• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Kąpiel 13 dni po obrzezaniu

Kodlak

New member
Witam. 20 maja mialem zabieg całkowitego obrzezania wraz z usunięciem wędzidełka. Wczoraj miałem wizyte u lekarza który kazał mi już hartować żołądź i chodzić bez opatrunku. Mam szwy rozpuszczalne i miały zostać ściągnięte lecz ze względu na moją nadwrażliwość nie był w stanie tego zrobić i kazał mi przyjść za 2 tyg żeby się szwy trochę bardziej rozpuściły. Powiedział także że nigdy nie spotkał się z tak dużą nadwrażliwością jak u mnie. Na nadwrażliwość mam przepisaną maść emla która znieczula żołądź i tylko wtedy moge się lekko dotknąć. A teraz mam pytania:
1. Ile może trwać hartowanie żołędzia który jest cały czas odkryty w bokserkach?
2. Czy mogę brać kąpiel czy tylko delikatny prysznic i jakiego mydła używać?
 

Pikachu

New member
witam,
ad1. kwestia indywidualna, ja po zabiegu lubiłem chodzić w dresach, żeby go nic nie ściskało.
ad2. z jakimś dłuższym moczeniem poczekał bym aż się wszystko zagoi, szybciej z kolei goi się jeśli moczymy go w wodzie z sodą oczyszczoną.
ale to też dopiero jak już nic z niego krwi lecieć nie będzie, niech się chwilę ugruntuje :)

ze zdjęcia all ok, ja miałem banieczkę większą, jak się zagoi staraj się robić ciasne opatrunki w jej miejscu żeby chłonka odpłynęła,
najpierw moczenie w wodzie z sodą, ja się zagoi i nie będzie żadnych strupów itp. to maść na blizny i będzie gitara.


pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Kodlak

New member
witam,
ad1. kwestia indywidualna, ja po zabiegu lubiłem chodzić w dresach, żeby go nic nie ściskało.
ad2. z jakimś dłuższym moczeniem poczekał bym aż się wszystko zagoi, szybciej z kolei goi się jeśli moczymy go w wodzie z sodą oczyszczoną.
ale to też dopiero jak już nic z niego krwi lecieć nie będzie, niech się chwilę ugruntuje :)

ze zdjęcia all ok, ja miałem banieczkę większą, jak się zagoi staraj się robić ciasne opatrunki w jej miejscu żeby chłonka odpłynęła,
najpierw moczenie w wodzie z sodą, ja się zagoi i nie będzie żadnych strupów itp. to maść na blizny i będzie gitara.


pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedź pikachu ;) Akurat zacząłem maczać go w wodzie z mydlinami z mydła szarego ale spróbuje tej sody jak wszystko sie pogoi. Nadwrażliwość coraz mniejsza już moge się dotknąć. Ból czuje przy tym miejscu gdzie było wędzidełko i na samych brzegach ale wszystko z czasem ;) Nie mogę się doczekać aż rozpuszczą mi się szwy bo do tej pory tylko 1 mi odpadł. Jakby kogoś interesowało zabieg był na nfz w kolejowym w lublinie i dlugo nie czekałem bo miesiąc; )
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Z soda wlasnie o to chodzi by stosować na rany bo przyspiesza gojenie. Jak sie wszystko zagoi to i sody nie ma sensu stosowac. Bierzesz kubek, dwie łyżeczki sody, zalewasz ciepła woda i tak moczysz z 20 czy 30 minut. I tak pare dni.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No jest troche balon, ale ja nie wiem czy jest tam na tyle skóry by naciągnąć na oponke. Wyglada na zdjeciu jakby nie bylo jej na tyle. Szczególnie od spodu, moze po bokach by sie dalo cos tam naciągnąć. Strupy to norma. Polecam moczenie w tej sodzie, przyspieszy gojenie i oczysci rane. Jak masz mozliwosc naciągnięcia jakieś tam pozostałości skory tak by wskoczyla na oponke to tak zrob. Chociaż jak pisales ze miales obrzezanie całkowite to ja wątpię by tam mozna bylo cos jeszcze naciągnąć.
 

Pikachu

New member
Tak z tą sodą wkraczamy jak są strupy, wiadomo że jest już połapane wstępnie, od razu po zabiegu bym nie ładował bo strach xD
Ja sobie sam szwy wyjąłem gdzieś po 4 tygodniach czy jakoś tak, u mnie w wątku są zdjęcia i kawałek historii.
Jak robisz opatrunki to bardziej ściskaj w miejscu chłonki żeby sobie odpłynęła(taka proteza naciągania napletka)

Zresztą tam był przecinek i po zagojeniu to pisałem żeby maść na blizny stosować.

Po tej sodzie to momentalnie się będzie goiło :)
 

trimi

New member
Czumu wy na forum o takie rzeczy pytacie, a nie lekarza? Ja dzisiaj miałem wizytę kontrolną(zabieg w pon, wyszedłem ze szpitala we wtorek) i powiedział mi ze się myć mogę spokojnie, ale nie siedzieć w wannie pól dnia tylko prysznic wziąć.

To jest kwestia indywidualna kiedy się można myć po zabiegu, kiedy można odstawić opatrunek itp. Zależy od przebiegu gojenia i tego co i jak zostało zrobione.
 

Podobne tematy

Do góry