• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Kilka pytań jak postepować po zabiegu :D

Hej, w środę mam zabieg, jestem zdecydowany na częściowe.
Moje pytania:
1.Po zabiegu lekarz pozostawi napletek zsuniety czy nasuniety?
2. Zmieniając opatrunek mam pozostawić napletek zsuniety czy nasuniety?
3. Jeżeli ból nie pozwoli mi na ruszanie napletkiem to czy brak ruchów moze doprowadzic do załupka?
4. W środe zabieg a w sobote musze isc do pracy, kłaść blache na dachu, tzn będę pomocnikiem, prawdopodobnie będę cały czas na ziemi, ewentualnie na wysokości 2metrów, jak zabezpieczyc sie przed urazami bólem? Wiem ze najlepiej nic nie robic przez pare dni, ale nie unikne tej pracy ;p jak zabezpieczyc malego?
5. Czy mały penis utrudnia zabieg? w spoczynku mam 4cm, a w erekcji prawie 12cm. Wiem ze malo, czy to moze utrudnic zabieg? No bo na duzym to wszystko widac lepiej, dokladniej.
6. Odkąd pamietam mam zaczerwieniona cewke moczową, czy po usunieciu stulejki jest szansa ze zaczerwienienie samo zniknie? Nie boli mnie to ani nie piecze, kilka lat temu czasem piekło ale od kilku lat mam juz spokoj z pieczeniem.

Pozdrawiam.
 

MichalPawel

New member
Lekarz ci wszystko powie ale jak już tak bardzo chcesz to:

1. Zsunięty.
2. Zsunięty.
3. Lepiej żeby pobolało. No chyba, że jak ruszysz i poleje się krew to wtedy olej i nie ruszaj.
4. Trochę krótki czas po zabiegu. Ja już byłem stosunkowo sprawny po takim czasie, nie wiem jak będzie u ciebie. Penis do góry. Najlepiej podłóż sobie pomiędzy niego, a brzuch coś. Możesz tez przykleić go do brzucha żeby nie przewracał się na boki.
5. Nie utrudni.
6. Wylot zaczerwieniony? Też mam, bardzo. Nie pamiętam od kiedy, może nawet od zawsze. Widać to tylko gdy penis w spoczynku. Zapomniałem o to zapytać lekarza, ale na pewno widział i by powiedział coś.

Powodzenia.
 
Jestem godzinke po zabiegu, częsciowe z przedluzonym wedzidelkiem.
Pytałem o cwiczenie napletka, lekarz powiedział, że nie musze cwiczyc bo wycial wewnetrzna blaszke 'zostawiałem ale zawsze robily sie obrzeki i tak jest również higieniczniej'
Czyli wychodzi na to że nie bd miał oponki? No i zewnetrzna skóra ma pokrywać żoledzia w polowie w czasie spoczynku. Plastyke od razu mi odradzil xp
Troche boli, teraz mniej bo siedze ale gdy jechalem taksówka i potem szedlem do opteki-bolało bardziej bo wszystko sie trzęsło.
700zł.

ps. możliwe jest aby po znieczuleniu dostac erekcji? popatrzylem w bok i na szybie zobaczylem odbicie mojego siusiaka i wyglądało mi to na półerekcję.
 
Pomozcie, teraz mam wątpliwosci.
Czy możliwe jest częściowe z wycieciem wewnetrznej blaszki napletka? Mi sie to kojarzy z całkowitym.
Chciałem częściowe, po wszystkim lekarz mi powiedział że w spoczynku do polowy bedzie glowka schowana. Ale powiedzial ze wycial wewnetrzna blaszke, czy to normalne?

I duga sprawa, czy to normalne że trzon penisa i kawalek worka mosznowego jest siny? I czuje sporadyczne kucie w mijescach gdzie wbijano mi igłe ze znieczuleniem i ogolnie bol penisa nie jest ciągły tylko boli, przestaje, boli, przestaje. To jest takie kucie bardziej niz ból.
To normalne?

prosze o szybka odpowiedz na te 2 pytanka bo szlag mnie trafia ze strachu... :D

Na razie opatrunku nie zdejmuje, bo boje sie tego co tam jest zrobione a po za tym chce zeby przez noc sie podgoilo troche i dopiero rano zmienie opatrunek bo lekarz powiedzial ze moj siusiak jest bardzo ukrwiony, przez co musial wiecej szwow zalozyc.

pozdro stulejkowi bracia :D
 

Makintosz

Member
Ciężko o mi o nazewnictwo, bo nie jestem specjalistą w tej kwestii, ale wydaje mi się, że skoro nie pozostawiono wewnętrznej blaszki to jest to obrzezanie całkowite. Tak, jeśli dobrze pójdzie to nie będziesz miał żadnej opuchlizny, tzw. oponki. U mnie wyglądało to tak, że zostawił tylko wewnętrzną blaszkę, więc 'główka' jest cały czas na wierzchu - minus jest taki, że nadal mam 'oponkę'. A co do znieczulenia: jest to normalna reakacja, proponuje za kilka dni potraktować trzon 'przyjaciela' altacetem w żelu, po 2-3 dniach stosowania jest widoczna ulga, tak by po 4-5 całkowicie pozbyć się siny i jakiegokolwiek bólu w tym miejscu. Tak to wygląda ;)
 
znalazlem w necie inf ze jest taka metoda o której napisalem:
Ostatni z rodzajów obrzezania, czyli Low and Loose, polega na usunięciu dosyć sporej części wewnętrznej warstwy napletka. Jednakże ilość pozostawionej skóry trzonu jest na tyle duża, że w stanie spoczynku penisa pokrywa żołądź częściowo lub całkowicie. Podczas erekcji możliwy jest ruch skóry wzdłuż trzonu penisa.

Mam nadzieje ze to mi zrobil bo calkowitego nie chcialem i sie chyba pochlastam jak zrobil mi calkowite... i to jeszcze z wycieciem blaszki wewnetrznej... powiedzialem ze chce miec zostawione wedzidelko uslyszalem 'a po co panu wedzidelko?' niech sb sam wytnie wedzidelko i wewnetrzny napletek to zobaczy po co... ale podobno mam zostawione wedzidelko.
Jutro zobacze rano przy myciu i zmianie opatrunku, mam nadz ze skóra pokrywa mi pol zoledzi tak jak mi powiedzial i ze mam to wedzidelko xp
 

MichalPawel

New member
No bo po co ci wędzidło? Zawsze je możesz zerwać i kolejny problem. Odczucia bez niego będziesz mieć takie same.

Wędzidło służy do tego aby napletek wracał z powrotem na zoladz. Jeśli nie masz większej części napletka to nie potrzebujesz już wedzidla. Jasne?

Co do napletka. Wewnętrzna strona może być dłuższa od zewnętrznej i na odwrót.

Lekarz wie co mówi. Nie panikuj. Czekaj jak opuchlizna zejdzie i będziesz mógł ocenić. Najlepiej pokaż też zdjęcia.
 

fancom

New member
Kolego spokojnie przy zmianie opatrunku zobaczysz dokładnie jaki typ obrzezania Ci zrobił, oraz wszystko się wyjaśni w sprawie tego wędzidełka czy je masz czy nie.

A co do Twojego pytania "Czy możliwe jest aby po znieczuleniu dostać erekcji? popatrzyłem w bok i na szybie zobaczyłem odbicie mojego siusiaka i wyglądało mi to na pół erekcję."
Wydaje mi się, że raczej nie powinieneś dostać erekcji po znieczuleniu, o ile dobrze pamiętam ja takiego czegoś nie miałem :p

I tak jak kolega @MichalPaweł napisał jak będziesz mógł to wstaw zdjęcia jak to wszystko wygląda po zabiegu.
 
Na forum znalazłem wiele wypowiedzi, że pozbycie sie wedzidełka powoduje zmniejszenie doznań i dlatego postanowiłem je zostawić.
Może poprostu siusiak byl juz spochniety od znieczulenia i dlatego wyglądało mi to na półerekcję ;) zdj postaram sie dzis wstawic ;)

Ps. jak wstawic tutaj zdj? Jest taka opcja? Nie moge jej znalezc.
 
jestem po zmianie opatrunku. opuchlizna malutka, siusiak był czysty, tylko gdy zakładałem nory opatrunek z wedzidełka troche pociekło xd
skóra jest za żolędziem, ale widac ze jest pomarszczona czyli jest jej wiecej. Próbowałem delikatnie nasunąc na żołądź ale nie chciała pójśc. Może przez opuchlizne? No i nie chciałem na siłe szarpac bo dopiero 16godzin po zabiegu jestem.
Myślicie że jak opuchlizna zejdzie to skóra sama zaskoczy na główkę?
 
Zdj dopiero jutro wstawie. Juz 4 doba po zabiegu a opuchlizna sie powiekszyla w okolicy wedzidelka i na trzonie. Wyglada to jak garb, takie okragle dwie miekkie kule. Co robic?
Krwawien juz nie ma.
 

szymon1

New member
Nos go zwroconego ku gorze, mozesz pic wapno 3x dziennie, jak mocno narasta ta opuchlizna to skontaktuj sie z doktorem, moze cos ci pomoze doradzi
 
Dzis już 5doba po zabiegu, kiedy będe mógł wejśc do wanny? Lekarz zalecił mi tylko prysznic.
Czym smarować miejsca cięte? Lekarz nie zalecił mi żadnej maści...
Jest jakis sposób na nadrwazliwosc, może go moczyć w czymś?
 
i jeszcze jedno pytanie, jak dbac w dalszym zyciu o żołędzia? Jak go pielęgnować? Słyszałem, że wrazliwośc maleje jezeli jest odsłoniety, no a mój bedzie w połowie odsłonięty i tak, więc strace troche wrazlwości, ale nie chce sie poddac, dlatego pytam jak pielegnowac główkę?

A i drugie pytanie czy to normalne że główka w połowie zciemniała?
 

Podobne tematy

Do góry