuszczalne czy te nierozpuszczalne?

Z góry dzieki za odpowiedzi :)
 

shogo

New member
1. Zależy od stylu obrzezania. Ja mam low&tight i żołądź cały czas jest odkryta.
2. Skierowanie do urologa
3. No zazwyczaj masz znieczulenie miejscowe, ale w szpitalach mogą zastosować inny rodza.
4. Oczywiście, a jakbyś sobie wyobrażał bez szwów? :D no tutaj różnie, ja miałem wybór rodzaju szwów
 
Jak sb wyobrażam bez szwów? ;) Spytałem bo kilka tysięcy jak i kilkaset lat temu żydzi na pewno nie mieli szwów i myslałem że całkowite jest bez szwów :D
A jesli zdecydowałbym się na zabieg prywatnie to nie potrzebuję żadnego skierowania?
I czy też najpierw do urologa czy od razu do chirurga iść?
 

krakus81

New member
Prywatnie to prywatnie. Dopóki płacisz nikt ci problemów robić nie będzie. Idź do chirurga, który nb też jest urologiem, odpowie ci na wszystkie pytania skoro wiesz, że masz problem. Niema co się cackać. A zalety szwów docenić podczas nocnych zwodów, jak ci będą trzymać rany w jednym miejscu.
 
Mam problem z wyborem rodzaju obrzezania. W internecie jest wiele róznych opini, że np całkowite wydłuża seks ale pogarsza doznania, że w cześciowym jest wieksze ryzyko komplikacji oraz mozliwość nawrotu stulejki.
Pojawił się także drugi problem który skomplikował wybór. A mianowicie wygląd.
Mógłbymi ktoś wysłac linki lub zdjęcia wszytskich czterech technik obrzezania?
Nie moge w internecie znaleźć żadnego takiego zestawienia. Znajduje zdjęcia ale nie wiem która metode obrazują.
Nie wiem co wybrać.
 

shogo

New member
Pamiętam, że gdzieś na jakiejś stronie widziałem kiedyś wszystkie metody obrzezania. Wpisz po prostu obrzezanie w wyszukiwarce i powinno znaleźć
 
Chciałem Ci coś powiedzieć na temat częściowego.

Mój lekarz, zapytany dla upewnienia się, jaki rodzaj obrzezania będzie wykonywany, odpowiedział mi, że częściowe, ponieważ jest ono korzystniejsze dla młodych ludzi. Przy całkowitym mówił, że mogą powstawać zwłóknienia, które w konsekwencji mogą powodować skrzywienia penisa.

Jestem też ciekaw, czy ograniczenie doznań następuje do pewnego tylko momentu, czy postępuje ono z wiekiem. To powodowałoby, że w wieku na przykład 40 lat, będziemy czuć już bardzo mało, więc bodźce będą musiały być o wiele silniejsze.

Pozdrawiam.
 
Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy zostawic sobie wędzidełko?
Zdecydowałem sie na metodę hight and tight ze względu na to, że w tej metodzie zostaje wieksza ilosc napletka zewnętrznego niż w low and tight, co podobno powoduje lepsze doznania.
Słyszałem, że wędzidełko tez odpowiada w dużej mierze za doznania, nawet spotkałem taka opinie, że jest jednym z najczulszych miejsc.
I tak sie zastanawiam, czy zostawić czy nie, czy te informacje to prawda...
Co Wy o tym myslicie?
 

Podobne tematy

Do góry