• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Jak walczyć z bezsennością?

Witos

New member
Godzinę przed snem się wyciszyć, nawet ekran laptopa, czy telefonu, który mocno świeci sprawia, że będzie potem trudno zasnąć, można go przyciemnić przed snem, albo całkiem nie korzystać.
 

tablet

New member
Ja działam tak:
- godzinę przed snem żadnych elektronicznych rzeczy - komputera, tableta, ewentualnie tv
- wietrzę pokój
- piję mocną melissę
- tuż przed snem zaczynam czytać
I jakoś to idzie :)
 

Jacek2k

New member
alkohol nie jest dobrym sposobem na dobry sen :), mi po ciężkim stresującym dniu pomaga Nerwomix lub jak osoby powyżej Melisa jeżeli chodzi o środki farmakologiczne czy ziołowe :)
 

zdrowypan

New member
Słyszałem, że czarny bez jest dobry na bezsenność, z resztą tak samo jak na przeziębienia. Myślę, że warto też pomyśleć o zmianie nawyków żywieniowych i o wysiłku fizycznym. Po udanym treningu Twój organizm będzie potrzebował regeneracji i sam będzie dopraszał się o sen.
 

Łukasz_D

New member
mnie pomogły zioła, których używa moja narzeczona, "na dobry sen" i "spokój i relaks" od Malwy. Nie wiem co w tym jest ale działa, narzeczona twierdzi, że zioła w odpowiedniej proporcji i składzie pomagają na stres i bezsenność.:cool:
 

possible

New member
Faktycznie ziołowe tematy naprawde sie sprawdzaja. Nawet specjalnie zamowilem młynek do mielenia, zeby "na świezo" mielic samemu a nie kupowac gotowych. Mnie dobrze robia i w formie inhalacji i jak sobie zapale od czasu do czasu zamiast tytoniu
 

pazernik

New member
Mi na dobry sen pomaga wysiłek fizyczny jak jestem mega zmęczony to śpię jak dziecko jak w dzień nic nie robiłem to i w nocy spać nie mogę. Bardzo często idę sobie przed snem pobiegać tak 2,5 do 5 km.
 

PiotrekU

New member
Możesz zwiększyć spożycie węglowodanów, przewietrzyć pokój, a jak już jesteśmy w temacie ziół to fajnie sprawdza się też cbd. Zamówiłem sobie na próbę jeden taki olejek z purehemp i musze powiedzieć, że się sprawdza. Lepiej śpie, szybciej zasypiam. Poczytaj trochę o tym, może akurat Ci pomoże.
 

Krawczak

New member
Bezsenność ma milion przyczyn, spróbuj zredukować stres - o ile to możliwe - i zadbać o właściwą porcję wysiłku fizycznego w ciągu dnia.
 

Asamoa

New member
Ja zmagam się z bezsennością od dawna. Niestety w moim przypadku nie pomagały takie metody jak browar, melatonina, tabletki ziołowe, zwalenie przed snem, czy inne domowe sposoby. Od 6 miesięcy jestem pod opieką neurologa, i stosuję lek Miansec. Bardzo pomaga, w tygodniu zdaża mi się jedna-dwie nie przepsane noce, co jest dobrym wynikiem jak na tak mało inwazyjny lek. Jeśli macie ten problem - bezsenność, zachęcam do wizyty u neurologa, szkoda zdrowia i organizmu. Oczywiście jeśli kwestie hormonalne po badaniu krwii zostaną wykluczone wcześniej.
 

vertex

Member
Ja zmagam się z bezsennością od dawna. Niestety w moim przypadku nie pomagały takie metody jak browar, melatonina, tabletki ziołowe, zwalenie przed snem, czy inne domowe sposoby. Od 6 miesięcy jestem pod opieką neurologa, i stosuję lek Miansec. Bardzo pomaga, w tygodniu zdaża mi się jedna-dwie nie przepsane noce, co jest dobrym wynikiem jak na tak mało inwazyjny lek. Jeśli macie ten problem - bezsenność, zachęcam do wizyty u neurologa, szkoda zdrowia i organizmu. Oczywiście jeśli kwestie hormonalne po badaniu krwii zostaną wykluczone wcześniej.

Od połowy roku mam to samo. Spadasz z nieba z tą poradą.
 

Eder

New member
Czasem warto postawić na medycynę naturalną - chodzi mi tu o susz CBD, który jest jak najbardziej skuteczny na takie dolegliwości. Polecam spróbować, jeżeli nie chce się stawiać na tabletki. Ja zamawiałem w Internecie.
 

Mrozek

New member
Zbadać wyniki krwi i zrobić badania hormonalne.
Wyeliminować stres najwięcej jak się da.
No i mieć dietę bogatą w witaminy, minerały i makroskładniki.
Już nie wiem co więcej :rolleyes:
 

veremiusz

New member
U mnie problemy ze snem były spowodowane przez stres w pracy. Tabletki nie pomagały, yogi i inne takie również nic nie dawały. Zmieniłem pracę i po krótkim czasie problem zniknął.
 

Podobne tematy

Do góry