Kiedy jest najlepszy czas na obrzezanie?

kumpel

New member
Wiek niemowlęcy. Obrzezanie jest szybkie, łatwe, relatywnie bezbolesne i niedrogie. Rezultat może nie być doskonały kosmetycznie, a chłopiec może rosnąć z przeświadczeniem, że został pozbawiony wartościowego kawałka skóry.

Wczesne dzieciństwo (do 11 roku życia). Jest to czas, kiedy obrzezanie jest szczególnie nie zalecane, chyba że pojawią się uwarunkowania medyczne wymuszające konieczność wykonania zabiegu. Wymagane jest znieczulenie ogólne, gdyż chłopiec jest zbyt młody, aby leżeć spokojnie, czemu towarzyszy większe ryzyko i zwielokrotniają się koszty operacji.

Nastolatek (11 do 13 roku życia). Jest dobrym czasem na obrzezanie chłopca, który nie przeszedł tego zabiegu w wieku niemowlęcym, z różnych powodów: przedwczesny poród, opozycja jednego z rodziców, przyjście na świat w kraju, gdzie zabieg jest rzadko wykonywany itp. Zabieg usunie napletek, zanim chłopiec zacznie czerpać seksualne doznania płynące z jego posiadania. Chłopiec może brać czynny udział w podejmowaniu decyzji, chociaż wiążąca decyzja i tak pozostawiona jest rodzicom. Można zastosować miejscowe lub ogólne znieczulenie, w zależności od stopnia dojrzałości chłopca do współpracy oraz wymagań lekarza.

Okres dojrzewania. Jest okresem, kiedy wykonuje się obrzezanie w wyniku wykrycia dziecięcej stulejki. Penis jest dostatecznie dużych rozmiarów, aby wykonać cięcie dokładnie umieszczając linię blizny tam, gdzie życzy sobie chłopiec lub rodzice, jak też wycięcie skóry w ilości pożądanej. Dyskomfort pooperacyjny jest stosunkowo większy, a ponieważ operacją trwa dłużej, także koszty zabiegu są wyższe. Stosowane jest znieczulenie ogólne lub miejscowe, choć miejscowe jest zalecane.

Jeśli chłopiec jest obrzezany w okresie między noworodkiem a dorosłością, należy mu wyjaśnić, na czym polega procedura. Można zastosować proste rysunki ułatwiające zrozumienie.

Wyjaśnij dwa główne typy penisów. Naucz podstawowej anatomii i upewnij, że tylko napletek (1) i wędzidełko (2) zostaną usunięte. Pokaż swemu synowi, jakie oczekiwania może mieć od wyglądu penisa po zabiegu. Zapoznaj go z licznymi korzyściami płynącymi z obrzezania.

Jaki jest najlepszy okres w życiu mężczyzny na obrzezanie? (wyniki sondy)

Rutynowe obrzezanie noworodków 37,21 %
Między 1. a 6. rokiem życia 1,16 %
Między 7. a 12. rokiem życia 12,79 %
Między 13. a 15. rokiem życia 1,16 %
Między 15. a 18. rokiem życia 8,14 %
Między 18. a 25. rokiem życia 18,60 %
Każdy czas przed dorosłością/małżeństwem 8,14 %
Po 30. aby był pewien, że tego właśnie chce 4,65 %
Nie powinno być w ogóle wykonywane w żadnym wieku 1,16 %
W każdym wieku ale tylko z medycznych powodów 6,98 %

Ankieta przeprowadzona jesienią 1999 roku przez amerykańską stronę informacyjną o obrzezaniu.

W ankiecie zostały użyte tylko wskaźniki medyczne. Oczywiście, dla Żydów ósmy dzień życia chłopca jest KONIECZNOŚCIĄ. Dla Muzułmanów wiek będzie zależał od lokalnego zwyczaju i może nim być dzień narodzin, 10 rok życia lub 13 rok życia (także każdy wiek pomiędzy) w zależności od tego, do jakiego odłamu religijnego przynależy.

W okresie dojrzewania obrzezanie może być wykonane jako część rytuału przechodzenia od dziecka do mężczyzny (przynajmniej w obrębie rodziny), a chłopiec może być przygotowywany do wyczekiwania dnia, kiedy stanie się MĘŻCZYZNĄ. Może także być od niego wymagane, aby przeszedł operację przy minimalnych środkach przeciwbólowych, co w konsekfencji ma potwierdzić jego męskość, ALE to MUSI być przeprowadzone w obecności całej rodziny, albo społeczności, w której wszyscy mężczyźni poddawani są próbie w ten sam sposób.

źródło obrzezanie.com
 
Do góry
TOPlist